• Životopisný

1917 (2019)

Ďaľší z príbehov 1. svetovej vojny nám ukazuje nezmyselnosť vojny. Tisíce mŕtvych, zničené rodiny, ekonomika a celá Európa. Technicky to bolo natočené na jednotku a hra zo svetlami v zrúcaninách pôsobila na divákovu psychiku. Tieto príbehy, ktoré sa zdajú skoro nemožné, píše sám život. Po 103 rokoch sledujeme vojnový zážitok jedného desiatnika, ktorý prežil vojnové peklo a nechal nám svedectvo o tom čoho je človek schopný. Mendes svojimi postupmi ho jedinečne previedol do umeleckej podoby, ktorá zasiahla každého diváka so srdcom na pravom mieste.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Woody Allen je len jeden. Jeho konverzačky mám veľmi rád a ani v tejto sa nestratil. Bolo tam všetko. Príbeh, humor aj láska. Veľmi dobre som sa pobavil. Herci bolí skvelí a hláška: Pôjdem študovať nukleárnu fyziku, otvorím si obchod a budem predávať tmavú hmotu, ma dostala. Woody je posledný mohykán tohto žánru.

6 underground: Tajné operace (2019)

Tak tento film by som nazval akčná, dobrodružná komédia. Filmársky a technicky zvládnuté na jedničku. Na to, že tam bolo kopec krvi som sa dobre bavil. Vyznie to síce cynicky, ale už dlho som sa pri sledovaní akčného filmu tak nenasmial ako tu. Scenáristom sa podarilo napäté chvíle odľahčiť humorom a réžia pána Baya bola ako vždy excelentná.

Bajkeři (2017)

Som milo prekvapený po tom čo som videl aj napriek nízkemu hodnoteniu portálu. Kolečko napísal dobrý scenár a vystihol absurditu dnešnej doby mobilov a závislosti na internete. Príkladom toho môže byť nedávny prípad mladého chlapca, ktorého zrazila električka keď čumel do telefónu. Tvorcovia točili komédiu a to sa im aj podarilo.Ukázali aj krásy českej prírody. Herecké obsadenie bolo v poriadku a každému z nich som veril. Film splnil svoj účel. Mal pobaviť a mňa pobavil.

Teroristka (2019)

Zo začiatku to vyzeralo ako dráma a vygradovalo to v tragikomédiu. Scéna u Macha a rozhodovanie kto ho zabije bola na vážnosť témy zahratá komicky a rozosmiala ma. Herecky bol film obsadený super a pani Janžurová ukazuje že vôbec nepatrí do starého železa.Krásne sa tu premostila staršia a mladá generácia hercov, ktorých výkony nemali chybu. Vážna téma, ktorá bola podaná dramaticky aj vtipne. Nečakal som, že sa tak dobre zabavím.

Klér (2018)

Skvelá sonda do systémú, ktorý sa vybudoval za 2000 rokov. Je to zrkadlo ktoré, ukazuje prehnitosť spoločnosti v Európe. O to viac ma prekvapilo, že sa tento film natočil v Poľľsku. Po zhliadnutí tohto filmu by sa mali ľudia zamyslieť, lebo sú vlastne tvorcami tohto systému v ktorom žijeme a katolícka cirkev má stále veľkú moc. Smarzowskému sa podaril skvelý majstrštych. Herci boli vynikajúci a ani hudbe sa nedá nič vyčítať.

Vražda na jachtě (2019)

Totálna nuda. Prvý krát sa mi stalo, že som film nedopozeral.

The Runaways (2010)

Mám rád rockenroll a Joan Jett zložila o ňom hymnu. Vďaka tomuto filmu som sa dozvedel o jej hudobných začiatkoch. Žila hudbou a žije ňou doteraz. Začiatky nemala ľahké a jediná zo skupiny Runaways to zvládla a hraje doteraz. Jej láska k muzike ju drží pri živote .Tvorcom sa podarilo skvele natočiť začiatky kapely, Herečy sa tiež podarilo vybrať super a boli aj podobné pôvodným členkám kapely. Bolo to vtedy dosť drsné. Film kĺzal síce po povrchu,ale má svoju výpovednú silu.

V bezpečí (2018) (seriál)

Na Safe som narazil úplnou náhodou. Skvele natočené a napínavé až do konca. Konečné finále ma dostalo do kolien. Harlan Coben je majster detektívnych thrilerov, Prečítal som pár kníh od neho a stále udržiava čitateľa ako tu diváka v napätí až do konca. Dopredu som nevedel, že je to jeho námet. Tvorcom sa podarilo aj herecké obsadenie aj celá výprava na jedničku. Všetko odsýpalo ako švajčiarske hodinky a človek len žasol nad dejovými zvratmi. Celé je to sprevádzané skvelou hudbou a strih ma veľmi kladne prekvapil. Skvelá sonda do pokryteckej komunity.

Noční hra (2018)

Po dlhšej dobe pozerateľná komédia made in USA. Dobre som sa zasmial a vôbec som sa nenudil.