Ready Player One: Hra začíná (2018)

hommage na gamerstvo i roky osemdesiate. spolu s tronom a prvym matrixom najlepsi film o virtualnej realite.

1941: Stalin, Muž z oceli (2011) (TV film)

sice kratka (spracovanie tohto masoveho arcivraha si ziada serialovy velkoepos), ale inak velmi kvalitna sonda do duse stalina.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

this is star wars! na tomto dieli nadherne vidno genialitu a epickost celej sagy. viac takychto filmov treba.

Star Trek: Discovery - Usmíření (2018) (epizoda)

nechapem to rozhorcenie podaktorych shitstormerov. toto je star trek. epizoda navlas v duchu stareho dobreho TOS.

Koruna - Série 2 (2017) (série)

psychor: you´re a kokot, sir. did you know?

Koruna (2016) (seriál)

priam shakespearovska rezia, dialogy i herci. jedna velka televizna udalost.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

uprimne? circle je dobry film. ma vyvazene tempo, kazda veta ma hlavu a patu, dej i jeho vyvoj dava zmysel, odzrkadlenie trendu eliminacie sukromia "big nudgingu" v podobe "big data" je velmi autenticke. autori tu odviedli hodny kus prace a nezakopavaju zbytocne o diletantizmus. film je vecny, racionalny, inteligentny - a pritom velmi zrozumitelne podany. a tu je mozno jeho kamen urazu. z pohladu bezneho divaka mu chyba drama, chybaju mu momenty napatia, intenzivnejsia zapletka. mne osobne to neprekazalo vobec. takmer dvojhodinovy film som pozeral bez jedineho prerusenia a priam som ho hltal. mozno preto, lebo ma tieto temy zaujimaju a venujem sa im. avsak ani pseudointelektuali si neprisli na svoje. neda sa tu totiz mysticky onanovat nad nezrozumitelnou hatlaninou aku naserviroval napriklad fincher v social network. the circle je dejovo transparentny rovnako ako ambicie jeho globalnej korporacie. to, co mu z mojho pohladu chyba, je vyprofilovana osobnost hlavnej protagonistky. ta je totiz az prilis sebaucelna, vtesnana do posolstva filmu a tym neautenticka. a to napriek sympatickemu vykonu emmy watson. 5 hviezd za kvalitne, dystopicky dokumentaristicke spracovanie naliehavej temy sucasnej spolocnosti. huxleyho krasny novy svet vo filmovej podobe, s googlom a facebookom ako velkymi bratmi.

Thor: Ragnarok (2017)

prekvapivo vynikajuce. natocene s uletenou lahkostou, nezhadzujuce pritom majestat asgardu ani zapletky. ujety genius z noveho zelandu caroval.