Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

klobuk dolu pred nervy drasajucou dramaturgiou a kvalitnou davkou napatia. logicke chyby neriesim, su zatial marginalne a svojim sposobom (zatial) organicky zapadaju do deja.

K zemi hleď! (2021)

presvedcili ste ma. WE´RE ALL GONNA DIE!

Loki - Lamentis (2021) (epizoda)

vsetko je v podstate ok az na jednu drobnost. chemia medzi loki 1 a loki 2 neexistuje. ani nemoze, aj keby sa dialo cokolvek a napatie by trhalo zily. dejova zapletka s vlastnym alter egom je cosi ako masturbacia pred zrkadlom, ked sa po vyvrcholeni spytate sameho seba, ci ste boli dobri.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

chcel som tomu dat 5 hviezd, lebo je to ozaj dobre - uzasny tom, skvele dialogy, sympaticka zapletka... ale prezradenie hlavneho zaporaka hned v uvode je tak strasne na picu.

Love, Death & Robots - Utonulý obr (2021) (epizoda)

silny surealny poeticky pribeh bez (nevyhnutnosti) deja. konfrontacia s gigantickym clovekom a jeho dehumanizaciou.

Princezna rebelka (2021)

trochu nechapem tie zle hodnotenia. "pil" je film pre deti s miestami mierne prvoplanovym humorom, na ktorom sa vsak deti dobre zabavaju. je to priam staromodna rozpravka sice s jednoduchym, za to poctivo spracovanym pribehom, ktory je vzdy na prvom mieste. bez zbytocnych kecov, prilisneho filozofovania, ci moralizovania. nesnazi sa byt nasilu originalna ako mnohe novsie pociny od disney ci pixaru a jej klise rovnako nebiju do oci ako americke nalinajkovane produkcie, ktore idu na istotu v otrepanosti i v ideologickom vyplachu. je priam ulavou sledovat, ze tu nie su ziadne dve matky, ziadna zasrana, nasilu tlacena inkluzivita. ze tvorcovia ostali pri zmysloch a nenarvali do stredovekeho francuzska polovicu postav cernochov (indov/arabov/cinanov/eskimakov/whatever). a vobec, fory ako "duhove hovienko", ci "mačkura" uprimne pobavili a na detskych tvarach ste z nich mohli vidiet sibalske nadsene usmevy.

Rozbitý robot Ron (2021)

zo zaciatku som si myslel - WTF? dalsi gycovy animak velebiaci tik-tokom deformovanu spolocnost deti? a ono sa z toho vyklul pravy opak. v mnohych okamihoch podsuva film subtilny humor, ktory skor pochopia dospeli. hovori z duse a demaskuje spolocnost nasich potomkoch zavislych na socialnych sietach a fiktivnych priatelstvach. posobi to osviezujuco uvedomelo (pozor, nie "woke") a ziskava sympatie pripomenutim sci-fi klasiky a niekdajsich velkolepych tem fantastiky: do akej miery moze robot ozit a vytvorit si vlastnu osobnost.

Sebevražedný oddíl (2021)

v dobe covidovo-serialovej sa stale este najde priestor na dobry film. to je dobre.

Slovania - Bitka (2021) (epizoda)

bitka s avarmi sa rozrastla do epickych rozmerov a v slovenskych dejinach ju predstihol az rozsah karpatsko-duklianskej operacie.