Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (326)

plakát

Pod stromem věčného pokušení (1963) 

I když uznávám kvality Jacka Lemmona, tak na víc jak na dvě hvězdy tento film nemá. Že film vychází z divadelní předlohy je cítit na 100 honů, ústřední téma je už dneska notně omšelé a ani žádná řachanda se nekoná...

plakát

Sentiment (2003) 

Dvě hvězdy za fenomenálního Jiřího Kodeta. Chvílemi jsem myslel, že je rozhovor veden opravdu s Vláčilem. Ale jinak mě film jako celek nudil. Rozjímající herci z jeho stěžejních filmů jsou zabíráni většinou z větší dálky. Kdybych je nepoznal po hlase, tak netuším, kdo mluví. Kdyby se alespoň občas prolnuly současné záběry míst, kde F.V. natáčel se záběrem z příslušného filmu, tak by to myslím vyznělo mnohem lépe. Takhle je to záležitost výhradně pro znalce díla a intelektuály.

plakát

Místo v houfu (1964) 

Zajímavý pohled na téma mládež počátku šedesátých let. Nejvíc jsem se pobavil u "rebelského" gesta hlavního hrdiny první povídky, když nenápadně (aby ho neviděl nedaleko stojící příslušník SNB) píše postupně po jednotlivých písmenkách na stěny různých domů slovo HOVNO. A k tomu hraje dramatická muzika...

plakát

Všichni královi muži (1949) 

Nadčasový film. Ať vstupuje do politiky kdokoliv-kdekoliv-kdykoliv s čistými úmysly, stejně se z něj postupem času stane hrabivá demagogická do sebe zahleděná svině. Broderick Crawford dostal "plešatýho panáka" zaslouženě...

plakát

Předjaří (2001) 

První polovina filmu je opravdu vynikající. Atmosféra Baku v období 1. světové války, nástup bolševické revoluce a útěk do Polska mne opravdu vtáhla do děje. Druhá část filmu se odehrává na polském venkově v meziválečném období a věnuje se spíše milostnému tápání hlavního hrdiny. Ta už nasazené tempo tolik nedrží, ale je to stále velice koukatelné... Poznámka: Když jsem v titulkách zahlédl jméno představitele otce Janusz Gajos se slzou v oku jsem vzpomenul na "Čtyři z tanku" a mladého blonďáka Janka...:-))))

plakát

Kikudžiro (1999) 

Takeshi Kitano je opravdu zajímavý režisér. Dlouhé statické záběry kamery + některé důležité zápletky snímané z obrovské dálky, či jenom napovězené. Hodně nechává na fantazii diváků. Na začátku filmu vtáhne do děje atmosférou japonského léta. Parné vylidněné město a začínající prázdniny jsou cítit z každého záběru. To vše podkresluje úžasná muzika. Pak se na scéně objeví "nevrlý strýček" Takeshi Kitano a ovládne celý film i herecky. Jak už tady někdo napsal, připomínalo mi to našeho Kolju, ale tady je to pojato tak nějak na japonský způsob. A kdo by nechtěl trávit léto s partičkou osobností jako Nevrlý a Hodný strýček, Tlusťoch a Holá lebka?

plakát

Rytíři ze Šanghaje (2003) 

Mám slabost pro Jackie Chana, ale tohle se mu opravdu povedlo!!! A dokonce s naší filmařskou účastí!!! Perfektní vylaďěné akce pospojované množstvím postmoderních historických, místopisných a hudebních (např. Winchester Cathedral byla skvěle načasována) odkazů.

plakát

Uprostřed noci (1959) 

Výborný nadčasový snímek, který má co říci i v současnosti. V době vzniku filmu byly naprosto odlišné společenské konvence a vztah mladé ženy a jednou tak starého muže určitě nebyl tak běžný jako dneska. Zmínil bych i výborné herecké výkony obou hlavních představitelů. A navíc Kim je určitě nejhezčí nositelka jména Novák, kterou znám...

plakát

Jeď, řekl (1971) 

Při sledování filmu jsem si několikrát pomyslel na okřídlené rčení o ševci a kopytu...to plati pro Jacka N. Nuda, nepochopitelné chování aktérů příběhu...evokovalo to ve mě pocit konce éry hippies.

plakát

Krysař (2003) 

Po filmech Král Ubu a Kytice další z experimentů z dílny F.A.Brabce. Nějak mi uniká smysl těchto projektů. Snad mají působit jako osvěta pro žáky základních škol, kteří v dnešní době odmítají četbu? Alespoň se tak zvýší návštěvnost v kinech. Teď se chystá Máj, tak to aby ministerstvo školství zavedlo místo povinné četby povinnou návštěvu kina... No, já bych do kina na tento typ filmů rozhodně nešel... Proč 2 hvězdy? Jedna za Landouvu muziku, druhá za atmosféru vánoční Prahy. O hereckých výkonech se asi mluvit nedá. Krajčo vystačil celý film s výkřikem: "Kde je moje Ágnes!?", Karel Dobrý se pitvořil v různých převlecích (tu za žida, tu za metaře) atd., atd.