Mantis

Mantis

1 2 3 4 5 následující >>
    • 3.12.2010  08:37

Možná dobrá parodie, ale mne to nesedlo. Musí se přiznat, že scéna z řeznictví byla moc milá, stejně jako Nancy Travis.

• 7.1.2010  00:13
    O život (2007)

Musím říci že mne to nevzalo. Marně hledám čemu bych se zasmál či co by mne obohatilo. Jediné pozitivum je snad dobrý výkon Bořivoje Navrátila.

• 22.4.2009  12:17
    Kurošicudži (TV seriál) (2008)

Jedno z nejhorších amine jaké jsem kdy viděl. Tvůrci již v zahájení nevydrželi a zavlekli sakrální text do nesakrálního kontextu. Temnou stránku příběhu vyvažují zběsilou sebrankou rádoby komediální postav, kterých jsem se bál, teda toho, že se zase objeví na scéně, víc než démonického sluhy. Po šesti dílech to vzdávám, nejsem mladá dívčina, kterou by učarovala ústřední dvojice (Ciel Phantomhive a Sebastian - hell butler). Jen ze zvědavosti koukám na poslední čtyry díly, jestli se můj úsudek náhodou nemýlil. Je cítit jisté zlepšení, ale ne na tolik, abych se vrátit do střední hry této šachové partie.

• 24.5.2008  22:02
    Suzumija Haruhi no júucu (TV seriál) (2006)

Z počátku nuda, ke konci jsem již otupěl docela (naštěstí to má jen 14 dílů). Opět jedno z dobře hodnocených anïme, které mi dost nesedlo. Cukr, žádná káva, Limonáda (té spousty) , čaj (ten by se tam našel) ale žádný rum, na tož bum. Ach jo.

• 30.11.2007  20:29

Existují dobré akční filmy, ale tohle mne vážně nevzal. Prvních 30 minut jsem to ještě ustál, ale pak to bylo až příliš groteskní. Omlouvám se za malý spoiler, likvidace helikoptéry pomocí motorového vozidla, hotový Tom a Jerry. Dál to raději nekomentuji. Dodnes lituji že jsem se na to díval.

• 2.8.2010  00:18
    Svatá hora (1973)

Dal jsem odpad, ale musím to trochu vysvětlit. Předně jsem viděl jen 70 minut, díky kterým jsem dospěl k názoru, že to už stačilo. Je možné, že v druhé půlce je obnažen mnohem větší a nechutnější exkrement než v první. Kromě pseudokritiky, znevažování, bezbřehosti a „zesměšňování“ všeho, je film naplněn i notnou dávkou cynizmu (např. testování drogy simulující nezranitelnost). To vše ač nedobré by se dalo ustát, jen mi uniklo přes veškerou snahu ono podstatné „Proč”. Působilo to na mne povrchně. Díky záplavě symbolů si sice může každý něco najít, ale to lze i při poslechu klavírního recitálu člověka stiženého epileptickým záchvatem.

• 8.10.2009  23:11
    Stmívání (2008)

Sladký bezduchý film se spoustou vizuálních efektů. Že něco přebývá na efektech, no budiž, ale tak hrozně tuctový a nudný scénář to se vidí málo kdy . Hercům jakož i příběhu by uvěřilo snad jen pětileté děcko.

• 18.12.2008  16:07
    Mrak (2006)

Filmová stránka není na odpad, ale věcná je na to mnohem hůře. Nejsem odborník na havarijní připravenost, ale některé věci jsou ve filmu postavené na hlavu. Krátký výčet: 1) Evakuace není bezprostřední opatření v případě jaderné havárie, přesto k němu orgány vyzívají. Standardní postup je ukrytí a jodová profylaxe. 2. Hlášení v televizi oznamuje, že v okruhu 5 km nikdo nepřežil což vzhledem k ochrannému pásmu okolo JE znamená že umřela jen obsluha JE (no možná i nějaký náhodný návštěvník). 3) Dle hlášení by měla být uzavřena "kruhová oblast", ale během testu větru (kdy se šátek chvěje jak v solidním průvanu a vzdálené obilí se sotva vlní) je demonstrován význačný směr šíření mraku, a tak by se dalo očekávat, že zasažená oblast bude ve tvaru plamene. 4) Odstavení dalších 18 reaktorů není adekvátní reakcí. Takový zásah by spíše destabilizovala dodávku elektřiny. 5) V provizorním oddělení pro kontaminované (tvůrci mají trochu problém s rozlišením termínu ozáření a kontaminace , ale to by asi člověk chtěl moc) se dějí hrozivé věci (neroztřídění pacienti, průchoďák). 6) Projevy nemoci z ozáření pozorované na hlavní představitelce neodpovídají skutečnému sledu (ten by měl být: Zvracení, padání vlasů a oslabený imunitní systém). 7) Podobně, tvrzení o ozáření hlavního přestavitele (který dle záběrů byl evakuován a nekoupal se ve spadu) jakož i projevy jsou zcela absurdní (erythema je příznak zevního ozáření a byla by spíše na nechráněném obličeji než na hrudníku. Pokud by dostal větší dávku, tak by se mu vedlo obdobně (ne li ještě hůře). Další raději neuvádím, už tak je to dlouhé.

• 29.10.2008  14:23
    Transformers (2007)

Jen díky animacím, dávám lepší odpad!

• 16.9.2008  00:10
    Detroit Metal City (2008)

Velmi hrubý, absurdně humorný, metalový nářez. Zasmál jsem se, ale když jsem si uvědomil čemu se směji ... hrůza. Byl to dost zvracený a cynický smích a toho není třeba přidávat.

• 30.11.2007  20:28

Rad bych doplnil že původním námětem byla starofrancouzská balada. Po té, co byla připravena o baladický konec, to celé spadlo na zadek. Traxlerova hudba není špatná, ale bez dobře postaveného příběhu a rozumného filmového podání to je prostě velmi málo.

• 20.7.2016  10:19

Přijďte se podívat jak běží Zátopek.

• 15.2.2009  14:56
    Palte do mne (2006)

Italský snímek, který lze, alespoň podle hodnocení, považovat za rozporuplný. Na můj vkus jsou některé jeho části až příliš romantické, což by se dalo přisuzovat optice mladého Eugenia, který je patrně hlavní postavou filmu. Druhá linie, vedlejší, je vedena skrz neapolského krále Joachima Murata. Obě dějové line na první pohled moc nesouvisí a viditelně je spojuje jen osoba Eugeniova děda. Jistým, i když ne tak zřejmým pojítkem, by mohlo být toužení a snění obou mužů, ale naneštěstí je poměr mezi liniemi velmi nevyrovnaný, a tak historicko politická část krále Murata působí jen co by papírová kulisa. Díky tomu sjednocení linií, na konci filmu, působí dost rozpačitě a nepřesvědčivě. Přes výše uvedené, nelze filmu upřít poměrně dobré herecké výkony, hudbu a výpravu. Na druhé straně mi tam chybí nějaké jasné poeslství (s trochou fantazie: láska zabíjí ?). Výsledný verdikt je věcí vkusu, a protože jsem ještě před filmem byl vybaven hodnocením a komentářem známého, nebyly by moje hvězdy zcela neovlivněné. Pokud bych hodnotil dal bych patrně 2*.

• 13.9.2008  20:38
    Critic, The (1963)

Ujeťárna na n-tou. Nejak jsem v tom neobjevil nic co by stálo za hodnocení. Muže to být odpad stejně tak třeba 5* a tak nedávám nic.

1 2 3 4 5 následující >>