• Romantický
  • Thriller

Manmarziyaan (2018)

Manmarziyaan, je to najlepšie čo som tento rok videla, čo sa týka romantiky. Manmarziyaan je o tom, čo si človek myslí, že chce a čo vlastne chce naozaj. Veľmi dobre natočené, veľmi dobre zahrané. Abhishek toho v poslednej dobe netočí veľa, ale keď už sa do niečoho pustí, je úžasný. S Tapsee tvorili pár, ktorý sa dá nazvať oheň a voda a veľmi im to šlo. Vicky Kaushal si tu zahral zlého chlapca a s Tapsee boli ako oheň s ohňom. V tomto filme je tuším minimálne toľko spievaného slova koľko hovoreného, soundtrack k filmu obsahuje 14 piesní, spolu viac ako 50 minút. A treba uznať, že naozaj pekných. Rozjuchané tance sa síce nekonajú, ale piesne 100% dotvárajú dej a sú jeho neoddeliteľnou súčasťou.

Break Ke Baad (2010)

Klasická romantika v prostredí Austrálie, pekné, chytľavé a veselé. Výborná oddychovka.

Ascharya Fuck It (2018)

Jeden príbeh z pohľadu troch postáv, slávneho filmového herca Karana, jeho šoféra Raju a prostitútky Kanty, ktoré sa prelínajú a dopĺňajú. Karan si najme prostitútku do ktorej sa jeho šofér zamiluje čo spôsobí zvraty v príbehu. Realita troch svetov, spodiny, strednej triedy a elity. Je to zaujímavý film, chvíľami akoby dokument s rýchlym spádom.

Satyagraha (2013)

Politika ide úplne mimo môj záujem, ani neviem ako som sa k tomuto kúsku dostala, ale z môjho pohľadu absolútna nuda. Ani Ajay a Kareena to nezachránili a to už je čo povedať....

Nikdy nevíš (2018)

Zaujímavý film o tom, aké starosti prinesie mladému mužovi zrelému na ženenie a vlastné deti správa, že jeho rodičia vo svojom veku privedú na svet jeho malého súrodenca. Film je vtipným a zároveň vážnym zamyslením nad prístupom spoločnosti k danej téme.

Main Aur Mrs Khanna (2009)

Príbeh tohto filmu mal veľký potenciál, ale žiaľ nejako to nevyšlo. Samlman v roli, mlčanlivého manžela bol naozaj divný, popravde hrozný. Kareena to trošku držala, ale to veľmi nepomohlo. Okrem vystúpenia Preity v roli zvodnej tanečnice, ostatné vo filme za moc nestálo. Niečo tomu chýbalo, trochu drámy a silných emócií, lebo ako je tento film označený za komédiu, tak neviem, nič smiešne som tam nepostrehla a ani tam nemalo čo byť smiešne. Takže žiaľ sklamanie.

Happy Phirr Bhag Jayegi (2018)

Príbeh dvoch žien s rovnakým menom, ktoré pricestujú do Číny a o tom aké problémy jednej z nich vzniknú lebo si ju čínska mafia zmýli s tou druhou. Bláznivá naháňačka, je to vtipný film, Sonakshi je tu dobrá, rola jej sedela ale celkové vyznenie filmu postráda nejakú iskru.

Tej... I Love You (2018)

Veľmi pekné, telugiovia dávajú do filmov veľa emócií, hlavne tých čo bolia, myslím facky a údery, takže ani tento film nie je výnimkou, a ujde sa ja hlavnej hrdinke :-). Inak je to kompletne film o láske hlavných hrdinov, s nejakou tou zápletkou pomimo o hľadaní muža, ktorý zachránil jej mamu pred násilníkmi keď bol ešte malých chlapec. Piesne a ich klipy natáčané v Európe, v Paríži a priľahlých končinách. Už by mohli doputovať aj na Slovensko :-)

Saamy² (2018)

Keďže je to tamílsky film, čakala som presne to čo som videla, tento film je veľmi akčný, stále niečo lieta vzduchom od predmetov až po ľudí. Romantická časť je trošku potlačená, aj keď samozrejme nechýba. Hlavný hrdina v podaní Vikrama sa mi veľmi nepáčil, hlavne Vikram sa mi nepáčil, to že má cez 50 rokov a hrá 27 ročného, no budiž, ale jeho mimika, resp. jej absencia ma iritovala celý film ale akcia mu šla :-)