Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (326)

plakát

O moravské zemi (1977) 

Rodáci to samozřejmě nejsou, ale pro mě docela povedený pokus vyrovnat se s kolektivizací. A že to v roce 1977, kdy byl film natočen, určitě snadné nebylo. Musím uznat, že režisér Kachlík z toho vyšel se ctí. Jen toho folklóru bylo na můj vkus příliš.

plakát

Rodinný film (2015) 

Asi nerozumím mladé generaci, ale nechápu tak vysoké hodnocení filmu, kde mě režisér dlouhé minuty nutí čumět na toulajícího se psa. Trošku jsem ho teda zrychlil rychloposuvem, ale stejně to bylo neúnosné. Jinak průhledná zápletka oprásklá z filmu Operace mé dcery mě také neuspokojila. Tolik nominací na Českého lva už vůbec nepochopím. Roden a Hybnerová za hlavní roli??? Za co??? Objeví se cca 10 minut na začátku a 10 minut na konci....(sorry, mezitím ukáže Vanda prsa přes skype, tak to možná rozhodlo). To je výsměch. Když nominace na hlavní roli, tak aspoň pro Jenovéfu Bokovou - to byla pro mě ta hlavní role!!! A hrála výborně, stejně jako Eliška Křenková... A to bylo vlastně jediné pozitivum filmu.

plakát

Žena z vrchov (1955) 

Konečně i jeden opus o zakládání družstev ze Slovenska. Je to takové celkově uječené a o ničem, ale DMN to naopak zachraňuje závěrečná pasáž s projevem Jula Pántika, která tomu dává tu pravou sladkou budovatelskou tečku.

plakát

Požáry a spáleniště (1980) 

Chlapík neukradl ani propisku, zachraňoval každou hurdisku. Inženýrka - krásná číča, ale jinak - děsná p... (autocenzura)

plakát

Kainovo znamení (1989) 

Pro mě osobně rozvleklá nuda, ale kozlenky mladičké Sabiny L. byly exkluzivní... Jinak musím poopravit jednoho z přispěvatelů. Záběry ze skal byly určitě točeny v Českém Ráji. Konkrétně v Hruboskalsku (Adamovo lože) a kolem Valdštejna.

plakát

Město mé naděje (1978) 

Pokus spojit realistický industriální film s uměním se zcela minul účinkem. Kačer asi tenkrát něco hulil, nebo byl v Ostravě tak znečištěn vzduch, že byli sjetí všichni herci, kteří se této sračky zúčastnili. Nejhorší okamžik - dědek, který stále medituje o životě i během hokejového zápasu. Nejlepší okamžik - zaplivaná "čtyřka" hospoda a každý záběr s půvabnou Miluškou...

plakát

Píseň o stromu a růži (1978) 

Nechci kritizovat Velkého Medvěda, ale cintat si pently asi na osmdesáti řádcích a hodnotit to jednou hvězdou, tak to jsi mohl raději koukat z okna. Radím ti, nečum na staré české filmy, když tě nebaví. Mě se ten film docela líbil, i když třeba z dnešního pohledu kecá. Já byl prostě dojat. Nostalgie? Plně souhlasím s Marguisem.

plakát

Není sirotek jako sirotek (1986) 

Ondra Havelka v tradiční roli nesmělého trouby, který nakonec stejně ke štěstí přijde. On a ještě jan Hartl měli na tyto role patent. Komedie ale určitě neurazila a mě dokonce pobavila. Jako mnohé jiné i mě také potěšila nesympatická role pro princeznu Arabelu.

plakát

Svět otevřený náhodám (1971) 

Tak tohle je ten správný bizarní film. Co mě nejvíc upoutalo? Tutová jednička = Lidi v kostýmech chodících reklam jako lahve od vína hrajou v noci fotbal v parku a hned v závěsu Petr Dudešek z kdysi populárního souboru Buřinky prozpěvující proletářský písničky. Je tam toho ale mnoho dalšího, ale už se mi to nějak vykouřilo z hlavy. Líbila se mi Consulea Morávková, v té době byla opravdu velice sexy. Zase ale musím nesouhlasit s oficiálním textem (V.Březina - Lexikon českého filmu...). Ten kluk jel do Španělska podle mýho názoru z nudy a ne, že by ho tak ovlivnila ta komoušská mládež...

plakát

Zrcadlení (1977) 

K 70. letům mám nostalgický vztah, ale tohle je totální sračka. Tohle není ani nechtěně veselé po letech. Nuda, nuda, nuda... Krajně nesympatický polský herec v hlavní roli nadabovaný Miroslavem Moravcem v roli (samozřejmě kladného) komunistického papaláše vzpomíná v Brně jak to bylo tenkrát v tom osmačtyřicátým ...

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama