Zatím spolu, zatím živi (2010)

Tak tak, ale nakonec slušně koukatelná záležitost - taková hodně odlehčená rádobybondovka/misssionimpossiblovka. Film má spád, takže se nestihnete začít (moc) nudit. Co je skvělé, že si Cruise už dokáže dělat srandu sám ze sebe a přešel (aspoň občas) z někdejších fešáckým Mavericků a dalších zcela šablonovitých týpků na postavy typu Roye Millera, či naprosto fantastického Lese Grossmana (nemůžu si pomoct, ale jednoznačně nejlepší postava za celou kariéru Toma Cruise:)). Přestože to mohlo být určitě lepší, tohle na jedno podívání pobaví. A bojová scéna v letadle je prostě epická. Lepší průměr, 60%.

Zkažená úča (2011)

Zmařená šance - Zkažená úča měla potenciál být prima oddechovou komedií...ale prostě není. Až na pár super scén je to šedivý průměr, navzdory tomu, že postava zlatokopky Elizabeth Halseyové je napsaná skvěle. Jo, ten "sex na sucho" byla jedna z nejdivnějších scén, co jsem kdy viděl:). 40%.

V hlavě (2015)

Tak tohle byla opravdu pecka - krásná animace, skvělý inteligentní příběh, geniální koncept fungování mysli...skvěle jsem se bavil. Pixaři se fakt vytáhli:). 90%.

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Vymazlená záležitost, která navzdory lehce nevyrovnané úrovni jednotlivých epizod přináší vpravdě královskou zábavu. Vynikající dabing (podobně jako v Červeném trpaslíkovi ještě vylepšující kvalitu seriálu) a skvěle vypointované dialogy, z nichž některé by se opravdu daly tesat do kamene:). Souhlas s komentářem od strougy, že opravdu vychytané jednotlivé scény ne úplně spojuje pevnější dějová linka. Přesto luxusní, škoda, že je jen 6 dílů.

Gattaca (1997)

Sci - fi drama (spíše drama, než sci - fi, které tvoří víceméně jen kulisu) o tom, co všechno člověk dokáže obětovat pro svůj sen. Jaký vliv má na náš život osud/genetická výbava a jaký naše vlastní vůle a sny? Dokážeme změnit běh svého života když budeme chtít, nebo je naše cesta nalinkována od narození až do smrti? Jednoduchý, ale krásný a silný příběh, výborné výkony hlavní trojice hrdinů a krásná hudba M.Nymana. Stojí za podívání, 80%.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Absolutní klasika - hlášky, které by se daly tesat do kamene:), dokonale vypiplané postavy, skvěle vygradované příběhy. Není třeba dalších slov, to se musí nakoukat. 95%.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Navzdory slušnému potenciálu spíše slabé - utahané, příliš dlouhé, prostě zabité. Body dolů za nelogické chování hlavní hrdinky předtím, než uzná, že Bardem je pro ni dost dobrý.

Stvořeni pro lásku (2000)

Máme být stejně špatní, jako naši blízcí, nebo se máme v morálce řídit jen podle svého svědomí? Tahle otázka provází hlavní hrdiny po celou dobu. Luxusní komorní příběh, kterému k vybudování nesmírně hutné atmosféry stačí silné napětí mezi hlavními hrdiny, pár místností a úžasná hudba. Až na slabší konec vynikající. 80%.

Hacker (2015)

Vypatlaná nudnost a zcela zbytečný film - hrdinové tvářící se jako mistři světa, děj který nikoho nezajímá, scénář který nedává smysl, konec který to vše korunuje svou pitomostí. Nejblbější scény - 1/počáteční Hathawayův hack vězeňského systému, kdy (proč, proboha ?) přidá každému ze svých spoluvězňů na účet celých 900 USD - vybavil se mi díl Comebacku, kde chovanec ústavu za pomoci 5110 a linuxu hackne, považte, správcovu 386. Asi aby divák hned pochopil, jaký je Hathaway debi...frajer? 2/finální "souboj", kdy indonéští tanečníci dělají pochodují křovitě kolem a dokud do nich nestřelíte, budou dál šlapat okolo chlapů mířících na sebe samopaly. Běžná věc. Totální nuda, 40%.

Jako hvězdy na Zemi (2007)

Krásný, silný film a Bollywood se vším všudy. Ano, je to jako vždy přiliš dlouhé a přesto to vlastně nevadí. Ano, jsou tu jako vždy celkem zbytečné písničky (aby indický divák dostal za svoje peníze hodně muziky) a přesto - tyhle konkrétní ani neruší a jsou součástí děje. Ano, je to hrané na city a přesto divák rád na konci slzičku uroní. A ano, s výjimkou hlavních postav herci přehrávají, ale jako obvykle navzdory jejich počtu, jen připravují scénu pro hlavní postavy. A ty jsou skvělé - úžasně přirozený představitel hlavního dětského hrdiny a jako vždy výborný Aamir Khan. Trošku zkrátit a byla by to absolutní pecka. I tak, slušných 80%.