Martinius

Móric Beňovský

Slovensko
kverulant z presvedcenia

• 24.8.2019  00:14

tarantino strikes back... cosi ako rehabilitacia pre sharon take i ostatne obete mansonovho vycinania. alternativna pointa, ktora je na jednej strane genialna, na druhej dojimava i moralne uspokojujuca. ako ked v bastardoch nechal zmasakrovat hitlera. zaroven je film kopancom do ksichtu pre vsetkych anarchistickych vyjebancov, ktori uctievaju vrazdenie establishmentu a z masona si spravili modno-ideologicku ikonu.

• 5.8.2019  23:46

pekne to stemnieva. profil dexa je vyborny a pochmurny. prvykrat vobec som drzal palce murdockovi. a ten este k tomu dostal na frak. ake citove vydieranie divaka, tsss...

• 5.8.2019  21:50

daredevil bez daredevila vie byt priam dokonaly...

• 4.8.2019  23:33
    Jiný život (TV seriál) (2019)

reality show in space hodna pre publikum s IQ pod 40. otrasne postavy s otrasnymi vztahmi, otrasni herci, priemerny namet priserne prevedeny s priam apokalypticky zlym scenarom. nieco tak mizerne ako toto som uz dlho nevidel (kecam, videl. bola to serialova troja od BBC. z nej som zvladol len jednu cast. z tohto tu predsa len asi pat...) a pevne dufam, ze dlho neuvidim. cashflower serial vystihol do bodky, preto sa len pripojim k jeho charakteristike. akurat je jeho hodnotenie az prehnane pozitivne. :)

• 4.8.2019  23:27

ta pridrbana hudba to uz uplne zabila.

• 3.8.2019  00:04

pokus dostat sa traumam kapitanky pod predkozku. zaver v style the room. uz len cakam, kedy otvoria dalsi hybernacny box a vyskoci z neho tommy wiseau. serialu by to len prospelo.

• 1.8.2019  00:27

kokotiny zozbierane pocas pozerania: - chybajuce uniformy. posobi to, akoby sa tu zisla zmes luzrov z ulice, ktoru si nejaky producent vybral do reality show. aj v tom ich obleceni z ulice, ktore si nestihli prezliect. - vyslanie misie na exoplanetu bez toho, aby misii niekto velil. ano, presne tak sa to robi... - dvaja idioti si na exoplanete otvoria skafandre a dychaju. cosi podobne clovek vidi v uplnych C-ckach. - neustale zmateny hologram, ktory je hobby-psycholog i filozof zaroven, pripomina coraz viac marvina od douglasa adamsa. - a samozrejme, kazdy je mierne labilny psycho s nejakym zavaznym problemom. presne ten typ ludi, ktori su vybrani na najnarocnejsiu vesmirnu misiu vsetkych cias, od ktorej zavisi osud ludstva. takze v buducnosti bude platit, ze idioti sa nielenze mozu lubovolne stat politikmi, ale najnovsie aj astronautmi. ak by cela misia tejto progresivnej vozorky cisto nahodou skoncila tragicky, zmenim hodnotenie a povazujem tvorcov za genialnych! :D

• 31.7.2019  01:22

shit. toto bolo fakt velmi zle. o dost horsie ako som cakal. imbecilny dej, imbecilne postavy a vztahy medzi nimi. povodne som chcel dat hviezdicku za usilie katee sackhoff, ale po vzhliadnuti celeho prveho dielu si tento fail od netflixu lepsie nezasluzi. serial, ktory nechcene paroduje sam seba v kazdej jednej scene.

• 31.7.2019  00:01

nejde to. daredevil je jednou z najhorsich a najnesympatickejsich pozitivnych hlavnych hrdinov v dejinach komiksu. akokolvek dobry je okolity dej i ramec, predtucha, ze sa tam zjavi ten nadprirodzeny slepuch, kazi chut pozerat. skoda.

• 27.7.2019  16:47

daredevilla by mohol konecne niekto splachnut do zumpy, bez neho by to bol tak dobry serial...

• 23.7.2019  23:50

prvy diel utrpny. viac nez polovica diania je poznacena rekonvalescencnym sebareferencnym rozjimanim. a to ani divak nema sajnu, co daredevilovi padlo na hlavu. ale asi to bolo dost tazke. k zaveru sa to konecne rozbehlo. trvalo mi vyse tyzdna, kym som tento diel po etapach dopozeral.

• 23.6.2019  23:41

dostojne pokracovanie kultoveho diela. ocenujem pridrzanie sa predlohy - ci uz, co sa tyka dizajnu i spolocenskej fikcie, ktora zotrvala v prijemnom anachronizme a tvorcovia sa ju nesnazili nasilu vtesnat do sucasnych pomerov.

• 12.6.2019  10:07

elektra je skvela a sexy. ale chemia s mattom je umela. najma indikacia daredevilovej temnej stranky vobec nefunguje. nefungovala ani nikdy predtym. ide o neautenticky kladnu postavu v style supermana. a takato postava navodzuje skor odstup ako sympatie.

• 11.6.2019  22:09

zaver s punisherom bol pre mna miernym sklamanim. tato dejova linia by si zasluzila viac dielov. asi to bol aj dovod skveleho spin-offu, ktory nasledoval. mozno je problem v tom, ze som najprv sledoval punishera a mal adekvatne vysoke ocakavania. skutocnostou vsak je, ze punisher vyrazne zatienil daredevila. osobnostne i herecky.

• 7.6.2019  22:14
    Černobyl (TV seriál) (2019)

sotva najdete serial/film s tak bezutesnou, skrusenou a beznadejnou atmosferou ako je cernobyl. to znamena, ze tvorcovia vycerpali studnu autentickosti do poslednej kvapky. pre tych, co si pamataju a nemaju potrebu idealizovat minulost - zivot v komunizme bol presne taky. vsetka ta bezutesnost, ktora z cernobylu sala, je odzrkadlenim bezneho kazdodenneho zivota v lziach, v ktore uz vtedy sice realne nikto neveril, ktore vsak mali nad ludmi stale zdanlivo neobmedzenu moc...

• 4.6.2019  19:51

v podstate vsetko ok. len ta murdockova slepecka nadprirodzenost ma priserne otravuje.

• 4.6.2019  09:07
    Daredevil - Bang (S02E01) (epizoda) (2016)

5 * za punishera.

• 3.6.2019  22:53

ono by si to hadam aj zasluzilo 5 hviezdiciek, ale... skutocnost, ze murdock by po vsetkych tych uderoch uz aspon 50x zomrel, respektive mal polamane vsetky kosti a vybite vsetky predne zuby + jeho kostym a la batman light + karenin otrasny lak na nechty mi zabranili dat tomu plny pocet.

• 28.5.2019  10:46
    Daredevil - Stick (S01E07) (epizoda) (2015)

so scottom glenom a jeho mimozemskym ksichtom prichadza na scenu vskutku ikonicka postava. tentoraz je to spravodlivych 5*.

• 27.5.2019  18:54
    Daredevil - Season 1 (série) (2015)

vyborny serial, vyborny plot, uzasni zaporaci, skvele vedlajsie role. len ten samotny harry potter s ciernymi brylami a superslepeckymi schopnostami mi akosi nesadol. mozno je to tym, ze som najprv pozeral punishera, ktory je autentickejsi, drsnejsi a celkovo o triedu lepsi.

• 26.5.2019  23:35

zacina to naberat grady a slubne sa to vyvijat.

• 20.5.2019  02:37

damy a pani, takto sa toci dokonaly serial. sest hviezdiciek z piatich. pevne dufam, ze bude dalsia seria.

• 14.5.2019  02:49

clovek ocakava sofistikovane rozuzlenie jedneho a docka sa bohapusteho masakru. daenerys jebne v debni... nie, D+D jebne v debni a pod vrstvou ohna a popola pochovaju odkaz vsetkych doterajsich brilantnych dielov a serii. v podobnom rozsahu sa dokurvil azda len house of cards. ps: v predoslom dieli siel polahky dolu drak a teraz s omnoho vacsim poctom protileteckej obrany nic? btw, daenerys si v predoslych seriach odsrala omnoho horsi osud. vsetkym tym presla len preto, aby jej drblo v poslednej chvili, ked vyhrala a mesto sa vzdalo? PS2: za vsetko moze vlastne jon snow. odmietol sa s daenerys vyspat a ta ostala frustrovana. a frustrovane nevysexovane zenske zu smrtelne nebezpecne!

• 6.5.2019  00:40
    The Punisher - Season 1 (série) (2017)

punisher nadchol i potesil. ma kvalitnu myslienku, dobre dotiahnutu dramaturgiu i herecke obsadenie. chemia medzi castlom a liebermannom funguje, ide o dva originalne, ucinne sa doplnajuce osudy. potesi tiez, ze serial je koncipovany v rozpore so vsetkymi zasadami sucasnej korektnosti, ktora tlaci tvorcov filmov i serialov do uplne absurdnych rozhodnuti, ci ideologickych predstav - najprominentnejsou obetou je hadam star trek discovery. poklznutia v scenari su zanedbatelne a pozitok z deja si nechaju brat len vyslovni trollovia, ci frustrovani samonasieraci hejteri. vsakze, tron?

• 30.4.2019  01:52

mozno som dalsi "nekriticky fanusik", avsak hodnotit tento diel dvoma hviezdickami a nizsie je vskutku prejav sverepej jebnutosti.

• 28.4.2019  23:12

tiez sa podpisujem pod jindrov komentar. ked discovery a orville zacinali, bol orville jasny underdog. cosi ako superenie davida s goliasom. akurat, ze david je predurceny vyhrat. a tak sa aj stalo. orville zostrelil novy star trek z hviezdnej oblohy sucasneho sci-fi svojou originalnostou, autentickostou a sarmom. le roi est mort, vive le roi.

• 28.4.2019  20:20

bolo to fajn, ale 91 percent? comm´on guys! (thor ragnarok bol pribehovo i rezijne o triedu lepsi)

• 23.4.2019  21:50

tak a je to za nami, ziadna spasa sa nekonala. ako som ocakaval, epicke finale v bitke federacia vs federacia sa jednoducho najst neda, je to cire varenie z vody. epicke bitky sa diali v prvej serii, pricom najlepsia prebehla hned na samotnom zaciatku. tam po sebe aspon vizualne pritazlivo strielali jednotlive velke lode a nie flusali po sebe stovky malych dronov - co je len dalsia anachronicko-dejova deviacia povodneho startrekovskeho vesmiru. napriek sklamaniu z finale i z celej druhej serie svita pre discovery nova nadej. posadka sa s vesmirnou lodou v dalsej serii ocitne v dalekej buducnosti. a to otvara brany naozaj nepoznanym moznostiam. voyager sa dostal daleko v priestore, discovery v case. len to zasa neposerte.

• 23.4.2019  21:41

fascinujuci diel, ktory pripravuje cestu k vskutku netradicnemu finale. opat raz snimam klobuk pred napaditostou tvorcov.

• 18.4.2019  00:34

pointa zaujimava, dej dobry - az do nezvladnuteho konca, co je pre black mirror charakteristicke. asi si nikto z tvorcov nepolozil otazku: preco by toto, preboha, niekto robil s nezaujimavymi anonymnymi pesiakmi. diel je sice opajcnuta prva cast, v tej je vsak aspon motiv skompromitovat premiera ako tak pochopitelny.