Ztracené město Z (2016)

mal to byt epicky zivotopisno-dobrodruzny pribeh o hladani tajuplneho mesta v dzungli. nie je. uz len samotna premisa je prudko linearna, priamociara a v podstate nezaujimava. dej je plochy, bez zvratov, ci dramatickeho vyvoja. cely film je natiahnuty ako kacir na skripci na ubijajucich 140 minut. kamenom urazu su pritom zbytocne rozvlacne sceny kontrastujuce s casto vyraznymi casovymi a dejovymi skokmi, ktorym sa nedari na seba nadvazovat. vsuvka z prvej svetovej uplne zbytocna a uplne o nicom. nesiaha to ani na herzoga. jeho sice nudneho a rozvlacneho aguirreho zachranil aspon sialene genialny kinski. aguirre mal aspon atmosferu. stratene mesto Z ju nema ani napriek podmanivemu soundtracku.

Expanze (2015) (seriál)

prva seria vyborna pribehovo, dokonaly dizajn interierov + exterierov, perfektne vystihnute kostymy. autenticky vytvoreny vesmir buducnosti, zaujimavo sa crtajuca hororova zapletka. drobnym minusom su dakedy neprehladne dialogy a nepresvedcivi podaktori herci. tesim sa na druhu seriu.

Všechno nebo nic (2017) odpad!

instantne opajcovana bridget jonesova pre zakomplexovane zeny v prechode od brakovej slovenskej autorky.

Šmoulové (1981) (seriál)

jedna z tych traum z detstva...

LEGO® Batman film (2017)

je to rozkosne a sympaticke, plne gagov a dobrych narazok na vsetky doterajsie batmanovky. ale ako psema pisal, ked gagy na red bulle vystrieda snaha o dej ci pointu, film sklzava do klise, pripadne nim zacne unuvat.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

s odstupom casu 15 rokov znizujem hodnotenie na stale velmi dobre 4 hviezdicky. ale uz to nie je to nekriticke nadsenie, lebo som fanusikom star treku. enterprise musim predsalen dat do rovnice s novou serialovou tvorbou, ktora je nepomerne lepsia ci uz do autentickosti, uveritelnosti, pribehu, herecnych vykonov ci profilovania postav. triky nehodnotim, lebo tie sa daju merat ken v kontexte s moznostami danej doby. pri porovnani so serialmi dosledne zameranymi na autentickost deja (nie dejin) i na interakciu postav ako game of thrones, house of cards, vikingovia ci narcos, vyznieva utopicka enterprise so svojimi jednorozmernymi stereotypnymi postavami a ich naivnym konanim v lepsom pripade usmevne, v horsom hlupo (kurva archer, strielaj po tych klingonoch!). napriek svojmu sarmu, nostalgickej hodnote a pritazlivosti zanru by bola pacifisticka uderka enterprise pri trochu realistickejsej snahe stvarnenia svojho vesmiru uz davno mrtva.

The Siege of Jadotville (2016)

prekvapivo dobry film aj napriek tunajsim vlaznym hodnoteniam. ide o dost autenticke az dokumentaristicke spracovanie skutocnej bitky, cize neostal priestor na prazdne tliachanie ci nejaku tu scenaristicku vatu na nafuknutie pribehu. autenticke spracovanie je velmi verne, bitka je svizna a dobre sa na nu pozera. vzhladom na to, ze slo o pomerne komorny nizkorozpoctovy film, je to velmi vydarena produkcia. 4+

Immortalitas (2012) odpad!

je to nieco neuveritelne otrasne. s este otrasnejsou hudbou. najviac sa obavam toho, ze ma to bude matat v snoch...