• Romantický
  • Thriller

Temná melodie (2018)

Film začína ako čistá romantika až do prvého okamihu prekvapenia, potom sa deje jedna vec za druhou až do konca filmu. Hudba pekná, ale tanečných čísiel sa nedočkáte, ani by sa sem veľmi nehodili. Podivný príbeh slepého klaviristu Akasha, to je zhrnutie do jednej vety, ťažko povedať viac a neprezradiť nič čo by ostatným pokazilo zážitok z filmu. Pocit z filmu mám skvelý, je to zaujímavé, nečakané zlomy a rozuzlenia, ktoré vzápätí nie sú pravdou.

Waqt: The Race Against Time (2005)

Zástupca bolly klasiky, prvá polovica bola naozaj vtipná a veselá a spevavá, žiaľ druhá vážna a smutná, bola trošku prepísknutá, ale ako vždy u bollywoodu to fungovalo, vydolovali so mňa slzy aj napriek tomu, že je to afektované, prehnané a neuveriteľné.

Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

Tento film by mohol byť vývesným štítom reklamy na dokonalú indickú rodinu, kde sa všetci milujú a sú spravodlivý. A aj keď prídu zlé časy, držia spolu a vinníci si včas uvedomia svoju vinu a prosia o odpustenie. Do toho tri príbehy lásky, troch synov jednej rodiny. Tento film je tak neuveriteľne neskutočný, až sa človek prichytí pri tom, že sa mu to páči. Naivitu by z tohto filmu mohli exportovať, ale funguje to, človek im chvíľami tú obrovskú milujúcu rodinu (až na tri čarodejnice)až závidí. Proste režisér poriadne pritlačil na pílu a všetko vyhnal až do krajnosti a extrému. Ale prečo nie, ak to človek pojme ako rozprávku, má to všetko, lásku, dobrotu, víťazstvo dobra nad zlom a happy end. Zostava hercov excelentná, len si to užiť.

Tumbbad (2018)

Výborný počin aj keď do kategórie hororu by som to nezaradila.Ide o príbeh založený na mytológii, je to temná fantasy o ľudskej chamtivosti. Začiatok a záver sú výborné, v strede príbehu príde k akémusi zdanlivému upokojeniu, táto pasáž, mohla byť aj trochu kratšia, ale posúva príbeh o potrebný čas a nie je bez významu. Téma je originálna, všetko desivé a hrozné je opodstatnené, nie sú to strašidlá bezdôvodne vyskakujúce spoza rohu kričiace bu-bu-bu.Temnota šíriaca sa celým filmom je zaujímavá, myslím, že ani raz tam nevysvitlo slniečko. Obrazne aj doslovne. Páčilo sa mi to.

Swathanthryam Ardharathriyil (2018)

Film z väzenského prostredia, mladý muž situáciou dotlačený k zabitiu policajta uniká aj s svojou ženou pred políciou, ktorá ho ale nakoniec dopadne, podstatná časť deja sa odohráva vo väznici, zobrazuje život v nej a plánovanie úteku skupiny väzňov. Určitým spôsobom zaujímavý film.

Bhoot (2003)

Klasiká duchárina, duch dievčaťa hľadá pomstu a požičia si na to telo novej nájomníčky bytu. Nie je to nič nové, ale nie je to ani najhoršie. Ajay ako milujúci manžel, Urmila ako posadnutá žena, Nana ako vyšetrujúci policajt a Rekha ako odborníčka na duchov, chvíľami to vyzerá, že aj ona by zo seba nejakého ducha potrebovala vyhnať :-) Obsadenie ale dobré.

Welcome to Sajjanpur (2008)

Je to niečo ako pitoreskné príbehy z malej dedinky v Indii. Vtipné, zaujímavé. Viac príbehov ktoré sa dejú okolo mladého muža, ktorý sa živí písaním listov pre obyvateľov dediny a dáva do nich viac vlastných emócií ako je treba.

Pyaar Ka Punchnama 2 (2015)

Trošku lepšie ako jednotka, ale zápletky v podstate totožné. Nechýbal ani dlhý monológ na tému aké sú ženy mrchy. A tie ich aj boli.

Pitvání v lásce (2011)

Chudáci chlapci. Traja nevinní neskúsení chlapci sa razom zamilujú do troch dievčat, chvíľku sa zdá, že to bude ako v rozprávke a žili šťastne až kým nepomreli, ale nie, nie. Chlapci sa chytili do pasce troch ukážkových mŕch, ktoré im onedlho urobia zo života peklo a oni to so stiahnutým chvostom trpia. Presne to vystihoval vo filme ten zvuk kňúkajúceho psa. No čo sa dá robiť, zamilovaní boli až po uši a tak trpeli, ale našťastie im to nakoniec došlo. Treba uznať že mrchy to boli prvotriedne, môže niečo také existovať aj v skutočnom svete?

Kachche Dhaage (1999)

Príbeh dvoch bratov, ktorý z ničoho nič zistia, že sú bratia pri smrteľnej posteli svojho otca. Jeden je bohatý synáčik z mesta, legitímny syn, druhý chudobný dedinský chlapec, živiaci sa krádežami. Miestni teroristi ich využijú a oni spoločne unikajú pred falošnými obvineniami. Akčné je to dosť, len tej romantiky som čakala nejako viac. Je to taká klasická starinka s mladým Ajayom a Saifom Alim...