Martinius

Móric Beňovský

Slovensko
kverulant z presvedcenia

• 26.6.2017  22:04

i saw the raven - nevermore!

• 18.6.2017  01:10

zaujimava premisa dokaslana kokotinami typu "v deaktivovanej kocke borgov caka vysadok voyageru okrem umelej gravitacie, adekvatnej teploty a kyslikovej atmosfery aj cerveny koberec a svedske stoly s vyprazanymi reznami a majonezovym salatom". je smutne sledovat, ako sa prisne vedecky tvariaci voyager az nepohodlne casto vyfauluje uplnym zlyhanim v trivialnostiach.

• 9.6.2017  02:04

zacalo to velmi slubne. zjavil sa Q a dala sa tusit sialena zapletka s ikonickymi dialogmi. lacna analogia s obcianskou vojnou a este lacnejsi zaver to ale cele sabotovali. janeway si mohla galakticky zatrtkat a nevyuzila to.

• 4.6.2017  22:57

vsetky tri hviezdicky patria povabnej teme ferenghi. po logickej stranke musi byt posadka svojej kapitanke velmi vdacna za to, ze sa zbytocne zahadzovala s dvoma dobrodruhmi a premarnila tak sancu odletiet domov. chytra to zena...

• 1.6.2017  01:26

zaujimava epizoda az na velmi nepohodlne posobiace pokusy o zblizovanie medzi janeway a chakotayom.

• 30.5.2017  00:03

kurva, strielajte konecne! vyslobodia sa z kolonie masovych vrahov, ktora zaroven sluzi ako koncentracny tabor, ale svedomie, ci moralne zasady na pomoc ostatnym otrokom, ci zlikvidovanie kolonie nestacia. jedna z mnohych naivit a detinskych paradoxov, ktore zial tento serial v znacnej miere charakterizuju.

• 29.5.2017  23:59

doktor is always funny. aj ked je premisa epizody len holograficka vtakovina.

• 12.2.2017  02:08

je to rozkosne a sympaticke, plne gagov a dobrych narazok na vsetky doterajsie batmanovky. ale ako psema pisal, ked gagy na red bulle vystrieda snaha o dej ci pointu, film sklzava do klise, pripadne nim zacne unuvat.

• 9.5.2016  00:29

bolo to napokon lepsie ako ocakavania a nepostrehol som ani "one" mnohe vycitane nekonzistentnosti, mozno mi az tak nebili do oci. pobavilo akurat, ako batmanovi slovicko "martha" vyvolalo v mozgu podmieneny reflex a tym nahlu a zasadnu zmenu celej jeho osobnosti. potesilo, ze superman konecne chcipol, pretoze mi tento superhrdina liezol na nervy uz od detstva najviac zo vsetkych a cely zivot som len cakal, kedy ho niekto zvesi z oblohy. affleck znesitelny, pokial neotvoril usta ako bruce wayne. prijemne zabudnutelny snyderov vizualny komiks s ulavou, ze batman neutrpel dalsiu hanbu.

• 7.12.2015  23:06

film potesil, ale nenadchol. tu niekde trenoval tarantino na pulp fiction a dovolil si vsetky mozne scenaristicke prehmaty, aby sa na nich poucil a neskor sa im uz vyhol. z filmu som si najviac odniesol zimmerov elektronicky xylofon, ktoreho otravne vybrnkavanie ma este zopar noci prenasledovalo v snoch. na druhej strane pobavil pan "kokoti" :)

• 22.9.2015  00:45

tvarilo sa to ako pulp fiction, cize fraska rozdrobena do navzajom prepletenych mini pribehov. skvela rezia, dobry scerar, dobri herci. len pribehy boli nanajvys priemerne.

• 14.9.2015  02:47
    Contracted (2013)

pekna seria presvedcivych nechutnosti na sposob zdokumentovania trojdnovej genezy zombie. avsak nic viac. stoji a pada na kraske v hlavnej roli.

• 24.7.2015  03:46
    Nákaza (2011)

jeden z najlepsich soderbeghovych filmov. skvele natoceny, perfektne resersovany. podany neosobne, bez citu pre pribeh alebo dramu. tento reziser by bol skvelym tvorcom popularnej dokumentaristiky. ako reziser kinematografie zalostne zlyhava.

• 24.6.2015  23:32
    Popelka (2015)

dobre natocene s vhodnymi hercami, ale presladene, az by z toho zaplakal hocktory diabetik. ale co uz, ked predlohou je rozpravka o submisivnom, obmedzenom a neasertivnom dievcati, ktore by mohlo byt zakladom kazdej "tradicnej rodiny".

• 10.4.2015  06:35
    Last Knights (2015)

a dalsi, aj ked pozeratelny ale pateticky, odvar siedmych roninov. tentoraz na sposob kulturno-historickeho hybridu, s dobrou akciou ale skaredou interierovo-exterierovou vypravou.

• 3.1.2015  02:25

do epizody s hotelom je to o samoucelnom kvaziintelektualnom mlateni prazdnej slamy, az niekedy od polovice zacne byt film ozaj zaujimavy a partnerska prestrelka stoji za to.

• 26.12.2014  21:30

film sa skvele rozbieha a vdaka eve green a joshovi brolinovi aj dobre graduje, ale vdaka rodriguezovym sklonom k lacnemu gore stupidne konci.

• 27.8.2014  16:49

pekne opticky, dokonca aj vydarena angelina v roli zlej sudicky. jediny a ozajstny problem tohto filmu je premrstena deformacia jednej peknej povodnej rozpravky, z ktorej scenaristka spravila lesbo-feministicku agitku. este nejake to ekologicke posolstvo a pripominalo by to predvolebny spot strany zelenych, fuj tajbl!

• 29.5.2014  19:41

ak vam nebude prekazat, ze prezidentska ochranka a armadne velenie sa spravaju ako AI v zle naprogramovanej akcnej hre (v preklade: banda pomatenych amaterskych retardov bez stipky sebazachovy), tak si celkom vychutnate, ako gerard likviduje nejakych tych nezatriedenych korejcov, ktori vynalozia ohromne materialne i personalne naklady na to, aby obsadili biely dom bez toho, aby mali nejaku motivaciu. hned ako nad tym zacnete trochu premyslat, zistite, ze je to strasna kravina, ale dobre sa na nu diva.

• 12.5.2014  01:39
    Cargo (2009)

zaujimavy film, akurat s labilnou pointou a nametom, ktory je derivatom hned niekolkych kultov svojho zanru. ked odhliadneme od zrucne natocenej tuctovosti, divalo sa nan celkom dobre.

• 4.4.2014  18:39

neurazil a ani nenadchol. asponze evans svojim vyzorom zostava verny svojej roli 90-rocnej panny. nikto normalny mu neuveri, ze nie je gay :)

• 4.4.2014  18:31
    Fargo (1996)

prilisna autentickost i naturalizmus sa nie vzdy musi vyplacat. to je aj v pripade tohto filmu. film je tak "rozstiepeny" na vyrazne silne a vyrazne slabe sceny, z ktorych su podaktore uplne zbytocnym balastom (marge a "mike", chaba snaha o vykreslenie jerryho). na druhej strane nehorazne dominuje fantasticke duo buscemi a stormare (dajte im vlastny film, prekonaju aj pulp fiction) a takpovediac jasne tahaju cely pribeh. bez nich by bol fargo len chaby podpriemer. PS: macy nesadol ani mne.

• 14.1.2014  16:31

najnovsie zombici este aj na marse. nebyt takejto prostoduchej zapletky, mohlo to byt skvele sci-fi.

• 7.1.2014  18:56
    Stmívání (2008)

prva cast je prekvapujuco znesitelna. lebo nezasvateny divak este netusi, co sa nanho dovali v dalsich castiach... az neskor zistite, aki su vam obaja hlavni protagonisti vrcholne odporni a s kazdym dalsim filmom, kde vidite ich ksichty s downovym syndromom ("mouth breather" a "shovel face"), si uprimne zelate, aby ich presiel vlak.

• 28.12.2013  23:47

pekne obrazovo i hudobne, ale vlazne obsahovo. jep je cool. zvysok uz az tak nie.

• 26.12.2013  00:19

nebyt vyvrazdovacky (ktora bola miestami hyperbolicka az smiesna), mal by clovek pocit, ze pozera japonsky bollywood. nulova atmosfera, tony neuprimneho citoveho patosu a zopar vrcholne nevydarenych scen (ucitel rozstrielany samopalom sa odrazu postavi jakbysmet, aby zdvihol telefon, podebatoval si a dal si kolacik. az potom otrci kopyta. what the fuck...?). toto ma byt ta slavna predloha pre hunger games? tri hviezdicky s odrenymi usami za originalnost nametu.

• 26.10.2013  16:18

napriek skvelej akcnej a vizualnej stranke vo mne film zanechal za hrst rozporuplnych pocitov. nuz, krizencov spidermana a zombikov schopnych nevidanej cirkusovej akrobacie som este nevidel. v podstate taky virus, vdaka ktoremu ste schopni lebkou prerazit pancierove dvere a prevziat kolektivnu inteligenciu termitov nemusi byt na skodu. co tam po dolamanych nohach, vyvrtnutych klboch, ked pred vami neutecie ani usain bolt! a samozrejme, taka nefunkcna a okrasna institucia ako spojene nadory dostane konecne priestor na rehabilitaciu a zachrani svet! uz z viacero stran zaznelo, ze si mam precitat kniznu predlohu, ktora je vraj neporovnatelne lepsia ako filmova adaptacia. som ochotny tomu uverit, kedze film sa snazi zjavne dlhy a komplexny pribeh narvat do dvoch hodin a viacere suvislosti zostali bud prilis zanedbane alebo rovno vynechane.

• 20.9.2013  23:13

guilty pleasure. najma potitulkovy zaver :)

• 9.9.2013  21:30

je to take strestene, ze je to az roztomile. akurat by som rad vedel, aky matros to reziser hulil/pil/snupal. a tiez, kde sa da zohnat a za kolko.

• 26.8.2013  13:55
    Podfukáři (2013)

styria superhrdinovia dokonalejsi ako avengers ci watchmen. podme najprv k pozitivam: rychle, dynamicke, nenudi, snaha o kvalitne dialogy a inteligentny plot. cele je to vsak natolko pritiahnute za vlasy, ze by to ako fraska pohodlne preslo. horsie, ze sa film tvari vazne a chytro a tym posobi nevieryhodne. okrem melanie laurent a morgana freemana ziadna sympaticka postava, s ktorou by sa divak vedel stotoznit. kamera casto ako na kolotoci, sposobujuca zavrat, ciastocne ju symbolizuje zaverecne scena. podaktore logicke trhliny o hlbke marianskej priekopy, koniec jeden velky *facepalm*. ale - je to guilty pleasure, to jo.