Po krádeži Teseraktu se Loki ocitá před soudem Temporálně Variační Agentury. (Disney+)

Azurovydrak

Možná jsem s časem čím dál víc náročný, ale pilot mě zatím tedy vážně nepřesvědčil. Tom Hiddleston děsně přehrává a humor je často dost na sílu. Vše vypadá levně, jako by to produkoval Netflix, přičemž velkolepá TVA si tu počíná jako parta neorganizovaných dětí, co ani nejsou schopni zajistit jednoho spoutaného vězně bez schopností. Loki se chová jako debil, střídá pasáže mezi proslovy o dominanci vesmíru a kalužemi sebelítosti. Prostě úplně out-of-character, nebýt známé Hiddlestonovy tváře, tak ho vůbec nepoznávám. Owen Wilson mi zatím svým "fanboyovstvím" k Lokimu nejvíc připomíná toho číňana, co neustále podlézal Johnu Wickovi. A ne, to nemá být lichotka. Uvidíme, jak se to vyvine, ale zatím musím s lítostí říct, že nové hlasitě proklamované minisérie nesahají po paty ani Agentům SHIELDu, natož srdcové Infinity sáze... ()

filmfanouch

Ještě pár let nazpátek to vypadalo, že je s Lokim v Marvel Cinematic Universe konec a byla to rozhodně škoda. Z Toma Hiddlestona se vyklubala castingová trefa do černého, která v rámci 5 filmů (Thor 1-3, Avengers 1, 3) dala do role absolutně všechno a udělala z Lokiho i přes jeho narcistickou povahu jednoduše milující postavu. Jenomže pak přišlo na řadu Avengers: Endgame. Zde se Hiddleston nejen vrátil, ale zároveň se otevřeli dveře pro návrat Lokiho v Hiddlestonově podání. A na ten návrat skutečně dochází v seriálu Loki. Šestidílná minisérie v režii Kate Herron se dle vyjádření tvůrců především inspirovala Sedm Davida Finchera, na pitchingu v Marvel Studios byla prezentovaná jako potencionálně nejlepší seriál od Marvel Studios a už kvůli fanouškové základně, kterou si Loki za těch několik získal byli očekávání pochopitelně na vysoké vlně. A velice potěší fakt, že pilot Lokiho naznačuje, že se máme na co těšit.   Jak se dalo čekat, pilotní díl Lokiho především diváka expozicí uvádí do širšího dění. Pilotní díl Lokiho tak vysvětluje pravidla organizace TVA, rozšiřuje svět MCU a především vyžaduje diváckou pozornost. Především i proto, že jsou prozatímní pravidla organizace TVA tak trochu komplikované a zároveň i tak trochu odpovídají na zásadní otázky z Avengers: Endgame, které divákům mohli vrtat hlavou. Loki se ovšem skutečně vydává v rámci MCU jinou cestou a naznačuje, že se seriál vydá cestou dobrodružné sci-fi detektivky, kde se bude především hrát s časem, alternativními realitami a především Lokim.   Tom Hiddleston je opět Loki. Ovšem ne ten Loki, který si prošel událostmi Temného světa, Ragnaroku a Infinity War. Jde naopak o Lokiho, který teprve zažil události Avengers, což znamená, že ho v rámci seriálu sledujeme ještě v jeho velmi negativní formě. Tahle varianta Lokiho se tak musí obejít bez vývoje, která tato postava zažila od roku 2013 a je jednoduše ten starý proradný Loki, který v roce 2012 zatopil Avengers. Díky tomu, že se z Lokiho oficiálně stává hlavní postava ovšem divák dostává příležitost do jeho charakteru nahlédnout víc. Loki je sice pořád arogantní sociopat, už pilotní epizoda ovšem připomene kladné stránky Lokiho a definitivně ukáže, že přes všechny své činy měl pořád svou rodinu velmi rád.   Stejně skvělý jako Tom Hiddleston je i Owen Wilson. Tento komediální herec se v roli agenta Mobiuse v podstatě stává Lokiho průvodcem pravidly TVA a už první epizoda ukazuje, že jejich vzájemná chemie a oboustranná nedůvěřivost budou nejen zdrojem slušného komediálního zlata, ale také dynamického vztahu. Velká část tohoto dílu se stráví jen časem, kdy se Loki a Mobius slovně konfrontují a jejich dialogové konfrontace, ohlížení se za Lokiho minulostí i budoucností a Mobiusovou snahou o rozlousknutí prvé Lokiho povahy jsou nejen neskutečně zajímavé, ale v některých momentech vyloženě dojemné. Ukazuje se, že tvůrci skutečně přišli s kreativním způsobem, jak Lokiho tak trochu vrátit do dění a zároveň tuhle postavu skutečně představit i v tak trochu jiném světle, především v momentech, kdy nemá vše tak úplně pod kontrolou a bůh lstí v rámci svých eskapád s TVA nejspíš projde zkouškou svého titulu. I Lokiho největší odpůrci si dost možná ke konci 1. série boha lsti zamilují.   Tvůrcem seriálu je Michael Waldron, který je mimo jiné zodpovědný i za scénáře k několika epizodám Rick a Morty. A i v tomhle ohledu jde vlastně o vkusnou volbu. Humor v Lokim je hodně svůj a ne každého dožene k slzám smíchu, přesto je ovšem vidět, že Waldron za psacím stolem pilotu jisté povedené vtípky skutečně dodal. Vyloženě super je poté režie Kate Herron. Herron se skutečně daří přijít s jistou formou detektivního napětí, daří se jí pracovat s atmosférou, očividně umí vézt ideálním způsobem dialogové scény a pilot Lokiho působí neskutečně živelně. V rámci první epizody sice ještě úplně nepřišla řada na akční scény, v rámci představovačky ovšem Herron skutečně odvádí dobrou práci a může naplnit diváka snadno optimizmem, že se v následujících dílech nic nezkazí.   Loki má též velmi povedenou výpravu. Design ústředí TVA je neskutečně působivý a nedá se na něj vynadívat. A ani na soundtrack Natalie Holt se zatím jednoduše nedá říct nic špatného. Jsou vidět očividné ambice a už po první epizodě je velmi znát, že bude 1. série Lokiho neskutečně divokou jízdou. Pilot Lokiho je nejen naprosto úžasně zábavná podívaná, ale také skutečně něco dosud v rámci MCU neviděného. Hiddleston si kvůli přítomnosti Owena Wilsona sice nemůže svojí One Man Show vyloženě ovládnout, přesto je skvěle vidět ho zpět ve vrcholné formě a snad se tedy v následujících týdnech bude stejně moc dát chválit celý seriál jako celek. První šestina nejen rozhodně naláká, ale v podstatě připne pásy na divokou jízdu, kde se budou dít věci. Bude to skvělé! Nebo spíš glorious?! () (méně) (více)

Dejvecd

Je to tu. Je to tu a ja vôbec nie som sklamaný, práve naopak, som príjemne prekvapený. Za prvé musím podotknúť, že herci hrajú skvelo, Owena Wilsona milujem a Tom Hiddleston si to tiež dosť dáva. Tiež sa mi páči, že sa nám konečne navrátil starý Loki, tak ako ho poznáme z jednotiek Avengers a Thora. Táto verzia Lokiho mi fakt sadne (možno je to jediná verzia Lokiho, ktorú mám rád), v Thorovi 3 už mi prišiel ako taký meme materiál. Chválim aj dobré spracovanie, ktoré sa pozitívne líši od klasických Marveloviek a ukazuje nám, že MCU dostane konečne kvalitný seriál. Som zvedavý, čo nám prinesie nasledujúcich 5 epizód. 9/10 ()

JamesConnorG

Dojmy - Další Marvel seriál a to je náš oblíbený Loki. První díl jde krásným tempem a těch 50 minut vám uběhne opravdu rychle. Jediné minus, co mi vadilo u prvního dílu byli až moc umělé scény. Třeba příkladem je písečná lokace na začátku, já vám nevím, ale mě tam ten Loki byl strašně daný uměle, ale je možný, že to takhle můžu vnímat jen já. Příběh, Efekty, Postavy, Easter Eggy Topovka! Celkové hodnocení - 85% ()

NiaWolf

Trochu mi vadily ty počáteční vynucené fórky, které k Lokimu IMHO tak moc nepatří. Není to Joker, a to ani ve filmu ani v komiksech. Vážnější tón, do kterého se přepne v druhé polovině, svědčí seriálu mnohem více, a tak doufám, že v něm bude pokračovat. Líbí se mi i chemie mezi Hiddlestonem a Wilsonem, očividně si sedli, což je dobrý začátek. Ta (skoro) hodina utekla neuvěřitelně rychle a byrokratické prostředí je příjemným oživením. Glorius. ()

• Loki (Tom Hiddleston) v jedné scéně vystupuje jako D. B. Cooper. Jedná se o skutečného člověka, který unesl letadlo 24. listopadu 1971 v USA, získal výkupné a vyskočil z letadla za letu. (Kubaaa97)
  • Ve vozíku s důkazy si můžeme všimnout baseballové karty T206 Honuse Wagnera. Wagner byl slavným baseballovým hráčem Pittsburgh Pirates a tato karta je také slavná. Americká tabáková společnost vytiskla mezi lety 1909 až 1911 méně než 200 kusů, protože Wagner trval na tom, aby přestali jeho kartu vyrábět. Jedná se tak o třetí nejcennější kartu na celém světě. (Kubaaa97)
  • Na konci pásky Lokiho (Tom Hiddleston) života můžeme vidět „ETH-616“. Earth-616 je hlavním vesmírem Marvel komiksů. (Kubaaa97)