• Krátkometrážní

After: Polibek (2019)

Veľmi chabo zvládnutá romanca s mnohými klišé, na ktoré skočí fakt len publikum priemerný vek tak 16. Hero Fiennes Tiffin s mimikou ako po mozgovej obrne je všetko, len nie prototyp moderného princa.

Zero to Hero (2021)

Zero to Hero je príbeh 12-násobného paralympijského medailistu z Hongkongu So Wa-wai. A z veľkej časti sa mu to podarilo. Keď sa človek zahĺbi do príbehu, je naozaj dojímavé sledovať chlapca, ktorý sa narodil s detskou mozgovou obrnou, ako láme svetové rekordy a snaží sa uživiť svoju chudobnú rodinu. Sú tu ťažké situácie, ktoré divákom pohnú. Ako keď prvýkrát donesie medailu domov a poďakuje matke, že mu tak verila. Kedysi nemohol chodiť, dnes vyhráva bežecké súťaže. Druhou stránkou sú ťažké sociálne pomery, kedy to chce chlapec celé vzdať, pretože sa nedokáže pozerať na to, ako jeho rodina žije zo zvyškov, zatiaľ čo on sa venuje svojej vášni. Film tak ponúka aj náhľad do spoločnosti a podotýka, že postihnutí ľudia to majú so svojou stigmou ťažké. Pre niekoho môžu herecké výkony vyznieť rušivo, predsa len to správanie sa chlapca nie vzhľadom na diagnózu štandardné.

Gisi (2014)

Transporty vraj boli zastavené len vďaka úplatkom Slovákom. Zaujímavý náhľad na realitu dávno minulú. Ale pocitovo žiaľ až tak dávno minulú nie. Pretože nech otvorím noviny, nech si pustím televíziu, začínam mať pocit, že naše dejiny sú len o holocauste a o ničom inom. A akoby sa to stalo len pred pár rokmi a všetci si musíme sypať popol na hlavu. Nič iné sa nerieši a akýkoľvek pocit vlastenectva musí byť zadupaný. Tak nám to vnucujú médiá a umelci. https://dokumenty.tv/gisi-dokument/

Stradivari: Tajemství houslí (2014) (TV film)

Na celom svete je ich len 600 a vedci sa dlhé desaťročia snažia odhaliť, ako je možné, že vydávajú tak jedinečný zvuk, ktorý ale ja teda nemusím, zo zvuku huslí mám dosť husiu kožu. Dokument práve odhaľuje tieto tajomstvá. Určené skôr fanúšikom klasickej hudby. https://dokumenty.tv/stradivari-tajemstvi-housli-dokument/

Policejní film (2021)

Polodokumentárny film o mexických policajtoch, ktorí konajú na pomedzi zákona. V podstate každý z nás má nejakú tú predstavu ako to v krajine kartelov s políciou bude - korupciou je nasiaknutá celá spoločnosť. Režisér sa snažil vytvoriť mnohovrstevný film, ktorý pracuje s dokumentárnymi aj fiktívnymi prostriedkami a poukazuje na to, ako aj čestný človek môže mať blízko ku korupcii, keď je celý systém na tú korupciu nastavený. Nikoho neospravedlňuje, ale poukazuje na širšiu realitu.

Německo a studená válka (2019) (seriál)

Kvalitné spracovanie látky, človek sa dozvie aj zopár zaujímavých detailov, ale myslím, že téma nebola ani zďaleka vyčerpaná, že kľudne tých častí mohlo byť viac a zamerať sa na studenú vojnu ešte viac do hĺbky. https://dokumenty.tv/nemecko-a-studena-valka-komplet-1-2-dokument/

Atlet roku 2021 (2021) (pořad)

Odovzdávanie bez veľkoleposti zavŕšené asi najtrápnejšou vložkou na podobných cenách za posledných 20 rokov. Nechať spievať oštepárov  s rozsahom pol oktávy, to teda pílilo uši.

Tohle je náš svět (2016)

V prvom rade veľké prekvapenie, že Viggo ani zďaleka nevyzeral na to, že mu ťahá na šesťdesiatku. Normálne mi pripomenul highlandera Maťa Ďurindu z Tublatanky. Inak film do polovice celkom v pohode, ale očakával som, že prechod z divočiny do mesta prinesie oveľa väčšie zápletky. Tu nastala stagnácia okolo jedného pohrebu a výchovy detí. Nevyužitý potenciál, ktorý mohol konfrontovať konzumnú spoločnosť s ľahkosťou súladu s prírodou. Nakoniec zvíťazil však konzum, normálne mám pocit, že táto agitka v podstate zapôsobila kontraproduktívne. A vlastne, dobre tak.

Nemocnice New Amsterdam - Série 3 (2021) (série) odpad!

Z dobrého seriálu urobili politickú agitku pre černochov (BLM), buzerantov a samozrejme vakcinačná kampaň nonstop. Rád by som vedel, koľko za to dostali zaplatené.

Gentleman Jack (2019) (seriál) odpad!

Hudobne pomaly na úrovni nejakého humorného kabaretu, ale ak žena vyzerá ako škaredý starý chlap, to už nie je vtipné. Hlavne keď je tu tých žien viac, nie len hlavná "hrdinka". A Yara Greyjoy vo vedľajšej role ten pocit ešte umocnila, hoci tentokrát už nemusela hrať lesbu, tú úlohu dali inej šerede.