Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Když vezmu jak infantilní a nesnesitelně natahovaný byl Návrat Jediů, tohle je o úroveň lepší film. Ano, jistě Jar Jar Binks je na odstřel, ale příběh Anakina Skywalkera začíná dobře. A protože od vesmírné fantasy čekám fantazii, nemůžu být nespokojen. Navíc John Williams se s hudbou překonal, jen místy debilní dialogy sráží film pod 5*.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Proč vlastně mají stormtroopeři zbroj, když je vyřídí zásah do nohy?! :-) Až na tyhle dětinsky trapné nedovychytávky je to asi nejlepší z "nejnovějších" Star Wars filmů

Spectre (2015)

Destrukce značky James Bond, navzdory nadprůměrnému Skyfall, pokračuje.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

"Tak nám zabili Hvězdné války, paní Müllerová" aneb "Nevím věru, co Vám vytknouti dříve, zda chatrný děj, mátožnost postav, či veškeré prohřešky proti zákonům ságy", které tvůrci dokázali "přeprznit" v celkem bezduchou infantilní slátaninu, jejíž natočení nemělo kromě finanční motivace evidentně jiný hlubší význam. A kdo, u Jodovy hole, psal ty debilní dialogy-nedialogy?!? "Oni létají.-Oni létají?-Oni létají". Star Wars už snad raději nikdy víc.

Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

Nebývalý počin na české poměry, trochu ulítlý, ale krásný

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ten film je prostě nedotažený. Nebo by mohl být o půl hodiny kratší, forma docela vítězí nad obsahem. Stejně jako Epizodu VII to dost zachraňuje úchvatná hudba génia Johna Williamse.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Dobře se na to kouká - ale ten příběh! Opravdu se nedalo vymyslet nic lepšího než reinkarnaci Impéria? Je to svým způsobem remake Epizody IV. Nejspíš schválně.

Trojúhelníková podobnost (1981) (TV film)

Tak u tohohle se usínalo u televize v době, kdy jsem se narodil. Agitační socialistická pohádka. Jedna hvězdička za to, že jsem dokázal dokoukat konce aneb kterak pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Jinak je to samozřejmě odpad.

Matrix (1999)

Jeden z nejgeniálnějších filmů všech dob :-)