Hra na oliheň - Červená, zelená (2021) (epizoda)

prva polovica bola mierne otravna a kdesi v sebe niesla az prilisnu nevyhnutnost potreby oboznamit divaka s hlavnym hrdinom. druha polovica bola jednoducho famozna. tak elegantne natoceny masaker, pri ktorom si od nervozity obhryzate nechty, som nevidel ani nepamatam.

Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

klobuk dolu pred nervy drasajucou dramaturgiou a kvalitnou davkou napatia. logicke chyby neriesim, su zatial marginalne a svojim sposobom (zatial) organicky zapadaju do deja.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

mozno som dalsi "nekriticky fanusik", avsak hodnotit tento diel dvoma hviezdickami a nizsie je vskutku prejav sverepej jebnutosti.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

az s odstupom casu som sa odhodlal napisat, co si o 8. serii myslim a aka je priserne napicu. a ze oboch dokurvilov benioffa a weissa by bolo treba postavit pred norimbersky tribunal a sudit za zlociny proti ludskosti. neviem, ci existuje v tejto slnecnej sustave iny ikonicky serial, ktoreho zaver by sa podarilo tak fenomenalne dodrbat ako v pripade GoT. obvzlast, ked doslo k vzacnej zhode producentov (HBO) i autora diela (martina) o tom, ze serial by sa mal poctivo dokoncit hoc aj natiahnutim na 10 serii a ze peniaze a (lepsi) scenaristi nie su problem. FTW...

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

clovek ocakava sofistikovane rozuzlenie jedneho a docka sa bohapusteho masakru. daenerys jebne v debni... nie, D+D jebne v debni a pod vrstvou ohna a popola pochovaju odkaz vsetkych doterajsich brilantnych dielov a serii. v podobnom rozsahu sa dokurvil azda len house of cards. ps: v predoslom dieli siel polahky dolu drak a teraz s omnoho vacsim poctom protileteckej obrany nic? btw, daenerys si v predoslych seriach odsrala omnoho horsi osud. vsetkym tym presla len preto, aby jej drblo v poslednej chvili, ked vyhrala a mesto sa vzdalo? PS2: za vsetko moze vlastne jon snow. odmietol sa s daenerys vyspat a ta ostala frustrovana. a frustrovane nevysexovane zenske zu smrtelne nebezpecne!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

doteraz najslabsia cast, z ktorej az prilis vidno, ze pribeh pisala zena. pretoze tolko neriedenej naivity a zjednodusenych predstav o politike, urbanistike, boji ci strategickych operaciach nenajdete ani v prvackom slabikari.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

ano, lepsie ako jednotka. kupodivu presvedcivo sfilmovany revolucny motiv, ktory v prvom dieli posobil skor ucelovo. a prekvapivo im z toho nevysla ani lacna triedna agitka ako napriklad v in time. skoda len, ze sa zo samotnych finalistov stali komparzisti. silna scena s jenou malone vyzliekajucou sa vo vytahu :)

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

to, ze sa na tomto hnoji skodoradostne pobavim a nedobrovolne zasmejem, este neznamena, ze s nim budem mat sucit. az taky uchyl nie som. obzvlast pre filmy tohto druhu by sa mala zaviest este hlbsia kategoria odpadu.

Hvězdný prach (2007)

nie je uzasne najst si a milovat svoju vlastnu hviezdu, ktora vam padla z nebies priamo k noham? a na ceste za osudovou laskou stretnut jednorozca, vzdusnych piratov, zlomyselnu kaukliarku, superiacich naslednikov tronu velkeho kralovstva a mocne carodejnice baziace po vecnom zivote? staci len prekrocit prielom v mure, ktory oddeluje bdely svet ludi od rise zazrakov a ocitnete sa za hranicami vsednych dni. mohutny hadrianov val odjakziva inspiroval ludovu slovesnost a po odchode rimanov z britanie a rozpade civilizacie pocas stredoveku sa vytratili spomienky na davnych stavitelov a stary mur sa opriadol nekonecnym mnozstvom legiend a mytov. stal tu uz od veku vekov, hladeli nan striedajuce sa generacie, bol postaveny bajnymi polobohmi, mal carovnu moc a oddeloval svet bezny od sveta imaginacii. tychto tem sa vdacne a velmi zrucne ujal spisovatel neil gaiman a nadviazal na predtolkienovsku tradiciu britskeho fantasy, cerpajuceho bezprostredne z lokalneho folkloru. vo svojom romane laskyplne stvarnil prelinanie sa dvoch mytickych a na citatela magicky posobiacich svetov - rise fantazie a starodavnych legiend a viktorianskej epochy 19. storocia, zlateho veku britanie, ktory je symbolom priemyselneho rozmachu a racionalneho myslenia. kvalitnym a vernym sfilmovanim hviezdneho prachu sa tak na platno dostal nefalsovany kinematograficky klenot. v jednej z hlavnych roli doslova exceluje michelle pfeiffer, vo vedlajsich sa sympaticky blysli robert de niro a peter o´toole. film samotny je v podstate sam o sebe padajucou hviezdou, ktory vam spravi den stastnym.