Becky (2020)

(54/2023) / Žiadne veľdielo to nie je. Dokonca ani neprináša nič nové do žánru. Rozumná dĺžka a v podstate žiadna vata okolo, z toho ale robia celkom to obstojný malý thriller. A Kevin James parádny ako nácek. (6/10)

Nabídka (2022) (seriál)

Už dlho tu nebol seriál, kde by boli tak výrazne protichodné názory filmových kritikov a divákov. Pre porovnanie, aktuálne na IMDb 8.6/10, tu 92% a teraz pozor na Metacritic 48, Rotten Tomatoes 57%. Nejdem tu teraz filozofovať a rozhodne sa mi nechce tie recenzie čítať. Čiste subjektívne, divácky je The Offer zábavný, cool seriál, s parádnymi postavami. Príbeh hovorí sám za seba, koho by už nebavilo pozadie vzniku možno najlepšieho filmu ever? Ja som sa bavil kráľovský. Dve epizódy možno ubrať šli. (8/10)

Tetris (2023)

(53/2023) / Už dlho som pokukoval po tomto filme, už aj samotný poster mi prišiel niečím lákavý. A presne v jeho duchu sa nesie aj celý film. Ľahučký, svieži, docela dynamický ale zároveň veľmi prehľadný a zábavný. Taronovi tieto zdanlivo nenápadné roličky fakt sedia, šikovný mladý herec. Bonusom je, že človek sa čo to aj dozvie a páčilo sa mi, že film nešiel prvoplánovo cez ruskú líniu, ale o dosť viac sa venoval zákulisiu a licenčnému pozadiu jednej z najznámejších hier, ktorá ako jedna z mála oslovuje všetky generácie. Apple TV má svoju víziu, rukopis, a ja im celkom fandím. Podľa mňa jeden z najoriginálnejších streamov momentálne. (8/10)

Rande s Downem (2023) (pořad)

No vcelku náhodou som narazil na túto záležitosť, ale keďže mám rád príbehy o inakosti, priznávam, že som si to užil. Za tých 5 dielov človek naozaj o dosť viac pochopí, o čom diagnóza Down je. (8/10)

10 Dollar Death Trip: Inside the Fentanyl Crisis (2020) (TV film)

(52/2023) / Veľmi dobre spravený dokument, veľa autentického materiálu, primeraná dĺžka a vcelku dobrá informatívna hodnota, nie taká vo všeobecnosti, skôr taká tá z terénu. Som zvedavý či a ako sa s tým vysporiadajú. Je ale dosť smutné, že tak vyspelá krajina, je schopná s fentanylovou krízou spraviť tak málo. (8/10)

Yellowstone - Season 4 (2021) (série)

Stále výborne, postavy bavia, ale trochu seriál stratil to podvedomé napätie, ktoré tak zdobilo prvé tri série. Alebo ako so všetkým, už sme si na to zvykli. Línia s Kaceyim...what? Totálne pochovaný charakter. Toto si mal Sheridan ustrážiť. (8/10)

Yellowstone - Season 3 (2020) (série)

O nič horšie ako druhá séria. Záver dokonca ešte lepší. Ťažko niečo navyše komentovať. Topková, v niečom krásne oldschoolová zábava. Yellowstone je presne ten seriál, kde sa bez rozmýšľania púšťa ďalší diel a maratón zvyčajne ukončujú len neskoré nočné hodiny. (9/10)

Yellowstone - Season 2 (2019) (série)

Predpokladám, že kľudne mohlo ísť aj o vrchol seriálu. Je vidno ako dôležité je poriadne vypracovať postavy a na pevných základoch prvej série je už potom radosť písať príbeh. A ani to nemusí byť nič extra komplikované. Z tohto podľa mňa ťaží celý ten seriál, jednoduché efektívne emócie a priamočiary dej. Teším sa na tretiu sériu. Bude to ale čím ďalej ťažšie. (9/10)

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

(51/2023) / Ma dvojke som sa bohovsky zabavil, ale trojka ma sklamala. Všetky ingrediencie tam v podstate sú, ale celé je to umelé, silné a také unavené. Myslím, že to už nie je kam moc posunúť. (6/10)

Cesta ven - Série 2 (2023) (série)

Výborná druhá séria. Trochu sa to zamotáva, možno ide trochu iným smerom, ale vôbec som nemal pocit, že seriál stagnuje. Ja by som to pozeral furt. Áno, keď by sme chceli, kritizovať sa dá. Ale čiste zábavnosť je stále na vysokej úrovni. Teším sa na pokračovanie. (8/10)