• Krátkometrážní

Marley a já (2008)

Marley a já není film, který by se zaměřoval na něco konkrétního: na psa, na rodinu, na děti nebo cokoliv jiného. Nesnaží se být ani komedií, ani dramatem (pro mě překvapivě ani v závěru) ani romantickým snímkem. Je to moc milý rodinný film, který se v mnoha věcech snaží napodobit běžný život. Otevírá mnoho kapitol, některé v průběhu zavírá, ale život jde dál a i když není film v ničem konkrétní, já jsem si dokázal užít příjemnou atmosféru a sledovat probíhající život jedné rodiny s neobyčejným pejskem.

Kancelář Blaník - Toníčku, nevzlykej (2017) (epizoda)

Začátek zbytečně sprostý. Je jasné, jaký názor Toník zastává, proto se mi ze začátku díl jevil až nechutně agitačně, postupem času vychází najevo pravdivé argumenty, které nabízí zase pohled a názor velice známé fiktivní postavy. Toníčku, nevzlykej, jsou to jen ču*áci. A kdo ví, jak to nakonec dopadne.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Krimi komedie o loupeži s old-school partou známých herců. Je to určitě něco, co by mohlo dobře fungovat. Během filmu jsem se nemohl zbavit dojmu o obsazení herců "Freeman, Caine a ten třetí", i přesto, že Alan nepředváděl špatný výkon. Tato komedie se odlišuje od ostatních žánrovek svým zakončením, protože zde neuvidíme tradiční loupež=velké finále, což je poměrně zajímavá změna, která ale není tolik využitá. Celkově se spíš jedná o oddychovou žánrovku připomínající "Frajery ve Vegas" nejen svým hvězdným old-school obsazením, ale i výsledným hodnocením. Průměr, který nijak nenadchne ale ani neurazí.

Rytmus: AKM (2012) (hudební videoklip)

Hudba a rytmus super. Klip sice průměrný, ale líbí se mi ta myšlenka. Nejlepší věc co můžete udělat je tuto pecku pustit v autě na plné koule a házet hlavou do rytmu jako v čase 1:42.

Uteč (2017)

S vidinou kompletního článku o fyzikálních nesmyslech ve filmu jsem se rozhodl jít do kina na 8. díl Rychle a zběsile. Místo toho se však program ve Špalíčku změnil a tak mi nezbývalo než zvolit improvizovaně něco jiného. Naštěstí jsem nalezl záchranu v pro mě neznámé hororové novince a tak jsem Utekl do kinosálu s velkým napětím. Dostalo se mi velmi nevšedního zážitku, o to víc jsem několik minut po skončení nadšen. Get Out je nekonvenční podívanou, která neproráží hororový žánr do nových rozměrů, zato perfektně nabourává vize o většině současných hororových snímcích. Neznámý režisér Jordan Peele se ujímá svého křesla skvěle. Pokaždé totiž, když se začne film ubírat směrem klasických hororových klišé, tak Peele uhne z hlavního proudu a těmto situacím se vyhýbá obloukem, čímž je postaráno o netradiční podívanou. Nenajdeme tu ani klasicky zpracované postavy, ani nárůst napětí zrychlováním tempa, režisér si dává opravdu záležet na detailech a horor je tak svým způsobem originální a v kině atmosféra značně nabývá. Opravdu jsem nadšený z toho, jak se dokáže film ponořit do neznámých koutů filmového umění! Vykulený Daniel Kaluuya se skvěle hodí do role vyděšeného, zmateného, ale taky nekompromisního a syrového Chrise a působí výborně ve velmi jednoduchém příběhu, který ale díky své atmosféře rozhodně není slabinou filmu. Z Get Out pro mě plyne velké ponaučení a to, že i malé a neznámé filmy dokážou v člověku evokovat silný zážitek.

Chlapáci (2015) (studentský film)

Pěknej výběr dvou písniček, krásného přírodního prostředí i herců, ovšem ten příběh stál za starou belu. "Fotbal a holky dokážou všechno pořádně zkomplikovat"? Proč si borec jen tak roztrhne fotku? Co měla být ta scéna s kolejema? Kde je pointa celého "chlapáctví"? Velká škoda vyšla na zmar.

Charlie Chaplin Festival (1938)

The Immigrant- 3*, Adventurer- 4*, The Cure- 5*, Easy Street- 3*. Celkem 75%- 4*.

Logan: Wolverine (2017)

Důstojné zakončení jedné legendární X-Menovské postavy.

Ed Sheeran - Shape of You (2017) (hudební videoklip)

Ze začátku mi to přišlo jen jako obyčejná písnička s dobrým rytmem, postupem času se mi ale Shape of you uchovala v paměti a nakonec se to ukázalo jako velmi chytlavá píseň, a už jsem se nejednou přistihl, jak si ji prozpěvuji nebo jak zbystřím při zaznění v rádiu. Souhlasím s meritem, Ed by mohl klidně hrát, nejen pársekundovou bezvýznamnou roli v Dítěti Bridget Jonesové.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Už v pátém díle jsme si od Justina zvykli, že jakmile se rozpočet přehoupne přes 100 milionů, tak už si režisér může koupit i fyzikální zákony a hrát si s nimi podle svého. Částečně jsem věděl do čeho jdu, i přesto mě některé věci nepřestaly udivovat a kdybych je tu měl všechny vypsat, asi by se jednalo o můj nejdelší komentář zde na čsfd. Ale tím se tu zabývat nechci. Je fajn, že se nám do filmu vrací stará úspěšná milionová parta z pátého dílu, ale i tentokrát nás musí Paulík už ve 20. minutě přesvědčovat, že "tohle je jiný". Shawova parta záporáků špatná není, bohužel oproti pětce je to pokles o jednu úroveň. Takže šestku na nadprůměr nevynese ani létající Vin či neexistující pětadvacetikilometrová ranvej, ale má to být údajně návrat ztracené Letty. Upřímně, hned v prvním díle mi nebyla tak sympatická a tu mi byla krapet ukradená, ale přece rodina je na prvním místě a to zatracené obrácení bylo stejně předvídatelné jako Hobbsovy ruce pod úhlem 60° od těla. Ale abych jen nekritizoval, musím pochválit některé akční scény (ty kde nepadají lidi pod tanky, do letadlových motorů a nebo kde nepřelétávají auta přes formule), hlavně tu na Londýnském letišti, a nebo setkání s Bragou ve věžnici. Takže jako nenáročná výplachovka posloužila šestka uspokojivě, ale pro příště doufám, že ty Justinovy miliony na další díly nebudou padat směrem nahoru.