ABBA: Koncert (1980) (koncert)

Veru ABBA bola a ostane nesmrteľnou kapelou, ktorá ukázala ako sa má predvádzať a skladať popová hudba.. tento dokument len podá pohľad o tom, že čo to je hrať na ŽIVO... pre mnohých neskutočná nostalgia.. /90%/

Advokáti (1997) (seriál)

Každý dobre vieme, že s akou kvalitou Amíci natáčajú seriály a filmy. Tento tu, patrí k tým, fakt dobrým seriálom. Niektoré príhovory k porote od právnikov (ľubovoľný výber), boli fakt majstrovské kúsky (v každej sérii sa nájdu dva alebo tri). Seriál podá pohľad o tom, že byť právnikom, nie je také ľahké, ako sa môže zdať. Z môjho pohľadu ide Dylanovu životnú rolu, tu fakt predviedol, čoho je schopný ako herec. Priemerný seriál mi určite nepripadal, mám zhliadnutú každú sériu. /88%/

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

Filmársky a príbehovo funguje od A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z. Poirot: The ABC Murders je absolútnym vrcholom zo všetkých častí, ktoré BBC ponúka. To aj povedia verný fanúšikovia tohto detektíva. Miami, Las Vegas, New York, si môže len s povzdychom pozrieť na túto detektívku a nie je na túto, aj na ďaľšie časti. /90 %/

Agent bez minulosti (2002)

Tu to začalo! Celkovo pôsobivý snímok, ktorému by bodol lepší režisér. Keď sa pozriete na nasledujúce dva časti, človek nebude veriť, že čo vlastne bol Matt Damon v prvej časti ako Jason Bourne, bojazlivý tíneďzer s nevinnosťou v očiach. Na druhe stane Franka Potente, tu poriadne dominuje ako herečka! Celkovo tento film má zaujímavú atmosféru, keď som si všimol mnoho filmov v rokoch 2000 - 2002, ktoré sa točili práve v tých časoch, majú svoju podivnú atmosféru. Film, má jednu veľkú chybu a tou je tempo, je tu rovnaké - ani zrýchlenie a ani spomalenie. Herecké obsadenie, je omnoho bohatšie ako v nasledujúcich častiach. Aj napriek režisérovi, táto časť Bourna, nastavila laťku pomerne vysoko. Má to svoje + a - /83%/

Akumulátor 1 (1994)

Ak by to bolo vydané v Amerike, bol by z toho celosvetový hit. Je skvost modernej kinematografie. Zdeněk podáva divákovi retrospektívny pohľad, ako sa niekedy nakrúcali filmy. Skvost českej kinematografie. /95 %/

Alexandr Veliký (1980)

Neskutočne dobrá záležitosť.... Pod Alexandrom Veľkým si predstavíme veľkého a inteligentného vojvodcu, ktorý sa až dostal do Indie... a v Grécku? Každý milovník a fanúšik FILMU, ak Vám tento film sadne hneď na prvú chvíľu, tak ste ním. Posledný silno politicko nabitý film. V rámci jeho tvorby sa jedná o milník, kde pred Alexandrom tvoril politické filmy a neskôr silné melancholické drámy. To je oboje melancholická dráma a politika v jednom. Ako vynikajúco je napísaný scenár (kredity: Theodoros Angelopoulos a Petros Markaris), masy skvelých plné skrytých významov, ktoré nemajú absolútne nič spoločne s hrubým násilím, a násilím ako takým (tie podrezané ovce, majú úplne iní význam, to už by som prinášal veľké spoilery). Umelecké hodnota, estetika a myšlienka, to sú prestíže, ktoré zdobia tento film. Angelopoulosove diela v tej dobe chŕlili neskutočne vynikajúcou dušou, je ťažké, čo to presne je, jedno je isté, že Angelopoulos bol vtedy v živelnej forme, a nenechával si nič na zadné dvierka. Celý film disponuje vynikajúcou sviežou a prirodzenou réžiou, tie lahodné vzdialenosti medzi kamerou a hercami. Kompozície mizanscén. Samostatnú pochvalu si zaslúži kamera: Angelopoulos a Grécko môžu byť pyšné na to, že majú kameramana menom Giorgos Arvanitis, škoda že jeho meno nie pre bežných ľudí dostupné. Tak lahodné zábery, aj pri slabšom svetelnom zdroji sú zábery vynikajúce. Ten film, Angelopoulosva réžia, kamera majú niečo vynikajúce, čomu sa hovorí umenie. Jesenná melanchólia pre každého fanúšika. Mimo filmu (ktoré súvisia v dobe kedy vznikol film a film samotný): Nezmyselné preteky, ktoré medzi sebou Angelopoulos a Kusturica zvádzali,a diskusie, ktoré vládnu na tomto web... obaja sú dobrí, každý režisér je svojský a basta. S mojím tvrdením som sa stotožnil s Emilom Kusturicu, ktorý hovoril, že si ho v tej dobe veľmi vážil ako režiséra. Na Youtube je 54 minútový televízna relácia, ktorá rozoberá jeho tvorbu, skúste si pozrieť a budete milo prekvapený, ako sa krásne rozvinul tento film. Ak sú niektoré filmy, kde sa preukázal Angelopoulos, ako dobrý scenárista tak: Megaleksandros (Alexander the Great) a Taxidi sta Kithira (Voyage to Cythera). Tak na ten 400. komentár, plný kotol tomuto filmu.... /100 %/

Amadeus (1984)

Po filmárčine niet čo povedať, môžem napísať že sa Forman vyrovnal v tomto filme Mozartovej genialite. Je tu otázka ? Skutočne bol takýto Mozart ? Môžme napísať, že nie ! Takým skutočným Mozartom bol v Io, Don Giovanni z roku 2009, potom publikácia Piero Melograni Mozart, kde sa človek skutočne zistí, kto to bol. Nebolo to večné decko. /95 %/

Amatér (1979)

Darmo, čo povedať týmto filmom sa Kieślowski navždy zapísal do umeleckého éteru. Ak by som bol Poliakom, tak by som bol hrdý na to, že som sa narodil v zemi, ktorá mala takého skvelého režiséra. Tak to vidieť na veľkom plátne. Vznikol v čase, kedy sa točili posledné klasiky. /100 %/

Amélie z Montmartru (2001)

Fantastický soundtrack, výborná kamera, veľmi dobré herecké obsadenie, svižná réžia..... vtipná postava hlavnej predstaviteľka, ktorá sa zapísala divákom a to jej otvorili nové dvierka. Je to pekný film, kde si pri ňom človek odpočinul ... predsa veď o to vo filme ide, aby ste si odpočinuli. Tak šup. :) Denne si človek môže pustiť tento soundtrack. /90 %/

Americká krása (1999)

Sarkastický a pri tom tak pravdivý, kde sa nič neskrýva, nikto nie je svätý a každý má svoje blato na hlave. Odporúčam v pôvodnom znení, to je úplne iný šálok kávy. Kevin Spacey, ako keby sa pre túto úlohu narodil. Sam Mendes, odkryje divákovi, aké prasatá sú ľudia a tým Vám predstaví Americkú krásu. Ak sarkazmus je vaša káva, tak si ju vypite :) /85 %/