• Životopisný

Odna (2022)

Vo filme boli mladí v kine Ten film sa volá Zázraky sa dejú  Tam spadlo lietadlo v džungli a zachránilo sa tiež jedno dievča. Videl som to v detstve a  na tie červy, čo jej vyliezali z ramena sa nedá zabudnúť  Teraz sme sa dozvedeli, že aj v Rusku mali svoj zázrak, len to utajili, lebo v tom bola zapletená armáda.  Ten pád lietadla bol drasticky natočený  a tigra v tajge by som nechcel stretnúť ani normálne a nie  ešte po páde z piatich kilometrov.

Annika (2021) (seriál)

Vtipné, ironické a vymykajúce sa ostatným kriminálnym seriálom. Annika ma bavila od začiatku dokonca. Skvelé herecké výkony a škótska príroda len podtrhli kvalitu seriálu, ktorý asi nebude voniať všetkým.

Na hraně lásky (2008)

Jeden z filmov ktorý som nedopozeral.  A to sa mi už dávno nestalo, Napriek perfektnému hereckému obsadeniu to bola nuda.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Jeden z najdepresívnejšch filmov o policajnej práci v USA. Je to kvalitne natočená psychologická sonda, ktorá nám ukázala v akom marazme je celá spoločnosť. Je to film, ktorý by mal zobudiť ľudí, lebo tadiaľ cesta k lepším zajtrajškom nevedie. Herecky zvládnuté výborne. Hudba, strih, kamera na vysokej úrovni.

K zemi hleď! (2021)

Netflix ma milo prekvapil. Podarilo sa po dlhšej dobe natočiť paródiu o absurdistane v ktorom sa momentálne v 21 storočí nachádzame. Krásne ukázali čoho všetkého sú ľudia schopní na sociálnych sieťach a o médiach ani nehovorím. Videli sme zrkadlo našej spoločnosti a akú manipulatívnu silu má ešte stále televízia. Je to vlastne satirická komédia o vážnych veciach a stave tohto systému. Mňa to veľmi bavilo. Aj herecké obsadenie bolo super. Nedávno som pozeral Kobru 11 v českom dabingu a pobavilo ma keď som v tomto filme počul Semira ako redaktora televznej šou. Pre mňa to bol malý bonus. :D

UFO (2018)

Pomaly nás pripravujú na to že nie sme sami. Slušne natočený príbeh mladého matematika ktorý sa dostane do utajovaného tímu vedcov a vyšetrovateľov UFO. Mňa oslovilo v tomto filme aj to, že netlačili na efekty, ale skôr sa zamerali na fyziku a matematiku. Môžme i myslieť čo chceme, ale ja som už dávno presvedčený, že nie sme vo vesmíre sami. Kto má rád filmy s tématikou UFO tak odporúčam.

Podnikavá dívka (1988)

Je rok 2021 a ja som sa dnes dostal k tomuto filmu úplne prvý krát. Pozrel som si ho lebo som hľadal niečo s Olympiou Dukakis. Vôbec mi nevadilo nakoniec, že sa tam objavila tak krátko. Objavili sa tam ale všetci moji obľúbení herci keď začínali. Bola to príjemná oddychová komédia s dobrou zápletkou. Problém ktorý je tu spracovaný pretrváva v korporátnom svete dodnes, aj keď v menšej miere. Na tú dobu dobre natočený film s perfektnou hudbou a kvalitným hereckým obsadením. K účesom by som pustil slovenskú pesničku Účesy ach tie účesy. :D Za mňa v pohode a odporúčam na nedeľný večer.

Gentlemani (2019)

Po dlhšom čase sa objavila gangsterka, ktorá zaujme a svojim humorom aj zabaví Guy Ritchie je späť. :)

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

Tento seriál o formuli 1 je zatiaľ najlepšie natočený dokument o tomto fenoméne v spoločnosti. Formulu som už prestal podrobne sledovať dosť dávno. Za tie roky sa zmenila od podlahy a čo sa týka bezpečnosti je tiež na inom stupni, ako bola v minulosti. Mať haváriu v 320 kilometrovej rýchlosti, letieť vzduchom a prežiť to je už iný adrenalín. F 1 ovládla veľká dravosť mladých. Vettel a Hamilton sa medzi nimi musia cítiť ako dôchodcovia.Netflixu sa podarilo dramaturgicky aj strihovo vtiahnuť človeka priamo do deja, ako by bol jeho súčasťou a sedel tam v paddoku. Vždy som vedel že kvalifikácia je 50% úspechu, ale až tento seriál mi ukázal aká je tá cesta k tomu tŕnistá. F1 môžu robiť ozaj len mentálne silní pretekári. Oni ozaj lietajú prekliato nízko na hrane medzi životom a smrťou. Vďaka tomuto seriálu som získal zase prehľad o tom čo sa tam deje. Takisto som objavil pár pretekárov, ktorí sú mi sympatickí a obľúbil som si ich. Skvelá práca.

Malá lež (2019)

Zaujímavá sonda do čínskej kultúry, ktorá Vás prinúti rozmýšľať o živote.Kto zažil úmrtie svojho blízkeho na túto chorobu tak sa vie vžiť do pocitov najbližšej rodiny. Človek si kladie otázku, či je dobré to chorému tajiť, alebo nie.V ich kultúre je to jasné a zase sa človek niečo nové naučil Celý tento film sa nesie v príjemnej atmosfére. Keď som sa na konci dozvedel, že babka tu ešte bola 6 rokov, tak som im v duchu odpustil. Bolo to ich rozhodnutie v súlade s čínskou kultúrou. Vrelo odporúčam všetkým. Mám rád filmy podľa skutočných udalostí a tento je plný lásky aj utrpenia zároveň. Lu Wang nám ukázala niečo zo svojho života a podarilo sa jej to skvostne.