Belbo

Lubos Salomoun

okres Znojmo

1 6 9 10 11 12 13 14 15 17 22
    • 16.4.2010  09:35

Dobře natočené detektivka z netypického prostředí s trochu křečovitým koncem ke které se rád vrátím. U mě klady převládají nad zápory.

• 15.4.2010  16:50
    Medvídek (2007)

Ale jen za dobře napsané dialogy.

• 29.3.2010  13:14
    Metro (2004)

Krysařík forever :)

• 29.3.2010  13:02
    Donnie Darko (2001)

Skoro ve všem se shoduji se s uživatelem "Niktorius". Pár velmi dobrých scén, jedna skvělá, dobrý Gyllenhall a ... velké prázdno. Neviděl jsem kino verzi, proto jsem byl ochuzen (podle zdejších recenzí) o krásu šíře a možností interpretace, a abych přstoupil na pravidla cestování časem v besstseleru staré blondýny jsem moc bloumavý. Shrnout několika slovy, bude D.D. "chytrým", pěkně koukatelným snímkem s absencí myšlenky, té "kultovní". Nevidět nevadí, vidět neurazí a zchladí.

• 29.3.2010  12:41
    JCVD (2008)

Pokus o sundu do duše JCVD? Místy dobré, místy ne. Ať zkusí příště belgická velká noha klasický dokument.

• 28.3.2010  18:35

Spíš slabé než průměrné.

• 18.3.2010  20:09
    Hymna aneb Urfidlovačka (divadelní záznam) (2000)

Zatracovat Hymnu, považovat ji za nevtipnou, navrhovat Smoljakovi zametení před vlastním prahem dokumentuje absolutní neznalost dějin národního obrození a z toho vyplývající nepochopení hry. Pac a pusu, ať žije Pádlo s Kokotkem; skvěle pane Smoljaku.

• 17.3.2010  22:19

Vůbec ne špatný nápad, zajímavá vize budoucnosti. Nechápu tak nízké hodnocení.

• 17.3.2010  22:09
    Konec světa (1999)

To se Arnimu nepovedlo, Byrne si roli užil a já furt ne a ne přijít na to, kam se podělo sto melounů. Zhodnotil bych to asi takhle - no třeba fuj, šplecht a bakiki bak.

• 15.3.2010  19:08

Asi přeceňuji. Jak u mne nebývá zvykem nadhodnotit myšlenku, tady se mi líbila.

• 14.3.2010  18:45

První live setkání s Moranem a napadá mne jen jedno slovo- nevyvážené.

• 14.3.2010  14:29

Jak u většiny filmů, kdy se mi líbí herecké výkony a zbytek ne, dávám dvě. Dějově je film velmi, až identicky, blízký knižní předloze(jedna z hvězdiček). Hrušinský nepodává životní výkon, maximálně jeden z těch lepších, či lépe řečeno zapamatovatelných. Herz režíruje sterilně a až na několik zajímavých experimentů nudně(sám přiznal, že by dnes film natočil jinak). Kamera skvělá. Když se někdo zeptá na Spalovače mrtvol, většina odpoví cukrářskou hláškou, popřípadě zablekotá co si o Hrušinském. Ale to nedělá film filmem, maximálněpopkornovou zábavou - a tak je většinou i Spalovač přjímám. Když jsem se vracel z projekce, zaslechl jsem fráze typu drsný, nejlepší Hrušinský, děsivý Hrušinský, ... Ale ne infantilní. V knize se vyvíjí, v ději je několik zlomových míst, které charakter K. K.(nazývajícího sám sebe Roman - romantik) přesouvají do vyhraněnějších pozic, mění se pomalu. Kopfrkingl není normální, nebudu lhát, ani na začátku knihy, oproti fimu, nevystupuje jak spalovací úchyl.

• 31.12.2009  09:24
    Pterodaktyl (2005)

Famózní

• 25.12.2009  15:51
    Zodiac (2007)

Bravo

• 25.12.2009  15:34
    Milk (2008)

Snad nejlepší film roku 2008, ale... nebudu to zatajovat, nejsem na kluky.

• 20.12.2009  22:15
    Dáma a zbojník (TV film) (1989)

Stravitelně dobrodružné

• 20.12.2009  18:21

Luxusní Christopher Waltz, dobré dialogy a zajímavý pokus o (opětovný) hold velkým vzorům. A teď ke zbytku - S čistou hlavou, s klidným svědomím bez svědění na údu, hodnotím jednou jeden z nejzbytečnějších filmů těžících z přehršle kliše jednoho kdysi talentovaného režiséra. 153minut ušlechtilé nudy, trapáckého Pitta a k postavám dobře vybraných nehrajících tváří. Pancharti jsou přesně tím, co neočekávám a nesnáším u filmu - kyčovitě klišovitou sračkou. Jedni řeknou: "Byl to záměr!" Na to já povím: "No a co!". Na této hře režisér/divák se podílet nebudu.

• 13.12.2009  17:21

Nebýt posledních osmi minut, dám dvě. Ani ne tak zdlouhavé, pseudo filozofické i teologické. S některými prvky i souhlasím a považuji je za možné. Na druhou stranu, nevím jak kniha, ale Scorsese nevytvořil dobu v které měl Kristus kázat. Celé je to okleštěné od spirituality a mysterie (oba pojmy pojímám v původním slova smyslu, ne v zkomoleninách) duchovního světa (, který nemusí být nutně církevní).

• 12.12.2009  18:44

Skvěle zahrané, zručně natočené, ale celý film mne minul. Po něm stejné prázdno jak před tím; děj? ale našel by se tam. Pokud vás nebaví sledovat 134 minut hádající se pár bez příběhu, tak se tomu prostě vyhněte a serte na postavení v TOPce. Závěrečné "vysvětlení" příběh povýší na rádoby intelektuální, přeceněnou, přímo ne kravinu, ale hloupou hru s divákem.

• 12.12.2009  18:41
    Až na krev (2007)

Freska o vizi, úspěchu a hamižnosti. Bravůrní, bravo.

• 11.12.2009  22:07
    Billy Elliot (2000)

Možná provařené, možná ohrané, ale krásné. Jiný Daldry než z Hodin a Předčítače.

• 11.12.2009  21:24
    Valmont (1989)

Nebezpečné známosti si Forman předělal k obrazu svému a dějovou linii postavil především kolem Valmonta. Dobrá, názvem minul literární předlohu a točil co tomu dalo. Film je to snad dobrý, ale ... Knižní předlohu jsem četl. To co z ní zbylo vypadá na nepodařenou pitvu či plastickou operaci potvory naklonované z papouška a ústřice. Cilin Firth je charismatický herec – díky režisérovi a scénáristovi to měl podstatně lehčí než John Malkovich – ale postava Valmonta mu ne že nesedí, ale s jeho charismatem kamarádšofty nerobí a vůbec se nemá v lásce. Konec, i celé vyznění, mi přišel dost pro americky zjednodušený.

• 8.12.2009  14:40

citové vysušení, chlad, bolest, smutek, nenávist k sobě. A zlom. Pak vzpomínky. Bravo, pane Noirete.

• 8.12.2009  14:09

Bez emocí a citu, chladné jak led, jak zmetci přechčijí zmetka.

• 7.12.2009  12:03
    Vatel (2000)

Ale... dal bych si.. (jeho hostinu)

• 7.12.2009  11:39
    Falco (2008)

70%, jak napsal korbitch22 - Out the dark, a Egoist

• 7.12.2009  11:18
    Titus (1999)

Futuristická výprava promíchaná s torzy starého Říma, naplněná duchem Shakespeara a famózním výkonem sira Antthonyho.

• 22.11.2009  09:40

hodně dobré 4 hvězdy.

• 16.11.2009  01:13
    Antikrist (2009)

Necelistvé, nedořešené, nekompletní, napůl cesty k cíli, prosáklé až na kost depresí. Víc jak moc nadhodnocené, hrající pro obvyklý okruh diváků. Nic převratného a v rámci pojetí ani osudového. Velká bublina pro mne o ničem.

• 9.11.2009  11:58

Až hororově okouzlující a pohádkově podmanivé. Pohlazení očí, smyslů i citů.

1 6 9 10 11 12 13 14 15 17 22