Barbaři - Cena (2022) (epizoda) odpad!

to fu fakt nikoho neserie, ze tento serial je absurdna fraska?

Barbaři - Ztracení (2022) (epizoda) odpad!

jeden wtf-moment strieda druhy. najnesympatickejsia postava (folkwin) sa meni na krizenca ramba a chucka norrisa a sam v navale spravodliveho hnevu zmasakruje cely oddiel rimanov. a rimania poslusne spolupracuju a trpezlivo cakaju, kym pride na nich rad. este aj asterix ponuka autentickejsi pohlad na rimsko-germanske dejiny ako tento ejakulat zufalstva.

Barbaři - Otcové (2022) (epizoda)

fantasticke, blahozelam si. konecne sa mi to po mesiacoch podarilo dopozerat. hoc s bolavymi ocami obarenym mozgom. dospel som vsak k dych berucemu poznaniu. germanicus a dido su s najvacsou pravdepodobnostou upiri, ktori ziju minimalne 180 rokov. vzhladom na malickost, ze v dobe deja uplynulo od padu kartaga okolo 160 rokov...

Ozark - Nadvláda (2017) (epizoda)

dalsi serial, kde zatial sukaju viac chlapi s chlapmi ako so zenskymi. stale tu vidim snahu imitovat breaking bad. napokon to vsak vobec nemusi byt zly recept.

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

na najnovsom asterixovi je podla mna najviac fascinujuce to, ze film je kompletne zruinovany bohapustym amaterizmom. co je v casoch prebujneneho ideologickeho pretlaku na filmy i serialy skutocna rarita (ak si odmyslime apeasement voci cine za hrst yuanov zhodenych vzduchovym balonom). trufam si tvrdit, ze tommy wiseau ziskal serioznu konkurenciu a asterix vazne ohrozuje primat the room o najtrapnejsi film slnecnej sustavy. v tomto pripade vsak clovek nevie, pre ake publikum je film stvoreny. deti totiz nechapu pokus o dospelacky humor a dospeli sa za brutalnu infantilizaciu niekdajsieho slavneho komiksu hanbia. hviezdicka za vincenta cassela, ktoreho mi bolo uprimne luto a trpel som spolu s nim pri kazdej jeho scene.

Na nože: Glass Onion (2022)

zacalo to slubne, aj sa to pomerne zaujimavo vyvijalo az to vyustilo v umornu koliku absurdnosti. predstavte si psicka a macicku ako piekli pre filmovy stab tortu a do zmesi okrem nitroglycerinovych lentiliek nasypali aj ohnostroj, ktorym malo JRD slusovice oslavit uspesnu patrocnicu. vysledkom bolo, ze sa cela produkcia vizualne a scenaristicky zosrala a netflix to hrdo splachol na obrazovky. pomaly sa zacinam hanbit, ze mam netflix predplateny.

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál) odpad!

po skonceni tohto skvostu mnou lomcovali ambivalentne pocity. na jednej strane som bol hrdy na to, ze som pozeranie prezil bez ujmy na dusevnom i fyzickom zdravi (ohryzene nechty, vytrhane vlasy a doskriabana tvar sa nerataju), na druhej sa za to hanbim viac ako keby ma v puberte rodicia pristihli pri onanovani. rok 2022 bol (najma vdaka wokistickym vyjebancom) pre serialy i filmy mimoriadne zly (ak dosial nie najhorsi v dejinach galaxie), avsak tento vytvor ho na poslednu chvilu este dodatocne zaklincoval. faily tohto "prequelu" su tak ocividne a vsadepritomne, ze opakovat ich by bolo asi rovnako osozne ako postavit sa doprostred lejaku a upozornovat okoloiducich na to, ze prsi. nechapem len, preco sa na tuto kokotinu dala nahovorit michelle yeoh, kedze uroven hercov bola horsia ako z porna 70-tych rokov. tipujem, ze v asylum productions sa teraz musia citit ako narocne artove hviezdy.

1899 (2022) (seriál)

ked som dopozeral posledny diel, v mojom preexponovanom mozgu sa dookola v nekonecnej slucke simulacii prehravala jedina veta: what the fuck? nastalo presne to, coho som sa od prvych dielov obaval. z atraktivno ponurej, takmer steampunkovej viktorianskej atmosfery a ambicioznej mysterioznej zapletky sa vyklulo - nic. teda nic, ktore ma punc nebetycnej kokotiny a kde sa chytite za hlavu, ze kvoli tomuto ste obetovali tolko hodin cumenim na tento serial. zaver je akoby zlatany narychlo a nasilu, akoby tvorcom dosiel rozpocet a zaroven kapitulovali pred vlastnou kreativnou impotenciou. kedze zaver nema absolutne do cinenia s predoslym dejom, straca zmysel vsetko to, za cim ste dovtedy stracali cas. pointa je zaroven urazkou inteligenciu divaka, kedze serial cely cas urputne predstiera psychologicko-filozoficku chytrost a ohana sa myslienkami (platon), ktore jeho tvorcovia zjavne nepochopili.

1899 - Klíč (2022) (epizoda)

how??? why??? presne tohto som sa obaval. vysvetlenia, ktore nedava vobec ziaden zmysel, ale ma jediny ucel: sokovat. jednym slovom kokotina.