Teorie všeho (2014)

Nádherný film. Dokonalý Redmayne.

Dunkerk (2017)

Dokonalý film

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Všechno v tomto filmu je nádherné. Kamera je DOKONALÁ a Leonardo hraje co to jde (ale stejne si víc toho Oscara zasloužil za Vlka z Wall street). Jenže problém je ve scénáři. Běžný divák na tento film bude koukat na etapy a nejspíš se unudí k smrti. A ti více zdatní diváci budou obdivovat režii, !KAMERU!, lokace....ale rozhodně ne scénář :( Pro mě ale kamera zastínila příběh a k dokonalosti chybělo opravdu málo. I tak se jedna mezi jeden z povedenych filmů a smekám Alejandro že jsi zvládl v takovýchto podminkach film natočit!

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Ach jo, docela jsem se i těšil ale v kině jsem zazil jedno z největších sklamání. Johny Depp (stále ještě herec kterého obdivuji a mam ho rád) nemel sebemenší prostor pro nejake ,,hraní" a kromě pár vtipů tam vlastně neudělal vůbec nic...duo Turner a Barbasová nebylo špatné, ale občas je trochu vidět že v herectví jsou ještě nováčci. Nejlepší postava filmu je rozhodne kapitán Salazar který me bavil pokaždé když byl na scéně. Mrzí mě že film už nemá takový ,,špinavý" vzhled jako jeho předchůdci a snaží se vše udělat větší a originálnější ale u mě to nefungovalo. Finále byla zdaleka nejhorší část filmu ktera ubírá v mem hodnocení jednu hvězdičku. Ale alespoň tam byla Keira ktera přidává půl hvězdičky (haha).... Doufám ze více dílů se nedočkáme a Johny si konecne najde roli hodnou jeho schopností a charakteru. 2,5 hvězdiček.

Sherlock (2010) (seriál)

1.serie: Nejvíce se mi libi že to seznámení Sherlocka a Dr. Watsona nijak neodbyli a jede se hezky od začátku. ,,Studie v Růžové" (S1E01) je na první zhlednutí neuveritelne napinava zábava a nenasel jsem tam slabe misto. ,,Slepý bankéř" (S2E02) už v některých mistech není tak zabavna a několikrát jsem se i malinko nudil ale i tak je to pořád dost solidní nadprůměr. Za to ,,Velká hra" je od začátku do konce skvěle dynamicka, napinava a skvělou zábavu doplňuje krásná kamera, střihy a vůbec všechno je zvladnute na jedničku. A o konci ani nemluvim! Podtrženo sečteno první a třetí díl mě nedovolují dát nic nižšího než 5*. 2.serie: Tad už nebudu popisovat každou epizodu protoze by tenhle komentář byl delší než seznam případů Sherlocka Holmese tak to shrnu. Nejlepší série z celého seriálu a i když mě ,,Pes Baskervillsky" trochu sklamal (protoze me ta epizoda přijde neucelena a pro člověka který nečetl předlohu Sira Arthura Conana Doylea by to myslim bylo velmi zmatené protoze by nemusel pochopit vyvrcholení celého dilu) tak si myslím že po třetím dile ihned zapomenete na všechny neduhy teto série a budete jen dychtivě stahovat sérii třetí. :) Podtrženo sečteno tato série je ještě o level vis než první a znovu nesmím dat nic jiného než 5*. 3.serie: Možná jsem po druhé sérii měl az moc velka očekávání protoze i když má třetí série sve klady a rozhodne to je stále nadprůměr tak už sem nebyl tak překvapen a nadšen jako u série předchozí. Myslím si že to pro představu staci a kdo na seriál kouká a první i druha série se mu líbila tak si tuhle rozhodne nemůže nechat ujít! Podtrženo sečteno ubiram jednu hvězdičku za to, že me už tvůrci nedokázali překvapit jako v předešlých sériích ale stále je laťka velmi vysoko. 4*. Novoroční speciál: Tady bych se na chvilku pozastavil. Protoze nedokážu pochopit tu vlnu kritiky jaka se na tenhle speciál snesla. Já si osobne myslím že jako zkrácení doby čekání mezi třetí a čtvrtou sérií to funguje dokonale! Lokace, kostýmy, hudba a jako vždy skvělé herecké výkony tuhle ,,epizodu" řadí mezi me nejoblíbenější. Nejkrásnější na ni je, že všechno vypadá jak kdyby z oka vypadlo z Doyleovych povídek. Sherlock se svou typyckou čapkou a dýmkou, dr. Watson s knírkem a s kloboukem a Lestrade s kotletami! Co víc si přát? :D Tenhle speciál by měl vidět každý (i když není fanoušek seriálu ale jen Doyleovych povídek) protoze je to proste nádhera! ...Je pravda že neznalec seriálu Sherlock se vtom scela jistě bude stracet ale muže si to odůvodnit tak, že pan Holmes bral drogy a byl to jen vyplot jeho fantazie. Podtrženo sečteno tenhle speciál si nezaslouží míň než 5*! 4.serie: A sme u konce. Už to nebudu zdržovat a shrnu to: První dva dily jsou na poměry Sherlocka slabe a celou sérii srážeji dolů ale vybalancuje to skvělý závěr :). Je super že poslední díl celý seriál krasne uzavírá ale zároveň nechává na skvirku otevřena vrátka pro pokračování ve které Já velice doufám!! Podtrženo sečteno dávám teto sérii 3* a půl bodu přidávám za vydařene finále :)

Sebevražedný oddíl (2016)

nevím přijde mi že se celý film nic moc neděje...nebo možná děje ale mě to hrozně nudilo a ani megavychvalovaná Harley Quinn mě nepřišla tak úžasná (ale nejlepší postava filmu to je)...prostě pokud znáte komiksy tak si to pusťte a udělějte si svůj názor...a ti co komiksy neznají a o těch postavách nic moc nevědí tak se na ten film vykašlete a věnujte čas něčemu lepšímu :)