Ve jménu nebes - Ten jediný mocný a silný (2022) (epizoda)

No prakticky by stačilo kouknout na posledních 15 dejme tomu 20 minut pač těch předešlých 40 minut je opravdu o ničem dost mě to i zklamalo nic nového jsme se za tu dobu nedozvěděli. A byly tam věci co i tak nějak víme co Ron vlastně dělal jak se vlastně vnímá on i jeho druhý bratr. Ale opět 40 minut prvních bylo zbytečných , ale za tu 15 minutovku aspoň no uvidíme 2 díly poslední snad to nenechají všechno na poslední díl , ale aspoň na poslední dva díly

Město patří nám - Part Four (2022) (epizoda)

No konečně opět mě to vede k tomu , že snad tomuhle stačilo i 3 díly a ne 6 místo těch prvotních sr..k. Se konečně dostáváme k tomu o čem to mělo být jak by se třebas někdo jinej rozhodl na jeho místě. Jedinej problém co to bude mít furt , že Jon oproti ostatním hercům působí až nadlidsky pač ostatní herci působí jako amatéři z Jona tu postavu cítíte zatímco z ostatních nejde cítit nic. Ale zpátky pěkně se ukázalo , že vlastně peníze které by stejnak propadli státu kdy vlastně za 3-4 zátahy peníze navíc mohl vlastně zasytit celou jednotku při protestech. Ano prostej pracovník žádnej velitel stát prostě kolega od kolegu jak se dostal k těm penězům je druhá věc. Ale druhá věc je, že místo toho aby si ty peníze někde namastili lidi co prosedí celej den nic nedělaj jenom se dostali na ty největší pozice kde právě nic nedělat je o tom. A takhle peníze si rozdělí a jde to i na podporu jeho kolegu to se mi velmi líbilo , že tady je potřeba si udělat pohled sám na to zda to berou jako zlodějinu kdy okrade zloděje za což může si něco pořídit z práce kde riskuje život každý den. Nebo popřípadě viz. pomoct a nasytit kolegy co tam museli stát celej den a nikdo žádnej stát velitel jim nepomohl , ale jejich kolega. Konečně akce snad si ani nepamatuji zpětně zda by tam byla v tomhle díle nějaká propaganda konečně. Taky samozřejmě ve pánském podniku a potom i věta v autě na závěr hele dokonce jsem ji vzal dvojnásobek toho co jsem ji dal pobavila. Snad to aspon na ty posledni dvě epizody bude možná i v lepším duchu kdyby to začalo touhle epizodou tak bych si nestěžoval takhle první 3 epizody byly vyloženě propagandistická sr...a.

Private Property (2022)

Jediné co se musí uznat tak to, že Fernandez jako hajzlík vždycky aspoň nějak funguje. A snad to je jediná pozitivní postava která mi přišla ne , že by měla smysl kvůli celkově debi..o scénáře. Ale myšleno tak, že herec se nějak snažil i dělat to za co dostal zaplaceno. Harbold byl a je pro mě neznámé jméno a nějak nevím jak se jim povedlo celkem k takovému no name všemu nalákat celkem tři známé herecké osobnosti. Ale to se nedozvíme.  Film už ze začátku působí jako takovej ten film co snad každej týden jede na nejmenovaném tv kanálu jako chůva zabiják apod. Za 5 minut nějak víte tu hlavní pointu o čem to bude. Mladá slečna která se jako ještě mladší vdala za nějakého no prostě úspěšnějšího než je ona manžela. Kterej tam platí všechno a ona se vesměs má jako v bavlnce , ale jak to tak bývá tak chce to zřejmě dotáhnout dále než jenom dřepět a nechat se platit manželem zatím pouze malé role. Z ničeho nic nedojde zahradník kterého potom přes telefonat se dozvíme, že již není zaměstnancem dané agentury a přijde náhrada. Film prakticky jde dolů už jenom tím, že to spíše působí jako film trošku z jiné branže. A místní mladá slečna v hlavní roli působí jako by roztáhla nohy každému druhému. Vím, že dneska je i taková doba, ale aby za 4 rozhovory se hned cicmala hned by se i na něho vrhla no nevím. Po polibku se dozvídáme co hlavní dvě vedlejší postavy jak se tam dostali do takové situace celkem primitivní situace. Už jenom to , že novej zahradník tam přijde jako typickej nějakej sedlák do školy jenom s tužkou do školy a to je všechno. Nikde žádná firma nářadí nic, ale místní pipině to asi nedošlo. Dvojice vedlejších záporáku si začne nerozumět kdy se nakonec to všechno vyvrcholí když ji má ne moc tak při světle druhá postava nedokáže asi z----t danou hlavní postavu tipuji. Což se Dukovi nelíbí porvou se v bazeně a Oates nějak znehybní nějak fakt nevím jak čím. Najednou místní šlapka Kathryn vystřízliví do dvou minutu a skáče tam jako rybička najednou no takhle vystřízlivět hned panečku to je teda něco. Mezitím její manžel už den předem jel na nějakou konferenci proto je vlastně tam sama to jsem zapomněl podotknout. Ale vrací se dříve mezitím Kathryn si všimne Oates nehybneho v bazeně jelikož nechce zavřít pusu tak ho kathryn utopí. Mezitím její manžel je zpátky dostávají se do šarvátky s Dukem Kathryn sebere zbraň z domu a z nějakých 5-7 metrů naprosto zasadí smrtelnou ránu skoro smrtelnou, ale i tak na to, že 5 minut předtím nevěděla kde je klobouk dolů. Ale chce se ujistit dojde k Dukovi a zasadí mu další 4 kulky a je vymalováno. Film končí tím ,že Kathryn se konečně zřejmě dočká nějaké lepší role zřejmě hlavní role , a je pravděpodobně díky tomu incidentu slavná něco jako tenkrát v hollywoodu ač jenom s tím rozdílem. Že tady toto nestálo za nic o Duka tedy Fernandeze jsem nějak cítil, že tam se hraje ta role skutečně hraje všude jinde mi to přišlo jak kdyby tam byly za trest. Opravdu ne

Ve jménu nebes - Církev a stát (2022) (epizoda)

No pěkně se to stupňuje , že od všech těch synů člověk neví co dále čekat a , že nějak jedou za stejnej provaz ač to někdy vypadá jako opak. Hlavní role Pyre pěkně stále působí kdy musí myslet na hraně zda nýt na straně zákona a té správné osoby a nebo být na straně víry ač to tedy vypadá, že půjde tím prvním směrem. Velmi se mi to líbilo snad to bude stále pokračovat jak to pokračuje co novej díl tím lepší díl.

The Twin (2022)

No tohle opravdu ne hvězdu dám za to, že jsem se na to dodíval tudíž nižší hodnocení nedám. Ale tohle to byla opravdu práce za kterou by se musela stydět i česká kinematografie kdy i ty české horrory byly někde o level výše. První věc kde hraje už vzhledově ne tak mladší Palmer tak už víme, že to zrovna díra do světa nebude. Ale celkově aspoň v těch jejich předešlých rolích si člověk řekl, že tam nad ostatníma spíše amaterskýma spoluhercema vyčnívá. Tady naopak spíše nějak ještě propadal mimika vžití do role žádná. Až trapné reakce kdy by se takhle snad ani blázen nechoval , ale takhle by se snad choval snad nějakého náhodné NPC které má nabindovanou jednu úlohu chodit do čtverce dokola. Ale o Palmer už dost aspoň v tomhle směru. Teďkom zpátky k filmu film celkově má zápletku a ukončení to překvapení které bylo překvapení asi jako když víte, že v TV stále vidíte jeden serial kterej víte, že tam bude i na druhej den a bude furt o ho....ě každej jeden druhej den o tom stejnem ho....ě. Film selhal už v tomhle tom příběh totíž je naprostí vším podobný tak 50 stejným snímkum samozřejmě ve větším případě daleko horší. Smrt jednoho z dvojčat dětí kterého najednou něco posedne jak originální jediné pěkné bylo, že si řeknete , že ta vesnička ve finsku vypadá temně , že se tam něco i stát může. Potom se i nějak rychle promítnou vedlejší postavy které kromě protivné stařeny neřeknou moc slov a nabuzuje to jenom pocit nejistoty , že tam něco zalubem bude. Přetvoření ze dne na den z přeživšího dvojčete na to po smrti takřka lusknutím prstu bez pointy bez ničeho. Změna chování kluka , a za minutu vlastně jakoby se nic nestalo zabouchnout dveře před mamkou která jako by se nic nestalo , a je normální , že ji synátor tak zavře dveře a pošle ji takřka do pr---e. Je vlastně normální asi tedy. Najednou se z manžela nějakého asi známého spisovatele stane nepřítel nějak náhodou se děje rituál nevíte co se děje bez pointy beze všeho. Mamka se probouzí usměvavá najednou nějak ví, že něco nehraje bez paměti si, ale i tak všechno pamatuje a znovu se nějak ocitá někde někde. Popadne syna kterej najednou ji vidí rád a utíkají pronásleduje ji její manžel kterej ji chce udusit, ale najednou ho chce umlátit mamka kamenem a mu je najednou prostě najednou všechno jedno. Řekne jak to je doopravdy , že je mamka narušena zabila svého syna otázka je proč se to nějak neřešilo když udělala trestnou činnost no to je asi jedno. A , že si prostě syna představovala jako druhé dvojče které nikdy, ale neexistovalo věří tomu mamka na 5 vteřin, a opět lusknutím prstu bez pointy zase věří svým bludum , že vedle ni je syn kterej najednou dovede mamku někde do stodoly nebo co to bylo nějak otcovi najednou zase není všechno jedno zase. Běží za nima znovu se ocitá jakoby trojice pospolu otec opět vysvětluje mamce jak to je. Tu nyní neobalamutí  samozřejmě imaginární synator něco vyvede odskáče si to manžel kterého vlastně z nedbalosti zabije a opět se dopouští trestné činnosti manželka opět se nic nestane nic se neřeší. Ocitáme se někde v autě kde samozřejmě dojde k tomu největšímu plot twistu, že najednou vidí oba dva syna a nyní i svého manžela. Nezaměstnaná nikde nemá kde jít žena no dával bych ji v realu den , ale v realu by tenhle skvost skončil už v první minutě. Něco hrozného s hororem co to mělo společného nevím tedy zbytečnost se koukat a dnešní kinematografie jde doopravdy dolu a dolu každým rokem. Tohle to by se nemělo dovolovat ani vydávat ven jak některé filmy se dělají čistě jak totální s....y kde to, ale tvůrce s tím cílem jde , že to bude sr.....a tady si režisér Tonevim Musitoven myslí seriozně neseriozni věc.

Město patří nám - Part Three (2022) (epizoda)

No pánečku konečně to není za jednu hvězdu , ale dávám tady téhle epizodě dvě hvězdy. Jak to najednou jde když skoro hodinu se neřeší kraviny jak všichni černoši jsou vlastně zlatíčka a to , že tam střílejí dělají jednu nelegální činnost tak vlastně za to nemohou a ba naopak brutalita proti nim je nepřiměřená.  Ani v tomhle to díle to samozřejmě nebylo bez nějaké té propagandy jako věta jednoho černocha co dokonce napsal knížku o tom jak vlastně když jste černej v americe tak chodíte s rukama za zády. No já nevím proč  by tak někdo chodil , a pokud narážet na želízka tak by spíše měl napsat knížku o tom jak je podložené, že kriminalitu v americe dělá přes 80% černošské osazenstvo a pokud by to bylo jinak tak by skutečně ty ruce za zády nemusel mít furt. K příběhu stále se stejnak příběh pomalu promítá jde to pomalu nic zatím nového jsme nezjistili jenom staré věci. A zda to je podle pravdy a místo toho aby řešili , že se dělali a stále dělají vraždy nezákonná činnost v černoškých vrstvách. Ale oni budou někde řešit , že s tak směšným platem za to co jednotky musejí denně prožívat při své činnosti si vezmou pár desítek tisíc a ještě si to rozdělí. Řešil bych kdyby si rozdělili zbraně a jiné ty věci. Ale pár šupů kolem 5 tisíc a nenahlásí to tak je to opravdu směšné. Nic nového jsme se nedozvěděli jenom pokračování jak je černá rasa nejlepší za nic nemůžou vlastně za smrt toho černocha kterej dlužil peníze za svou špinavou práci a které mu vzal a nenahlásil do nálezu tudíž by ty prachy stejnak černoch neviděl vlastně může on a ne ten černoch mě jenom podtrhlo o co tady jde. Ale každý kdo ví kde je pravda tak ví , ale je mou povinnosti tady informovat o téhle propagandě co se děje za nějakou tu, ale lepší akci dávám tu hvězdu navíc. Jsem zvědav co příjde příště

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

No dvě hvězdy uvažoval jsem spíše mezi jednou nebo dvěma ne mezi dvěma nebo třema. Ale zase hvězda by už muselo bejt něco fakt hrozně hroznýho nudnýho. Tohle to nudné příběh nedává smysl ano nejsem marvelovej fanda kterej si pouští do trenek při každém novém filmu z dílny marvelu. Ale na to snad ten film musel cílit , že každej zrovna neviděl všechno od nich o to více tipuji, že Wanda se musela změnit v tom jejim serialu wanda wision kterej jsem neviděl a potomhle veledílu ani vidět nechci. Jak je film nedodělaný bez praktické velké pointy jenom dokazuje, že se vlastně film vyřešil a hlavní záporak za 2 minuty skoro z 2 hodinového filmu stačilo jenom ukázat, že když ji vidí doopravdy tak se ji bojí a jejich pravá máma není zlá a vlastně ani Wanda ta z našeho univerza zlá není jenom je nevím co. Kdyby si Wanda zavolala na linku zjistila by, že existuji věci jak si dítě adoptovat a mnoho dalších věcí. Místo toho wanda chce doslova převzít ukrást svou tedy rodinu z její osoby z jiného univerza a přitom pozabíjí pár superhrdinu lidí apod. Jak jsem psal proč se Wanda změnila pač si ji pamatuji, že zlá nebyla nevím tady to působí kostrbatě bez větší hloubky. Představení Ameriky jalové tradiční hrdina kterej neví jak používat schopnosti najednou v posledních minutách filmu zamává rukou a ejhle už je ovládat umí. Ani Dr Strange nebavil působilo to dosti drsně vážně a přitom to drsné a vážné nebylo. Hrozně zbytečnej film to už tu Wandu mohli použít jinak než z ní udělat tuhle tu zbytečnou záporáčku bez nějaké větší pointy. Podívat se na to dá, ale určitě raději pro ostatní počkat a podívat se na to jak to budou dávat někde na disney+ nebo kde to tedkom dávaj ty marvelovky. Zbytečný počin , ale jenom to ukazuje, že ta zlatá éra marvel univerza odešla a tihle ti noví nebo ti stávající hrdinové viz tady Dr Strange a nebo nejnudnější herec Holland to táhnout prostě neumí. A kdyby DC se trošku více kouslo tak jim v klidu natrhnou pr...l. Opravdu zbytečnost a zbytečných skoro 2 hodiny

Ve jménu nebes - Kapitulace (2022) (epizoda)

No když už si řekne člověk no konečně akce nějaká tak to vlastně skončí po 15 minutách tak, že tam cápek vlastně ležel a jen vyřvával krávoviny a pistolí tam mířil jeho kluk. Celkově seriál působí dojmem , že víte co chce vám ukázat čím vás chce zaujmout , ale právě to končí jenom u toho , že víte , že něco takového zamýšlel , ale stopne u 50% z toho. Samozřejmě se dozvídáme , že zřejmě jejich otec celé té jejich famílie v čele nestojí a vůbec bych se nedivil kdyby se našla v příštích epizodách jeho tělesné ostatky. Taky stále čekám kdy se z té mrtvé manželky naprosto překvapivě stane ku....a která beztak svedla více z bratru.  Předpokládá se tedy , že v čele po téhle epizodě je bratr Dan kde Wyatt tuhle postavu zatím hraje skvěle, ale znova chyba není v něm, ale chtělo by to ještě trošku více přiostřit působí to někdy až divadelně nudně.  Těch střihů do minulosti by se mohli vyhnout úplně smysl to samozřejmě dává, ale působí to jako by andrew tedy Pyre působil nějakou nemocí. Uvidíme snad se to rozjede zatím to baví , ale jak píšu snad se to více rozjede , ale přeci jenom teprve 3 díl

Ve jménu nebes - Spravedlivé místo (2022) (epizoda)

No co musím doopravdy napsat, že Andrew je herec výbornej jenom vesměs vícekrát si myslím ,že si vybral dementní projekty a nebo bohužel dementně nudného bez pointy spidermana. Tady mu to zatím sedne a rád bych ho viděl ve vícero detektivkách. I jeho parťák se mi zatím velmi líbí pač v té době takové ty ne moc naoko sympatie co oba dva k sobě mají jsou krásné. První díl všechno otevíral takže recenze by nebyla ani moc o čem psát. Bohužel u serialu takovyhle se to velmi těžko hodnotí , že bych hned šupnul 4 až 5 hvězd mi přijde trošku mimo mísu poněvadž nevím jak tohle to dospěje do konce a ani to na 4 hvězdy zatím není. Tohle to mi vadí u spoustu serialu bylo to i u TRUE detektiva kde by snad i stačilo něco kolem 3-5 epizod a ne to natahovat natahovat natahovat pointless dialogy withoutbrain. Někdo to i psal , že já knížku nečetl, ale , že knížka zatím vede pač tady se to natahuje. Dočkali jsme se , ale i tak nových odpovědí, ale zároveň i pár nových neznámých. Bohužel pokud to nebude jako TRUE Detektiv a v posledních dvou epizodách se neobjeví pachatel. Tak jsou asi nějak už teď jasné minimálně tři scénáře. Ale potenciál to má baví mě to jenom je to opět zbytečně natahované a jsou prostě dialogy naprosto zbytečné, ale jak jsem již psal není to první ani poslední příklad. Uvidíme co přinese další epizoda

Město patří nám - Part Two (2022) (epizoda)

No tak nakonec člověk po prvním dílu měl pravdu jedná se o BLM sračku. Díky uniklým obrázkům z dalších série kde dokonce tyhle ty negroidní pochody uvidíme právě v akci. Černota je tady samozřejmě už v téhle epizodě představována jako naprostí andílci vlastně oni jenom dělají nezákonnou činnost , ale nikoho nezabily. Samozřejmě i tady smyšlený příběh jak pro nějakého guvernéra musejí zatýkat bez jakýkoliv důvodu černochy aby si zaplnili % úspěšnosti. A to jsem čekal, že Bernthal je právě spíše nějakej podporovatel té správné strany velmi u mě klesnul , že se k takovéhle sračce vůbec přihlásil. HALINA NEGROVSKÁ která by skutečně svedla velkej souboj s naši Halinkou která se vejde s tou jejich postavou celá do objektivu. Prakticky zjišťuje , že v tomhle světě je možnost si i na oficera stěžovat , ale tím pádem když těch stížností má 47 tak musí dělat stoprocentně něco špatně není druhá možnost , že by tu práci vykonával správně ne kdeže. Strašně se mi líbila ta scénka s tím malým potkanem kterej jde mimo přechod a potom fňuká co vlastně udělal přitom tyhle ty složky mají právo stopnout někoho kdykoliv a kdekoliv a pokud někdo má problém jim předložit doklad a za minutu pokračovat dál v cestě. Tak asi to svatoušek nebude. Strašně by mě zajímalo kdyby tuhle tu černou verbeš neměl kdo ochranovat jak by to vypadalo ti by na druhej den šli hned ke stanici prosit ať se vrátí znovu do práce. Celkově mi to přijde příběhem jak nějaká fun fikce do počítačové hry pač s realitou to má asi společné jenom to , že právě černoši hned prášili na druhé. Ale ve finále hvězda za to, že k posezení na toaletě a k jiným činnostem se to ještě dá. Jsem zvědav co s dalším příjde tahle propaganda. Jojo mi bílí hlavně heterosexuálové jsme čiré zlo