Emily in Paris (2020) (seriál)

Pri tomto seriály chýba označenie soapy, pretože čím ďalej tým viac sa seriál stáva krátkou telenovelou. Ten s tou, hentá s tým, henten s tou. Dočkali sme sa ako 70-ročného chlapa zrazilo auto, ale on prežil a ,,vstal z mŕtvych". V 4. sérií asi vysvitne, že Emily je sestra svojej ,,pravej" lásky. Ale vydržala som to pozerať (kvôli Parížu, niektorým vedľajším postavám a odcudzovaním niektorých outfitov) všetky 3. série. Rozmýšľam, čo to hovorí o mne.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Čierneho pantera (2018) som nevidela a filmy o superhrdinoch nie sú celkom moja šálka kávy. Čierny Panter: Navždy Wakanda som si išla pozrieť kvôli rozšíreniu si obzorov. Oceňujem CGI, všetky scény boli pútavé, pri podmorskom kráľovstve som takmer nedýchala. Keby však tých scén bolo menej, nemusela by som sa modliť, kedy už konečne bude koniec....

Pýcha a přemlouvání (2022)

Jane Austenovú milujem. Nevadilo mi ani color-blindness (je to fikcia), ani občas nehrajúca Dakota, ale tie absolútne nevhodné kostýmy. Máte drahý film, mesiace naňho ľudia čakajú a potom mi tvrdíte, že začiatkom 19. storočia mohla žena nosiť obyčajnú bielu blúzku a čiernu sukňu? Keď jej otec bol šľachtic? A ich bohatí príbuzní mali kreslá leopardieho vzoru? A to bol len z mnohých úžasov toho filmu. Na Pýchu a predsudok (2005) a Rozum a cit (1995) to má veľmi ďaleko.

Seveřané (2016) (seriál)

Keď idete pozerať seriál, aby ste videli historické zobrazenie doby a namiesto toho plačete od smiechu. Drsný humor, ktorý sa na nič nehrá je takmer v každom obraze. 3. séria však bola úplne zbytočná a krvavá.

Chicagský tribunál (2020)

Skvelá právnická dráma, ktorú musíte dopozerať. Ukazuje nám ako je demokracia dôležitá a za svoje názory je potrebné bojovať. Hoci vás za to potrestajú. Skvelé herecké výkony, kostýmy, scenár, strih.... Sorkin naozaj dobre zvládol aj scenár aj réžiu. A som milo prekvapivá z výkonu Sascha Baron Cohena, konečne ukázal, že vie výborne hrať.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

8. séria veľmi sklamala, keď tak dlho čakáte, tak dúfate vo WOW. Tu veľmi sklamali najmä scenáristi. 2 roky a iba 6 dielov a sklamanie. Je až prekvapivé ako dlhotrvajúci skvelý seriál môže skončiť.

Tenkrát poprvé (2020) (seriál)

Výborná študentská komédia, ktorá však má aj potrebnú hĺbku a reálne hovorí o aktuálnych problémoch mladých ľudí. Nie je to silené. A je to zatiaľ najlepší teenagerský seriál na netflixe, ktorý som videla. Skvelé obsadenie, dá sa vcítiť do postáv, čo je pre mňa ako diváka dôležité. Sama som prekvapená, ako veľmi som bavila. Navyše obe série sú rovnako kvalitné. Odporúčam pozrieť.

Labyrint (2015) (seriál)

Dej zaujímavý, koniec nepredvídateľný. Veľmi dobrý scenár, ktorý vylepšil celkový dojem. Po prvej sérií však mal skončiť, preto som ostatné série nevidela, prišli mi zbytočné.

1890 (2017) (seriál)

Tento seriál je jediný svojho druhu na Slovensku a snaha tvorcov sa vyplatila. Mnohé z týchto komentárov hádžu všetky slovenské televízne počiny do jedného suda a nepozerajú sa na fakt, že herci veľmi dobre hrajú svoje úlohy a aj kostýmy a scény podliehajú realite z toho obdobia. Aj kriminálna časť nie je najhoršia-) premyslenosť a detaily. Odporúčam Slovákom aby si na porovnanie pozreli aspoň 1 diel napríklad historického seriálu Reign (Kráľovstvo), kde kráľovná Mária Stuartová v 16.storočí sedí obkročmo na koni v krátkych šatách a semišových čižmách. A to tvorcovia mali omnoho väčší rozpočet ako naši. Mimochodom Reign beží už 4.sezónu.

Konzultant (2013)

Človek od kvalitného režiséra a známych hercov automaticky očakáva niečo nezabudnuteľné a dokonalé, ale tento film mal od toho ďaleko. Vyzeral ako by sa režisér snažil len o film, ktorý by bol obstojný a zároveň zarobil. Avšak aby som mu nekrivdila obsadenie Cameron Diaz bolo geniálne, jej ,,roznožka" ma tak šokovala a pobúrila, že film ma zaujal (som heter. žena).... Nebolo vidieť, že na rozdiel od Fassbendra, Cruz, Pitta a Bardema nemá na konte Oscara, nominácie naň či priaznivú kritiku. Ona jediná tam ukázala, ako veľmi sa snažila a na rozdiel od ostatných to neodfllákla. Stvárnila zkazenú, ambicióznu a inteligentnú mrchu i keď na začiatku vyzerala ako divoká zlatokopka.... 70% Veľká škoda, leba Fassbender má obrovský (ešte neopozeraný) talent