• Krátkometrážní

Hon na pačlověky (2016)

Tak tenhle film mi vysvětlil, jak uspět v rámci novozélandské soutěži 48h. Spád, humor, smash cuts, přehnané scény v dobrém smyslu a zábava. Takto si teď představuji typický NZ film.

Nedotknutelní (2011)

Od toho filmu jsem moc nečekala, ale příjemně mě překvapil. Spousta vtipných scén, které se opravdu povedly.

Kulový blesk (1978)

1) "Máte sklep? A mohla bych ho vidět?" 2) "Věro... kde jsou klíče od půdy?"

Kolonie (2015)

Chile, Pinochet... já si ten dějepis i pamatuju! Příběh je drsný až creepy, ale vše krásně odsýpalo. Emma Watson svou postavu ztvárnila moc pěkně.

Dočasný domov (2013)

Hodně citlivá témata. Děj: Hl. "pečovatelka" o děti - po seznámení se s dívkou, která si právě prochází podobnými věcmi jako dříve ona - postupně prozrazuje svou drsnou minulost (zneužívání, sebepoškozování). Myšlenka z filmu: Pohádka o chobotníci, která každý den obětovala jedno své chapadlo žralokovi za to, že s ní bude kamarád. Nakonec žralok sní všechna její chapadla najednou - od toho přeci kamarádství jsou ne?

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Hodně drsné a nechutné vraždy. Z traileru mě zaujala kamera společně se střihem, který byl dynamický. Výsledný příběh pak zas tak poutavý není. Komický je především začátek s voicoverem, plný smash cuts ve stylu: stěhuji se z kanceláře a v ruce mám obrovskou kytku - přestřihy muže tvářícího se zcela neutrálně, stojícího jako pravítko, držícího květinu - jak čeká na vlak, hledí na odjíždějící taxi... Právě tímto úvodem se smash cuts jsme se inspirovali v našem 48hours filmu The Night Shift.

Atypický (2017) (seriál)

1. Série: Moc povedené vykreslení smýšlení člověka s autismem. Zejména první půlka epizod byla plna funny momentů, založených především na embarrassing situacích, které z našeho pohledu vyznívají šíleně, ale člověku s tímto vnímáním přijdou běžné. Mrzí mě jen nedotažený konec. Vše bylo uzavřeno příliš narychlo, skoro jako by to naznačovalo další pokračování. 2. Série: Posun nahoru, lepší vykreslení charakterů, stále vtipné, nejlepší série. 3. Série: Stále decentní, ale již propad v uvěřitelnosti vyprávění. Myslím, že tady bych seriál definitivně zakončila, vše se tak nějak sjednotilo a už netřeba nic znovu rozpitvávat. 4. Série: Nakonec celkem milé překvapení. Sam sice až neskutečně začíná zvládat pro autistu náročné situace, ale celý seriál se musí brát trochu s nadhledem - pak se člověk zasměje i mnohým trefným vtípkům. Celý příběh se na všech koncích poměrně optimisticky uzavřel, což také potěší.

Snowden (2016)

Sympatické ztvárnění osoby Snowdena od Josepha Gordon-Levitta mě mile překvapilo. Musím říct, že tento film byl první, kde na mě tento herec působil sympaticky. Děj je poutavý už pro samotnou děsivou skutečnost, že je založen na pravdě. Bohužel jsem se nic moc nedozvěděla a celkově mi vypravání přišlo hodně zamotané, nepochopila jsem jej. Možná se na film pokusím podívat někdy znovu. Každopádně doporučuji každému, koho tohle téma zaujalo, aby se podíval na původní dokument Citizenfour, který vše osvětluje detailněji. To je také důvod, proč nemohu dát stejné hodnocení jako dokumentu, byť by si Snowden přeci jen zasloužil trochu více než jen 3* průměr.

Teď a tady (2012)

Na můj vkus byla Tessa až příliš necitlivá k otci. Děj je očividně velmi předvídatelný a vlastně mi nepřinesl nic nového, žádnou převratnou myšlenku nebo pocit.

50/50 (2011)

Nedokoukáno, nebo lépe řečeno přeskakováno. Nuda. "Vtípky" úplně mimo mísu a celkově dabing to pohřbil.