Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Ještě na začátku filmu jsem měl pocit, že by snad mohlo jít o důstojné pokračování. Nakonec z toho byla bezduchá slátanina. Nechápu, jak si někdo mohl myslet, že se dá třičtvrtě celovečerního filmu pro děti a jejich rodiče natočit na zeleném pozadí a všechno podstatné dodat v počítači. Neustále na mě dotírá otázka, jestli by nebylo lepší místo počítačové generovaných postav využít živé herce, protože výsledek tohohle technologického experimentu působí trapně. Doufám, že tohle šílené dílo, v němž není fantazie ani co by se za nehet vešlo, zmizí v hlubokém propadlišti dějin.

Uvězněni v čase (2007)

Pro mě je to obrovské překvapení. Postavy, které nevypadly z hollywoodského filmu, příběh sice zdánlivě jednoduchý, ale právě díky tomu obsahuje minimum logických děr. Prostě kvalitní sci-fi, které pro realizaci nepotřebovalo roční rozpočet malého státu.

Gulliverovy cesty (2010)

Opravdu jsem se zasmál jen ve chvíli, kdy se Gulliver probudil v domečku pro panenky. Jinak mi tento film přijde jako zbytečná "adaptace" klasické předlohy, kterou zřejmě potřebuje mládež (doufám, že jen americká), aby se jí do hlavy dostalo mlhavé povědomí o existenci příběhu Gulliverových cest. Nemůžu si pomoct, ale Jack Black mi v tom vyloženě vadil.

Šmoulové (2011)

Někdo vzal částečku mého dětství a rozpatlal ji do příšerného amerického celovečeráku. Neptám se proč. Vím... :-( Teď už jen zbývá, aby natočili 3D Medvídka Pú a hlavní roli hrál Jack Black.

U Tlučhořů (2010) (divadelní záznam)

Tlučhořovi mě provázejí od základní školy, neustále mě udivuje neuvěřitelná pohotovost a kreativita pánů Kaisera a Lábuse. Pět hvězdiček za to dvacetileté nasazení a zprostředkování života jedné "obyčejné" rodinky :-D Záznam jejich kreací je třešničkou na dortu a pro fanoušky příjemné nahlédnutí do jejich kuchyně.

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Vynikající herecké výkony, skvělé zpracování, poutavé příběhy rozehrané na tak malé ploše. Líbí se mi to.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Zatím po čtyřech dílech hodnotím čtyřmi hvězdami, má to atmosféru, má to tajemství, má to švih. Tak snad se to nerozplizne do neuchopitelna .-)

Hanna (2011)

Po vizuální stránce není co vytknout, líbila se mi i skvělá hudba, ale nemůžu si pomoci, příběh stál za starou bačkoru a o myšlenkových pochodech a motivacích chování jednotlivých postav se lze jen dohadovat.