Äänipeili (2008)

Tento dokument je pro mne Psočka nebo že by kočkopes? Na samostatný medailon o Cobhamovi to nestačí a vyšší smysl v „univerzálnosti hudby“ není nijak objevný. Užitečných informací najde divák jak šafránu. Za zajímavé lze považovat malý spád dokumentu v porovnání s hudbou kterou prezentuje. Možná mne to neoslovilo, protože to bylo na AFO prezentováno jako dokument o neuropsychologii. Abych jen nehanil; Cobham je vážně borec, ty hvězdičky jsou pro něj.

Arcibiskup s lidskou tváří (2012) (TV film)

Jako dokument tento snímek selhává, neboť jde jen o jednostranný pohled. Nehodnotím ani Roberta Bezáka ani chování Vatikánu.

A tak jsem si vzal řeznici (1993)

Možná dobrá parodie, ale mne to nesedlo. Musí se přiznat, že scéna z řeznictví byla moc milá, stejně jako Nancy Travis.

Baccano! (2007) (seriál)

Doopravdy je s podivem že tento žánrový mix funguje. Za odvahu si to určitě slabších 5* zaslouží.

Bezvadná dvojka (2007) (seriál)

Komediální šílenost pro "náctileté", kde jsem se po dlouhé době, alespoň něčemu, co mělo být vtipné, zasmál. Po mých nešťastných setkáních s Suzumiya Haruhi no yûutsu a GTO, je to milé překvapení. Největší mínusem je zbytečná délka. Malá poznámka na závěr: výška hlavni hrdinky je po většinu seriálu 172 cm. Slabší 4*.

Bílá paní (1965)

Dlouhou dobu jsem se divil, že to vůbec cenzura pustila ven. Nebýt uvolnění před 1968 asi by to vůbec nebylo možné natočit. Kromě notoricky známých scén stojí za vidění návštěva blázince, kde se člověk dozví jak je to s normalitou.

Black Lagoon (2006) (seriál)

Morální postavu aby člověk hledal svíčkou. Zločin je COOL! ... stejně jsme již mrtví tak co.Tři hvězdičky jsou za zpracování.

Božský (2008)

Hodnocení je za filmové zpracování. Osobně jsem nezvládl dvě věci: množství postav, které se většinou jen mihnou a politiku Itálie.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Film je velmi často vyzdvihován pro svoji animaci, ale poněkud neprávem odsuzován pro svůj děj. Pokud se člověk dívá jen věcně, tak může dojít k mylné představě. Jednotlivé postavy mají za sebou jednu či více historických postav stejného jména. To co se zdá na první pohled racionální (stavění hradeb opatem Cellachem) může být chápáno i velmi negativně (ztráta otevřenosti ke světu). Mimo jiné hradby ve filmu nejsou chráněny a v takovém případě nemohou moc plnit svoji pozitivní úlohu. Mladý Brendan (možná paralela s Saint Brendan of Clonfert )prožívá dobrodružství v lese s průvodkyní Ashling (jméno znamená: Vize, Sen) a je podporován Aidanem (Oheň, možná narážka na Aidan of Lindisfarne), což lze opět chápat obrazně. Ve filmu není jasně řečeno co je Book of Kells (bohatě iluminovaný Nový zákon). Domnívám se, že tak autoři učinili ve snaze vyhnout se explicitnímu spojení s náboženstvím, které by někomu mohlo vadit. Ještě jedna poznámka. Kočka Pangur Bán je taky historická (viz Pangur Bán a text zde).

Casino (1995)

Pozitiva: Dobré herecké obsazení a technické provední. Na druhé straně mne neoslovil děj, neustále hlášky typu "Nicky měl vlastní pohled na Las Vegas", a taky obludně dlouhá stopáž. Nebýt to tak opěvovaný film možná bych dál i slabší 3*.