• Krátkometrážní

Titan (2021) odpad!

Nechutné a odporné. Hnusná herečka je permanentne vo filme holá a robí naozaj hnusné veci. Opäť jeden z ďalších filmov, ktorý sa hrá na art, ale je len dekadenciou. Chorý zdegenerovaný odpad.

Demigod (2021)

Keď do 21. storočia dávajú mytologické prvky a mystickosť typickú pre ranný stredovek, automaticky vznikne mišmaš, ktorý nevyzerá dobre. Historická atmosféra strieda súčasnú a človek sa proste cíti nesvoj. Po čase z toho normálne začnú bolieť oči. Slaboduchý dej a ešte slaboduchší bubák, ktorý vyzeral ako pacient psychiatrickej liečebni v maske.

Já nebo nikdo (2018) odpad!

Najlepšia replika vo filme bola „To je fakt hrůza!“, čo je presná definícia filmu v hlavnej úlohe s neznesiteľnou Sydney Sweeney, na ktorú sa nedá dívať a svojím vzhľadom konkuruje miestnym ropuchám. Ak niekomu príde sexy, tak zrejme ho vzrušujú obojživelníky. Príde mi, akoby kedysi pobozkala princa premeneného na žabu a sama sa tou žabou stala. Scenár je tiež vlastne presne na úrovní takej brečky, v ktorej tieto tvory žijú. Od začiatku je jasné, kto je mrcha, ale ňou nastražené pasce a kriminálne činy sú také priehľadné, že by ju na prvý pohľad prekukol i Stevie Wonder. Napriek tomu vyvraždí skoro pol mesta a väčšinou chlapov trikrát ťažších než ona. Všetko zavŕšili policajti, ktorí sú retardovanejší než naši vymáhači rúšok z Lidla.

Stalinův státní pohřeb (2019)

Jeden z najšpičkovejších historických dokumentov, aké som ked videl. A pritom informácie zhola žiadne, okrem vystúpení komunistických pohlavárov v závere. Ale z filmu ide obrovská atmosféra, mráz, a to nielen preto, že tam zúril ruský marec. Striedanie čiernobielych a farebných scén bolo fantastické. Pozerať sa na ľudí ako povinne, ale aj úprimne plačú za svojim diktátorom, to ma nechávalo v nemom úžase. Celý Sovietsky Zväz sa na pár hodín povinne kompletne zastavil. A na tribúne bolo zaujímavé sledovať, ako si Chruščov hrkúta s Berijom, aby ho o pár mesiacov nechal odstrániť...

Lajna - Nová lajna (2021) (epizoda)

Ja som otvorený akémukoľvek humoru a ani sa necítim urazený, ale musí to byť vyvážené. je mi jedno, ak Čech priateľsky podpichne Slováka, je to v pohode, nehrajme sa na majstrov sveta, ale tu to už Kolečko preháňal. Polovica skečov je len o ponížení bratského národa a ako tu niekto napísal, toto by si voči Cigánom alebo Černochom určite nedovolil.

Letecké katastrofy - Staré návyky (2020) (epizoda)

Jedna zo slabších častí, aj preto, že nebolo o čom veľa špekulovať a neboli skoro žiadne obete. Každopádne cestovať aerolinkami na kontinentoch ako Ázia. Afrika či Južná Amerika je vždy riziko. Tí sa s nejakými pravidlami a dostatočným výcvikom nepárajú.

Manžel na zkoušku (2018)

Cez palubu som zatiaľ nevidel, ale toto mi prišla ako prijateľná verzia romantickej komédie, ktorá keď chce byť vtipná, potrebuje k tomu presne týchto hercov, akých sme tu mali. Hlavne Eugenio Derbez do svojej roly perfektne sadol. Komédia to je nenáročná a nepreháňa, na záver prisladí, ale určite ostáva po nej príjemný pocit. Keď sa to v tomto žánri robí takýmto štýlom, ostávam vždy spokojný.

Až na kraj světa (1999) (seriál)

Na deväťdesiate roky veľmi kvalitný cestovateľský dokument, ktorý prináša zaujímavosti ako keď uviaznete s autom na Sahare a najbližší servis je vzdialený 650 km. Alebo v Kambodži odhalenie miesta, kde bol len rok predtým spálený diktátor Pol Pot, jeden z najväčších vrahov v dejinách. Kompletný seriál: https://dokumenty.tv/az-na-kraj-sveta-komplet-1-13-dokument/

Infiltrace: Obchod se soucitem (2020) (TV film)

Dosť nudne prevedený dokument: https://dokumenty.tv/infiltrace-obchod-se-soucitem-dokument/

Athénám (2012) (TV film)

Jeden z najlepších dokumentov o grécko-perzkých vojnách, podrobný, informatívny a  pútavý. Animácie boli všelijaké, ale herecky to na dokument bolo dobré. Skôr mi vadilo, že tieto pasáže nechali nepredabované, titulky sa mi tu nehodili, nakoľko zaberajú viac ako polovicu diela. https://dokumenty.tv/ve-jmenu-athen-komplet-1-2-dokument/