Kick-Ass 2 (2013)

rovnako skvele ako jednotka aj napriek tomu, ze za reziserskou klapkou nestal matthew vaugn. film nezostal v tieni jednotky a udrzal si pocas celeho deja stabilnu uroven - ci uz hlasok, gagov, zvratov. a to bez toho, aby sa zbytocne pritiahol za vlasy. je to jedna velka recesia, parodia a sebaparodia na hrane cynizmu.

Ledová archa (2013)

pan joon-ho bong si asi riadne potiahol z bongu, ked pribeh vymyslal a tocil. ale vsetka cest, spravil ho majstrovsky - az na par drobnych nedostatkov na zaver. pribeh je dokonale originalny a hlavne neskutocne prevedeny - z povodnej sekacky sa stava surealna az silne impresivna put vlakom, ktora vsak ma hlavu a patu. vzhladom na tunajsie hodnotenia drasticky podceneny film, zasluzi si minimalne o 10-15 percent navyse.

Grandhotel Budapešť (2014)

v podstate film o nicom, ale uchvatne natoceny. a na to treba fakt kus reziserskej zrucnosti.

Živí mrtví (2010) (seriál)

v druhej serii sa to mierne zaseklo, ale tretia nabrala neskutocne na obratkach a zo serialu sa stava kult. zvysujem na 5*.

Perníkový táta (2008) (seriál)

prvy serial, ktoremu som ochotny dat 6 hviezdiciek

Třinácté patro (1999)

nepravom nepovsimnuty klenot. oproti wachowskich martixu vsadza film viac na inteligenciu pribehu a menej na metrosexualnu preafektovanost. co mu len sluzi ku cti.

Nesmiřitelní (1992)

rovnako silne posobive ako ked som to 1x videl pred 20 rokmi. kult na prvy pohlad...

Hon (2012)

uff, tak tento film musim nejaku chvilu stravit a rozdychat. a to som si myslel, ze ma uz len tak hocico neprekvapi. herecky i pribehovo dokonale.

Nevědomí (2013)

takto ma uz dlho ziaden sci-fi pribeh nenakopol. brilantny namet a skvele spracovanie. konecne nieco originalne zo sveta vedeckej fantastiky, nieco v zmysle klasiky. po hernom epose mass effect dalsi klenot zanru. pribeh, vizual, hudba, atmosfera - vsetko spravne nadavkovane. a celok je viac ako len suma jednotlivych casti. pokorne skladam poklonu.