Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Western
  • Akční

Recenze (199)

plakát

Pějme píseň dohola (1990) 

Na tábory jsem jezdil 30 let, takže o tom něco vím. Byl to fenomén doby a zejména prázdnin.Docela se tu všichni snažili, ale posrali to s tím příšerným dabingem (předabování Brothánka Musilem, kterej tu mluví úplně jako debil) čímž to ztratilo na autenticitě. Líbilo se mi to prostředí tábora, to autentické bylo. Ale jako u filmu“Kurva hoši..” to beru jako výlet do historie a svědectví doby.A plus je  postava údržbáře, kterou hrál pan Šašek, který měl jako herec od osmašedesátého zaracha

plakát

Svatá (2024) (TV film) 

Popravdě jsem čekal stařecky roztřesený výkon, ale herečka mi ukázala, že je jako víno. Čím starší, tím lepší. Zvládla to i fyzicky, což asi nebylo jednoduché.Naprosto vyvážený výkon s citem a respektem pro míru věcí. Gradující. Velmi dobré. Tleskám.

plakát

Četnické humoresky - Ochotníci (2003) (epizoda) 

Při přestřelce používají četníci pistole vyrobené až o padesát let později, a to ČZ vzor 70, ráže 7,65, ačkoli v té době byly ve výzbroji četnictva pistole vzor ČZ 27 ráže 7,65 charakteristické zvláštní konstrukcí - přesahem hlavně.  Je s podivem, že to odborný poradce policista Michal Dlouhý nerozporoval ..

plakát

Sebemilenec (2013) (TV film) 

Určitě nedostatky by se našly, ale výkon pana Dulavy byl na Oscara!

plakát

Hrabě Monte Cristo (1979) (seriál) 

Jsem nadšen! Neokoukaní herci, dobrý scénář, skvělá režie. Karličce to moc slušelo i Žak byl skvělý a odpovídalo to věrně knize pana Dumase. Nesmím zapomenout na výborný dabing (tenkrát nám to vůbec nepřišlo, ale dnes je to jako zázrak) Takže moc dobrý. Doporučuji romantikům jako jsem já.

plakát

Alphonse (2023) (seriál) 

Laskavé, francouzsky bezprostřední a neobvyklé téma, které ale mnohé starší ročníky určitě zaujme a osloví.  Stále nádherná Šarlotka  a  skvělý Honza  Dujardin a kaleidoskop postarších,stále šarmantnímu hereček. Vřele doporučuji. Bavil jsem se.

plakát

Přišel na večeři (1981) (divadelní záznam) 

To představení jsem viděl osobně v divadle a bylo stejně skvělé jako TV záznam.

plakát

Něžné kuře (1978) 

Anička Žirardotová ve své vrcholné formě, k tomu skvělý soc. dabing, francouzská nonšalance, ale v postatě herecký koncert dvou úžasných francouzských herců. Welmi gently film. Doporučuji.

plakát

Silnější než já (1990) odpad!

Strašný, strašný, strašný! Straka by si měl někde stěžovat, ač vrah, měl styl. Tahle křupanská vyblblost, počínaje tragickým scénářem a konče příšernou psychodelickou hudbou, nemá obdoby. Snad jedině ta šikana na intru, tomu se dalo věřit, ačkoli zase bez nastíněných východisek. Policajti se chovají jako debilové, exteriéry jsou odporný a herci slaboučcí, že to ani naspídovanej Roden nezachrání. Hnus.