Star Wars: Klonové války - Bombácký Jedi (2008) (epizoda)

I přes ty scény s Jar Jar Binksem, je toto velmi zajímavá epizoda, která ukazuje to, jak Separatisté dokáží přibírat do své aliance nové světy. Díky tomu si můžete uvědomit, proč ne všichni jsou s Republikou, a že prostě ne všechny světy mají na výběr. Někteří, již jsou součástí separatistů prostě byli válkou donuceni.

Mulan (2020)

obsazení není špatné, IP man a Jet Li samozřejmě nesmí chybět, hlavní herečka mi přišla překvapivě hezká,což mě překvapilo. Otázkou je, jestli to tak má být, animované Mulan každý uvěřil, že by mohla být muž jelikož aspoň mi teda nepřišla až tak hezká, měla spíše mužské rysy. Kostýmy byly dle mě na jedničku, sety taky až na ty pevnosti, kdy jsme byli na stejném setu snad 3x a bylo to pořád dějově o hovně :). Tím ale končí asi vše dobré na tomto filmu (. Jak už psal kolega MrHlad, chybí pohádkovost, vizuálně to vypadá samozřejmě dobře, ale co se týče scénáře, tak tam to prostě nesedí. Děj strašně přeskakuje, chybí víc scén, kde bychom mohli poznat a prozkoumat víc charakter postav, jejich motivaci atd. To si myslím, že je problém filmu, za mě jsou v tom herci nevinně, bohužel museli pracovat s tím co bylo, a ani IP Man nebo Jet Li to nedokáží zachránit a to jsou už nějaké jména, tudíž bych to opravdu dával za vinu hloupému, nepříliš zajímavému scénáři. Také jsme byli ochuzeni o 2 hlavní postavy a to o dráčka Mushu (číňanům se nelíbil) a Li Shanga (láska Mulan, vyškrtnut kvůli #metoo movementu), tyhle dvě postavy prostě chybí, Mushu by dodal aspoň trochu pohádkovosti, zatímco díky Li Shangovi bychom mohli víc prozkoumat Mulan (no pun intended) a její postavu. Závěrečná bitva je opravdu asi jeden z největších LAZY WRITINGů jaké jsem kdy viděl, nedivil bych se, kdyby to vymyslel někdo, kdo u toho zrovna sral na hajzlu. Je to odfláknuté, bez pořádného pacingu. Na to, že má film 116 minut tak jsem nedokázal se vcítit ani do jedné z postav, a vlastně mě to ani nezajímalo jak to dopadne, protože mi bylo od začátku jasné, jak se to celé bude vyvíjet, jen jsem netušil, že to bude tak odfláknuté. Ming-Na Wen (hlas animované Mulan) má na konci cameo. Jedna hvězda za obsazení (ip man, Jet li atd) a vizuální stránku (kostýmy, sety atd). Znova už se na to nepodívám. Tenhle další Disneyho cash grab prostě už nevyšel, a doufám, že to tak bude i u dalších aby si uvědomili jisté věci, takže: DISNEY vyser se už na live action remaky, a vymysli raději něco originálního, než kurvit staré, dobré animáky z mého dětství, díky :)

Dokonalý trik (2006)

Pro všechny lidi, kteří tady tvrdí, jak je to sci-fi, a jak se to vlastně nakonci všechno lehce vysvětlilo, bych chtěl jen říct, že na tomto filmu nic scifi není, a pokud mi nevěříte podívejte se na něj znova a pořádně. celá ta věc s tím, že Tesla dokázal postavit stroj na "klonování" je pouhá fikce, kterou chtěl Angier přesvědčit Bordena, že je lepší kouzelník nežli on. Přitom celou dobu šlo jen o jeho dvojníka stejně tak jako u Bordena. Kdo ví, jestli vůbec Angier někdy za Teslou jel, celé si to mohl vymyslet jen aby fascinoval Bordena. Tak jako když Borden věděl, že Angier bude číst jeho deník, tak i Angier věděl, že Borden bude číst ten jeho. Stačí se nad tím zamyslet pořádně a nepodléhat ukvapeným závěrům, které se vám snaží film podstrčit. Tohle je ten TWIST, který evidentně dle zdejších komentářů ani tolika lidem nedošel. Výborné obsazení, David Bowie v roli Tesly mě příjemně překvapil i Andy Serkis,kterého už dnes vídáme hlavně v nějakém tom VFX obleku, vydávajícího se za opice a jiné stvoření. Úžasné obsazení a ještě lepší story telling.

Na hraně zítřka (2014)

Dnes jsem film viděl nejspíše už po páté. A musím říct, že pokaždé co ho vidím tak mě nepřestává ohromovat. Tom s Emily válí jak jen můžou a jde jim to skvěle. Zakončené je to taky opravdu skvěle, ten cruisův výraz, kdy přijde k emily, která se ho už po tísici sté zeptá co chce, a on se prostě jen usměje a je rád, že neumřela a může začít klasicky znovu, je opravdu krásný konec. Posledních pár let se mluví o pokračování a nejsem si reálně jistý zda bych ho jako fanoušek tohoto filmu chtěl. Je možné, že by nás dokázali překvapit s pokračováním stejně jako s prvním dílem, ale bojím se, že už by to bylo jen ždímání toho stejného konceptu. Jsem rád že tento film vznikl, protože je úžasný, a pokud by nikdy nedošlo na pokračování, tak se opravdu zlobit nebudu.

Doom Patrol - Sex Patrol (2020) (epizoda)

sex ghosts, Jane která narve dítě zpátky sex démonovi do ****. Tohle je to, co mám na tomhle seriálu prostě rád, nikde jinde tohle prostě neuvidíte

Pán času - Dívka, která zemřela (2015) (epizoda)

Vikingové s helmami s rohy... Vážně? Všichni přece už dnes víme, že to nikdy nenosili, a je to zachovalé v naší kultuře jen díky Operám a divadlu. Jak kurňa chcete abych bral tento seriál pořád vážně, když nedokážete odstranit ani takovou blbost. Příběh ještě k tomu tuctovka, zvlášt s Ariou