A ako Alžbeta (1978) (TV film)

Tendenčná dráma ničím výnimočná, herci sú ale výborní, kráska Nagyová tu dokazuje nielen časť svojho obdivuhodného talentu, ale aj svoju prirodzenú krásu, takúto ženu len tak hocikde nenájdete, jednoducho na zožratie, už len kvôli nej sa to oplatí pozrieť, škoda len, že jej kariéra bola taká ako bola a dnes si na ňu málokto spomenie, ak aj hej, tak iba ako na Arabelu.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012) odpad!

Bože, čo ho sa ešte nedožijem.. CHOBOTINA na entú. Absurdný holly koktejl ala lovec upírov a iných milých potvor. Myslím, že Obama alebo Clinton by sa lepšie vynímali v tejto role. Paradoxom na tom je, že je milión nesfilmovaných scenárov a rôznej svetovej literatúry, nikto sa teda nemôže sťažovať, že je nedostatok inšpirácie. Tento film však dokazuje, že producenti museli prejsť lobotómiou. Keby si vymysleli neznámeho hrdinu, trebárs aj s menom Abraham, a nespájali to výslovne s reálnymi historickými udalosťami a osobami, bolo by to úplne o inom. V Hollywoode prevláda nejaký vírus fantasy akčných lovcov, prerobené rozprávky na štýl Van Helsinga typu Janko a Marienka - Lovci čarodejníc, Jack - Zabijak obrov a podobné. Čo príde nabudúce? Ježiš - Lovec upírov? :D :D

A co když je to pravda? (2005)

Nie je to nič výnimočné, ale je to milé, vtipné a má to spád, kvalitný výber hercov a dobre spracované. Slovenský dabing tomu dodal šťavu, ústredná dvojka Gabriela Škrabáková-Kreutz a Ivan Šandor bola výborná voľba.

...a čakalo ich peklo (2005) (TV film)

Toto nech si pozrú všetci, čo tak obdivujú komunizmus. Memento pre všetkých. Komunizmus bol ďaleko horší ako fašizmus a mal na ľudí o to väčší dopad, pretože trval aj omnoho dlhšie. Tí čo držali hubu a krok a netýkalo sa to ich, tak sa o to nezaujímali, ani o tom vlastne nevedeli a aj keď vedeli, tak boli ticho, tak tí žili normálne a boli kŕmení ideológiou. Nepochopím ako je možné, že dodnes nie je komunizmus zakázaný, to sme tak rýchlo na všetko zabudli? Mnohí komunisti, ktorí mali skončiť na popravisku alebo v base, si bačovali po revolúcii ďalej... Na samotnom socializme nie je nič zlé, problémom je, že je neustále spájaný s komunizmom, žiaľ u nás prišiel socializmus práve s komunizmom. Vždy nejaký režim vystrieda druhý, dnes si myslíme, ako sme slobodní, ale žijeme v inom druhu diktatúry - kapitalizme. Budúcnosť ale patrí socializmu, raz sa možno dočkáme života ako v Star Treku :)

Aftersun (2006) (TV film)

Štandardný a príjemný TV filmík. Mne imponovala Sarah Parish, ktorá tu vyzerá pomerne staro na svoj vek (38), ale je to dobrá kosť podľa môjho gusta. anderson tu uvádza, že tento film mal u nás premiéru v 2011, ale to je omyl, dabing bol vyrobený v roku 2010 a premiéra bola 29.3.2010 na STV1.

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Milo ma prekvapil tento návrat, ale hneď mi klesla nálada, keď som videl úvodné intro. Nedali si ani takú námahu, aby spravili nové, hudbu mohli nechať, ale vizuál mali rozhodne zmeniť. Vyznie to trápne ako nagelovaný a spuchnutý Mulder (vyzerá ako svojho času Michael Brandon). Scullyová vyzerá dobre a stále sexi pod tou kopou mejkapu, ale už to nie je ako to tie dobré-staré Akty X. Nemám proti pokračovaniu nič, ale robiť z pôvodnej dvojice agentov mlaďochov, je fakt trápne. Duchovny vyzeral prirodzenejšie v seriáli Californication. Základ tohto seriálu je tiež diskutabilný a dej ani postavy už nevyznejú tak reálne ako v starom seriáli. Uvidíme čo prinesú ďalšie časti. JOJka sa musela teda bachnúť po vačku, keď uviedli hneď ako prvý na svete premiéru tohto seriálu po tej americkej. Niektoré časti uvádzala JOJka ako prvá na svete, takmer do všetkých spotov si dali svetová premiéra :) Slovenský dabing je dobrý, síce kultový dabing prvých Aktov X to neprekoná, ale dvojica Henrieta Mickovičová (Scully) a Milo Kráľ (Mulder) sú vybraní veľmi dobre.

Aladin (2019)

Veľmi ťažko sa mi to hodnotí. Od kreslenej predlohy to má veeeľmi ďaleko. Smith ako tak dobre stvárnil džina, ale chcelo to viac. Veľmi priamočiary dej bez väčšieho záujmu. Za veľké plus považujem herečku Naomi Scott, ktorá nevyzerá tak tuctovo ako väčšina Európaniek či Američaniek, skutočne pekné dievča a na rolu Jasminy sadla dobre. Vizuálna stránka fajn, ale tento príbeh má DVA VEĽKÉ MÍNUSY. A to hlavného záporáka Jafara, ktorý tu vôbec nie je prestarnutý a úlisný čarodejník a jaskyňa nie je skrytá na púšti a teda veľkolepého vynorenia hlavy sme sa nedočkali. Mám aj knižku podľa filmu. Takisto z toho spraviť muzikál na Bollywood style nebola šťastná voľba. Neviem prečo Disney sa rozhodol kreslené legendy transformovať do živého filmu s hercami. Radšej si pozrieť 10x kreslený originál ako toto ešte po druhýkrát. Veľká poškvrna kreslenej drámy. Je to tak na 50% s prižmúrením, dávam 2*.

Alenka v říši divů (2010)

Je to pekné aj vtipné, ale na kreslenú verziu z 1951 to nemá. Kvalitné obsadenie, jediné, čo mi vadilo, bola Anne Hathaway, vôbec jej táto úloha nesadla a mala divnú tvár, nevyzerala dobre. Carter hviezdila a Depp je Depp, tam nie je o čom ;)

Aliance (2016)

Oproti Rezistencii je táto časť skutočne slabá. Shailene Woodley je zaujímavá buchta a spravila trochu závan medzi ženskými herečkami Hollywoodu, v predošlej časti však vyzerala lepšie, tu je nejaká opuchnutá.. Pripomína mi začiatky Jennifer Lawrence, ktorá tiež podobne zahviezdila, ale Jennifer je krajšia a dobre sa vyvinula, pritom je iba o rok staršia od Shailene.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Pekne a nie až tak gýčovito a infantilne spracovaný šablónový scenár o privilegovanej vrstve, tí dole a tí hore, ujo stvoriteľ a jeho hračka. Aj keď zopár detinských scén by sa našlo. Sci-fi štandard ala Elysium a im "stovky" podobných. Vizuálne nadpriemerné. Teším sa na dvojku. Český dabing obzvlášť vydarený, najmä dabérka Ality (A. Brousková), réžia P. Pospíchal. Zaujímavé, že v USA to zarobilo iba polovicu čo tento film stál. Ešteže vo zvyšku sveta to malo väčší úspech a film zarobil viac než dosť. Lebo ako to býva hollyzvykom, málokedy čo nezarobí dostatok peňazí bude mať pokračovanie, bez rozdielu ako je film dobrý.