Logan: Wolverine (2017)

Rozlučka na úrovni. Asi nejdospělejší komiksovka, která cedí každou scénu. Bonusové body za nenucený humor. Je vidět, že Hugh Jackman I Patrick Stewart se s tímhle filmem vymazlili. Super překvapení Dafne Keen, která podala také neuvěřitelný výkon. Pár výtek bych měl a chvíli, ale ne tak velké, aby si to nezasloužilo 5*.

Taboo (2017) (seriál)

"Hmmmmmm"

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Královský závěr kokainového krále aneb závěrečnými slovy seriálu "The King is dead, long live the Kings". Na konci první série jsem se poměrně bál, jak se druhá série se závěrem osudu Pabla Emilia Escobara Gavirii popasuje. Přeci jenom z jeho života si moc na všech deset dílů po útěku z La Cathedral nenechala. Druhá série je ale vlastně krásný protiklad té první. Pablo Escobar aniž by to sám věděl už dosáhl svého vrcholu a do poslední chvíle si svůj pád nepřipouští. Často se mi vybavil Pád třetí říše, kdy sledujeme Hitlera jak zatímco se všechno kolem něj rozpadá, on vymýšlí plány, jak se všechno obrátí. V konci vlastně není nikdo šťastný. Pablo je sice dopaden, ale z jeho legendy zůstal pouze stín, na jeho místě už kvetou jiní (Cali cartel) a divák má zasebou dvě úžasné série. Samostatnou otázkou budou (minimálně) příští dvě série. Seriál se sice jmenuje Narcos, což samozřejmě dává možnost pokračovat (viz zmíněný Cali cartel), ale nedokážu si představit, jak si bez Wagnera Moury dokáže seriál udržet takovou úroveň. Ale pro své vlastní dobra doufám, že budu znovu mile překvapen.

Marseille (2016) (seriál)

Francouzský pokus o House of Cards, který mu bohužel nesahá ani po paty. Příběh je poměrně klišoidní, laciné sex-scény (druhá hlavní postava víceméně spí se vším, co se pohne). Dlouho jsem zvažoval jestli 2 nebo 3 hvězdy, nakonec o fous tři a to díky Depardieu (který hraje, i když moc vlastně ani moc nehraje), domácí (evropskou) tvorbu, sympatické postavy (které se bohužel perou se slabým scénářem), město Marseille a přece jenom příběh zaujal natolik, abych sezónu dokoukal. Marseille bude mít i druhou sezónu, tak snad tentokrát dostaneme něco kvalitnějšího a doufejme, že Depardieu půjde i do druhé série. PS: Narozdíl od některých mi úvodní znělka přisla velmi povedená.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Takto ne. 3 hodiny prodloužené nudy plné dialogů za které by se nestyděli ani držitelé zlatých malin, průhledné zápletky a špatně zahraných postav (jediný a zrovna nejvíc kritizovaný Jesse Eisenberg alespoň trochu zaujal). Batman už se ani nesnaží chrčet a radši si rovnou vzal modulátor, postava Supermana víceméně slouží jako placeholder pro zvukové stopy sonic boomu a jediná alespoň trochu zajímavá Wonder woman vstupuje do filmu až příliš pozdě. Ani Snyderova obvyklá premisa v podobě triků tenktorát nikterak neohromila. Narozdíl od Suicide Squad je Batman vs Superman stejně schizofrenní jako Lex Luthor a nemůže se rozhodnout jestli má být vážný, nebo marvelovsky humorný. Ač mi přijde právě marvelovské pojetí přeceňované, tak alespoň ve své parketě je to skvělý film. BvS je v konci bohužel akorát směšný. 1* za Lex Luthora a Wonder Woman