• Pohádka
  • Rodinný

Šílená dovolená (2019)

Potřebovala bych 3,5 hvězdičky. 3 je málo, mám slabost pro Ch. Claviera, takže jsem přidala na 4, i když čtyřkou hodnotím mnohem lepší komedie s ním v hlavní roli. Líbilo se mi téma, v dnešní době hodně aktuální. Zápletky nebyly extra silné, ale spíš takové pohodové. Jak  tady píše Pierre, fekální scény někdo může nést hůř, není to příjemné ani intelektuální, ale já jsem to těm namyšleným nařvancům docela přála. Celkově mě film pobavil.

Comeback - Heavy Christmas (2008) (epizoda)

Tímto dílem zahajuji vánoční sezonu, pak si ho do Vánoc pustím ještě tak třikrát. Když jsem Heavy Christmas viděla poprvé nejvíc mě odstřelila hláška se stromečkem, jak "uříz jen vršek". Žádný díl Comebacku nemá grády jako tento.

Tři muži v negližé (1995)

Příjemný snímek pro chvíle oddechu, vládne-li člověk nadhledem. Převleky luxusní, kulisy taky. Na to, že stěžejní  část filmu se odehrává mezi několika dřevěnými krabičkami, je prostředí vyřešeno bezvadně. A postavička policisty Dullarda coby antiprince, který hledá Popelku se střevíčkem v ruce, byla taky docela vtipná.

Zoo (2022) (seriál)

Je to sice nekonečně nadstavováno, ale mně se seriál líbí. Na žádné jiné "soap opery" se nedívám, nemám čas ani motivaci, ale tato mě chytla, na ni si kousek času ukrojím. Asi prostředí a herci. Lubor Brázda mě neskutečně baví, vždycky, když něco začne vymýšlet, je jasné, jak to dopadne, stokrát dokolečka, ale Pavel Nečas jej hraje perfektně. Taky postava Ilonky je kouzelná. Šíleně natahovaná je linie soudce - Viki - Markéta, jeden čas už to vypadalo, že z postavy soudce, zpočátku nejsympatičtějšího, udělají úplného blbečka, tak uvidíme. A nejlepší je haďák.

Lék pod kůži (1988) (TV film)

Četla jsem i knižní předlohu a musím konstatovat, že by si zasloužila mnohem lepší zpracování a rozhodně ne s nálepkou komedie. Herecké výkony byly dobré, to ano, ale v tom TV zpracování bylo téma opravdu podáno povrchně.

Rodinu si nevybíráš (2011)

Oblíbení herci, téma kontroverzní, plno drobných scének tvořících jeden příběh - v tomto obsazení záruka, že jen výraz obličeje pobaví, natož pak zpracování vtipných scén. Francouzská komedie zkrátka nezklame, i když ty starší jsou přece jen lepší.

Poslední kouzlo (2006) (TV film)

Jedna hvězda za Jiřího Lábuse a druhá za závěrečnou písničku...

Specialista (1994)

Nejsem odborník na akční filmy, ani jejich věrný divák. Proto se mi asi na tomto filmu líbí, že není zas až tak akční (což samozřejmě jiní kritizují). Navíc jsem se dívala jen proto, že se chtěl dívat někdo jiný. A kupodivu se mi film opravdu líbil. Akorát asi opravdu není akční.

Bláznivá dobrodružství Louise de Funese (2020) (TV film)

Mám mnoho oblíbených herců francouzské národnosti. Funése a jeho role jsem brala vždy jako klasiku, nepocítila jsem k němu přímo sympatie jako třeba k Jeanu Reno nebo Christianu Clavierovi. Ale po zhlédnutí dokumentu, kdy jsem snad poprvé Funése slyšela mluvit civilně, bez jeho nezapomenutelných grimas, už sympatie cítím. Je to kouzlo dokumentů - ukázat herecké ikony  jako lidi s jejich mnohdy nelehkou životní cestou - člověk získá náhled z více úhlů.

Já, Patrick Swayze (2019)

Miláček mé (dívčí) generace v dobách puberty, přestože se chtěl této nálepce podle dokumentu vyhnout... Se zájmem jsem se na snímek podívala. Je velmi krásně udělaný. Seznamuje s notoricky známými informacemi, ale přinesl mi i nové. Když se řekne Patrik Swayze, je to synonymum cílevědomosti, houževnatosti a práce.  Nejvíc je obdivuhodné, jak se rozhodl žít, i když měl úspěch a peníze. Doporučuji zhlédnout.