• Fantasy

Poslední souboj (2021)

Kvalitní ne tak úplně přesné historické drama, které exceluje na poli vyobrazení lidských vztahů a jejich spletitostí, kterak je ukazuje z různých pohledů. Mistrné uchopení Ridleyho Scotta zaručuje nikoliv velkolepou, nýbrž komorní podívanou, ale o to víc hlubokou a drásající. To vše s parádní dobovou atmosférou. Příběh sleduje trojici hlavních postav, skrze jejichž oči můžeme proniknout do jejich světů, jejich vnímání a pojetí. A tak uvidět, jak odlišní jako lidé jsou a jak rozdílně vidí a prožívají zdánlivě stejné. Od jedné postavy k druhé... až se spolu s nimi dostaneme k pravdě, na jejímž konci je onen Poslední souboj – který je mimochodem opravdu parádně provedený. Syrovostí a surovostí nekompromisní. A jako pomyslná tečka za celým dramatem funguje bezvadně. Snímek chytře odráží sociální a vztahové problémy. Jako i s tím spojené kauzy, které se za poslední roky vynořily. Nedělá to však okatě a prvoplánově. A to je skvělé. Jediné co jsem trochu nepochopil a působilo to bizarně, byla vizáž postavy hrané Benem Affleckem. O tu ale v podstatě nešlo, a tak se to dá přejít. Adam Driver, Jodie Comer i Matt Damon skvělí!

K zemi hleď! (2021)

Stopáž mi přišla až moc dlouhá a místy je to až moc forsírované, ovšem jinak velmi povedená satirická podívaná, která alegoricky, vtipně a s lehkostí zrcadlí dobu těžkostí, společnost a její problémy – za které si může především sama a které sama především sebestředně neřeší, dokud není pozdě. Společnost vedou už tak nechutně bohatí, mocní a ještě víc mocichtivý jedinci, kteří jednají vlastně jen ve vlastním zájmu, jediným cílem je obohatit se ještě víc, do úplného nesmyslu... a čert vem ostatní! Teda ne čert, ale ta kosmická hrouda s ohonem! Mimo jiné... Herecký ansámbl září jednou hvězdou za druhou a to při střetu s kometou zvláštně pomáhá i škodí. Každopádně určitě stojí za zhlédnutí a každý si tam imho najde to své.

FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl (2019)

Takový Český americký sen, akorát bez Klusáka a záměrné mystifikace za účelem sociálního experimentu. Tady jde vyloženě o podvod ve snaze obohatit se... minimálně ze strany jednoho z hlavních pořadatelů. Lživá pokřivená reklamní kampaň za pomoci influencerských hvězdiček na „nejluxusnější“ festival všech dob! Jenomže se to jaksi nedomyslelo, vymklo všem z rukou a výsledkem bylo jedno z největších festivalových fiasek. Aneb krásný obraz a odraz pokřivené doby – virtuálního pozlátka vs nekompromisní reality. Vyleštěná mr:Dka perfektně zabalená a naservírovaná hloupým a movitým. To prostě musí mít, to prostě musí zažít!

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Tak jsme se „dočkali“, Carnage se dostavil... ovšem víc než „masakr“ je to spíš ten „cringe“. Jednička byla velmi průměrná a dvojka je ještě o poznání horší. Nepomohla ani kratší stopáž. Je to zkrátka totálně chaotická generická digi blbost bez hlavy a paty. Staré i nové postavy mdlé a bezrozměrné. Tom Hardy v podstatě bez prostoru, Venom převážně nevtipný a Woody, byť se snažil sebevíc (možná až moc), taky nezafungoval. Aspoň za snahu od těchto tří zmíněných dohromady 1*. Zbytek však žalostně trapný.

Matrix Resurrections (2021) odpad!

Troufám si říct, že kdyby tohle pokračování vzal do rukou Metrix Steel aka Legenda Hroznové Lhoty, dopadlo by to o poznání líp. Člověk by si aspoň mohl tu retardovanost a špatnost nějak vysvětlit a pochopit ji. „Vždyť on za to chudák nemůže, prostě je takovej.“ řekl by si. Zasmál by se, politoval ho a šel by dál. Dostal by nepochybně lepší a revolučnější AKCI, nějakej ten kůl PARKŮR, rapový SKILLS a k tomu i nějakej ten BÍTBOX jako bonus k rohlíku s nutellou ty vogo... To co ale naservírovala Lana Wachovski je fakt náser k nasrání. Absolutně zbytečný paskvil dehonestující a popírající sám sebe, který se zároveň ale tváří nad věcí, intelektuálně a META satiricky. Otřesný film a ještě otřesnější pokračování. Naprosté pošlapání legendární značky, fascinujícího světa, inovativních přístupů a originálního odkazu předchozích snímků. Především toho prvního. Parodie na sebe sama. ZBYTEČNOST.

Venom (2018)

Na Venomovi je primárně nejlepší Eminem s jeho titulním singlem, jak je zvykem (jedna hvězdička), sekunduje mu Tom Hardy s jeho výkonem, jak je zvykem (druhá hvězdička) a do třetice hvězdiček místy zazáří a pobaví i sám Venom (třetí hvězdička). Jinak se ale nejedná o nic převratného, nýbrž po všech stránkách o takový průměr = 3*. Pokračování by mohlo být buď „masakr“, anebo „cringe“. Nic mezi tím.