Spectre (2015)

Klasická bondovka, na kterou se však mezi ostatními bude na poličce prášit. Viděl jsem film natřikrát a to jen proto, abych to dojel do konce. Rozhodně slabší díl než skvělý Skyfall. 6/10

Captain America: Občanská válka (2016)

Když už si člověk myslí, že ho Marvel nemá čím překvapit, tak přijde s dalším, opět trochu jiným, příběhem točícím se kolem Avengers, tentokrát bez dvou největších siláků, o to však více rafinovaném. Staré, nové i staronové tváře (Spidey) se ocitají nejen v názorovém rozkolu, jež nevyvrcholí tak, jak by se předem mohlo zdát. Pohrabeme se trochu v minulosti a vztahy se náležitě zamotají, aby se v závěru opět zlepšily a nám nezbývá než se těšit na další, snad opět o stupínek lepší, díl.

Warcraft: První střet (2016)

Do kina jsem šel se skepsí a odcházel s nadšením. Krásný svět, hezký příběh (slovo klišé tady nemá místo, vzhledem k již "historické" předloze), zajímavé postavy. Osobně mě nejvíc překvapilo celkem dost zvratů, které zanechaly nezodpovězené otázky na druhý díl. Pár nesmyslů a slabších míst se dá hravě odpustit. Kamarádovi, který to celé prospal, tedy nezbývá, než znovu vyrazit na tohle epické dobrodružství. Zag zag!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jedním slovem - EPIC! Sedmá epizoda je další úžasnou dobrodružnou jízdou z daleké galaxie, zachovávajíc všechno staré dobré s příměsí nového neokoukaného. Skvělé vyvážení vtipu, akce a dojemných scén, výkony herců (Rey, Finn!), typická SW atmosféra a hudba, Han Solo a BB8 a jsme na 9/10.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Po shlédnutí první série Narcos jsem se namlsal tématikou drogových kartelů a Sicario tedy byl jasnou volbou. Nicméně kvalit zmíněného seriálu nedosahuje. Snímek je velice nevyrovnaný. Začátek má solidní rozjezd, ale proč proboha stokrát záběr na mrtvolu s pytlíkem přes hlavu, proč? Postavy nesympatické, a přestože dobrá půlka filmu je zaměřena na dialogy, nedá se k nim vybudovat téměř žádný vztah. Ono, když si ještě po hodině a půl říkáte, proč se to vlastně jmenuje Sicario a kdo je ten nájemný vrah, je asi něco špatně. Vše zachraňuje až závěrečná půlhodinka, kde se (konečně!) rozlouskne, o co vlastně ve filmu jde. Sicario je přesně ten typ filmu jednou a dost. Odečtu-li všechny ty nudné pasáže, rádoby cool mnohokrát opakované a nezajímavé záběry (mrtvoly, noční vidění, snímky z ptačí perspektivy) a nezáživnou prostřední příběhovou část, jsem někde na 6/10.

Převrat (2015)

"Světová válka A" kde A jsou pochopitelně Asiati. Pěkný námět a zápletka, příjemně akční, ale na Pitta a zombíky to nemá. 6,5/10.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Tak tenhle film je jedním slovem ZÁBAVA! Pro mě nejlepší agentovka poslední doby. 10/10

Hitman: Agent 47 (2015)

I když bych filmu rozhodně nevyčítal, že se nedrží herní předlohy, v ostatních směrech to byla pěkná slabota. Zejména scénář, fakt jsem dobrou hodinu netušil, o co se tam snaží. Postavy plochý (doslova), umělý slzy a životní moudra kopou ještě větší jámu. Ale co, hlavně že by v závěrečný scéně se střechou plnou mrtvol "byla máma pyšná," ne? Pro skalního fanouška herního Hitmana velké zklamání. Za pár povedených záběrů alespoň 4/10.

Pan Holmes (2015)

Atmosféra klasického Sherlocka Holmese zde ustupuje do pozadí a člověk se tak soustředí jen na myšlenkové pochody "jakéhosi" starého senilního muže, což je základní stavební prvek snímku. Ve filmu je velmi pěkně pracováno s prolínáním časových linií a odkrývání střípků příběhu ze zaprášené paměti vysloužilého detektiva, jenž si Holmes prostě potřebuje vybavit, aby došel klidu. Tedy v podstatě zde chybí klasický detektivní postup jako takový, zápletka je vyprávěna prostřednictvím vzpomínek. K tomu staříkovi paradoxně nepomáhá tajemná radioaktivní japonská rostlina oddalující senilitu, ale mladý nástupce, syn hospodyňky. Výkon Iana McKellena je naprosto skvělý stejně jako melancholická hudba a celkově smutný nádech celého filmu. V závěru emotivní scéna a je to. 8/10.

Pixely (2015)

Je to vlastně takový hezký spojení herní nostalgie a parodie na invazi. Nejsem žádnej velkej znalec Sandlerových filmů (za to jsem vysloužilej pařan a didaktik byl můj nejoblíbenější domácí mazlíček, hned po něm byl pes), ale tady se oproti jinejm filmům drží trošku zpátky, což je asi nakonec i dobře. Nic vážnýho se od toho čekat nedalo a víceméně to splnilo moje očekávání. Nenáročná, vizuelně poutavá podívaná s některými ne úplně povedenými scénami, která však stojí za shlédnutí. Pro pixelfily jako jsem já 7/10, jinak o hvězdičku méně.