• Romantický
  • Thriller

Seema Raja (2018)

Ja som si tento film užila, 2 hodiny 38 minút hudby, romantiky, bitiek a tanca s malým odskokom do minulosti, aby sa objasnila hrdinskosť predkov mladého princa a nakoniec všetko dobre dopadne, dobrí sú odmenení a zlí potrestaní. Rozprávka pre dospelých.

Next Enti? (2018)

Naozaj svieža telugská romantická komédia a bez jedinej bitky. Milé, odohrávajúce sa v Anglicku, príbeh dvoch mladých ľudí ako sa našli, stratili a opäť našli, podané formou rozprávania a návratov.

Něco se děje (1998)

Ďalšia klasika s Kajol, tento film spadá do kategórie, potrebujem si poplakať, pustím si ho.... je absolútne jedno či ste ho videli prvýkrát alebo 228... Proste civíte na obrazovku, nemusíte už ani čítať titulky, lebo presne viete čo kto v ktorom okamihu povie a napriek tomu vám tečú slzy ako hrachy a keď skončia posledné titulky, pokojne by ste zostali sedieť a nechali film začať bežať od začiatku. Kto toto nevidel nepozná Bollywood. Kto tento film nemá rád nemá rád Bollywood.

Jsem s tebou (2004)

Ako ja tento film milujem, je nádherný od svojho začiatku až po koniec aj so svojimi chybami, trápnosťami a nedokonalosťami, ktoré ho robia ešte lepším. Je to film pri ktorom netreba premýšľať nad tým či je to možné, proste hrdinom veríte, že to ide a dokázali to a užívate si to. Skvelé herecké obsadenie, Sushmita je nádherná herečka a veľmi dobrá, Kabir Bedi, Naseeruddin Shah, Kiron Kher. Skvelá zostava. A SRK, v tomto filme sa mu aj ten smútok daril.... :-)

Ra.One (2011)

Zmiešať dohromady, sci-fi, komédiu, drámu a romantiku v jednom filme, aby to nebola absolútna katastrofa, si môžu dovoliť len bollywoodsky tvorcovia. Ra.One má chybičky krásy, hlavne v tej sci-fi rovine, ktoré ale na druhej strane rada svojmu milovanému Shahrukhovi odpustím. Inak je to naozaj pekný film, zaujímavý, piesne nádherné a SRK nádherný. Kareena a SRK sa k sebe hodia, majú chémiu. A ešte to aj bolo vtipné :-)

Dassehra (2018)

Musím sa priznať, že som od tohoto filmu čakala viac, téma síce nie je nič nové pod slnkom, ale má obrovský potenciál, ktorú v tomto filme nie že nevyužili, oni ho pochovali. Výber hlavnej hrdinky bola veľká chyba, aj mŕtva ryba prejaví viac emócií a života ako Tina Desai v tomto filme. Neil je sám o sebe tichý a mlčanlivý typ, spočiatku som ho nemusela, ale keď má dobrú partnerku, dá zo seba viac, čo sa ale tu nestalo. Príbeh plynie, ale nevyvoláva emócie, akoby na diváka ani nechcel zapôsobiť a prinútiť ho kričať na hrdinu, "Daj mu! Zabi ho!" a podobne... Škoda...

Don (2006)

SRK je naozaj roztomilý zločinec, určite by som odpustila aj vraždu :-) a celý Don sa nesie v tomto duchu, je to síce zločinec, ale všetci mu želajú aby ho nechytili. Film je akčný, romantický, spevavý proste bollywood... od začiatku do konca sa bavíte, okrem SRK je tu množstvo iných hereckých hviezd, dokonca aj Priyanka je tu nadmieru znesiteľná. Skvelý film.

Statečné srdce získá nevěstu (1995)

Tento film sa stal filmovou klasikou, inšpiráciou pre svojich nasledovníkov, pozná ho každý, v mnohých filmoch sa objavujú narážky a odkazy na tento film. Príbeh lásky, ktorá aj cez prekážky dôjde k šťastnému koncu. Čo viac si človek môže priať. Polovica filmu v západnom štýle, druhá v čisto indickom. Kopírujú sa scény, mená, prostredie, tento film sa stal legendou. Čo dodať, či už sa niekomu páči či nie, je to klasika, ktorú nikto nemôže opomenúť. Je krásny, vtipný, kúzelný a očarujúci svojou prostotou a naivitou. Milujem ho.

Jmenuji se Khan (2010)

Tento film je skvelý, má posolstvo, je na vážnu tému ale podaný spôsobom pre bežných ľudí, na príklade života bežných ľudí. SRK tu podal jeden zo svojich najlepších výkonov a Kajol je proste Kajol. Celý film je pomerne nebollywoodsky, natočený západným štýlom, aby bol bližší širokým masám amerického a európskeho publika, čo sa aj podarilo. Film som si užila až s titulkami, lebo s dabingom to bola proste hrôza. Jediné čo filmu je možné vyčítať a za čo som aj ubrala jednu hviezdu, je jeho záver, tu sa filmári proste utrhli z reťaze a ak mám pravdu povedať v nejakom inom filme by som tie scény so záplavami neriešila, ale tu jednoducho boli prehnané, nadsadené a šialene nerealistické. Veľmi mi to pripomínalo scénu z Phir Bhi Dil Hai Hindustani kde Juhi natáčala falošné správy z povodní. Vždy keď sa na tento film dívam, je mi ľúto, že tam ten záver je aký je....

Dokud budu žít (2012)

JTHJ je film ktorý milujem a nenávidím súčasne, postava, ktorú hrá Katrina je silno odpudivá a celý film mám pocit, že by som ju najradšej nakopala... Ale na druhej strane bez tejto postavy by tento film nebol, takže vlastne vďaka za ňu, že? Yash Chopra, ďalší king Bollywoodu, ktorý vie ako na to. Celkovo je príbeh vyslovene o láske, jej akceptácii, o viere zmyselnej či nezmyselnej v čokoľvek. Film má silný náboj emócií nútiacich k zamysleniu na ľudskou existenciou, významu lásky a vzťahov, ich osudovosti a načasovania. Dej sa točí okolo toho, že ja milujem teba, ty miluješ mňa, ale nedokážeš to prijať a mňa zase miluje niekto ďalší, čiže lásky plný film, ale všetci sú nešťastný, má to tak byť?