Lída Baarová (2016)

Moje hodnocení je neobjektivní, protože jsem to nedokoukal. Ono to ani moc dobře nešlo. Hitler v podání Kříže, i přes až zarážející fyzickou podobu, působil spíše jako do Liduš lehce zakoukaný Štěpánek Šafránek a ne jako fýrer, kterej když zařval, přivedl tím k orgasmu polovinu ženských a 2% chlapů pod tribunou. Jestli mají od teď všechny české filmy vypadat jako mizerné TV inscenace křížené se seriály telenovelního typu, které snad točí studenti prvního ročníku FAMU mobilem, pak by bylo lepší natáčení českých filmů raději zakázat zákonem...

S čerty nejsou žerty (1984)

V této pohádce není peklem peklo, ale princezna Adélka. Jinak by to bylo snad na šest hvězd. Pane kaprále děkuji, 1-2x do roka mi vždy vylepšíte den.:-)

Jestřábí žena (1985)

Nemusel by to být špatný film, ale totálně nevhodná a nevkusná hudba z toho bohužel činí dílo na hranici nesledovatelnosti.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Největší debilita v dějinách filmu, která má ke genialitě blíž, než kdejaká umělecká debilita, která se za geniální vydává. Pokud má být měřítkem to, že jsem se tomu chechtal ještě týden po prvním shlédnutí, tak je pět hvězd málo. :-)

Temný anděl (1990)

Normálně by to bylo max. za 3 za svižné béčko s ufounama, ale nostalgie z VHS dob, kdy se sledovalo všechno, přetrvává a skvělá Hammerova hudba z toho dělá i dnes koukatelné a poslouchatelné dílko.

Válka světů (2005)

Divné, jakoby nedokončené dílo s Cruisem. Normálně bych asi nedokončil sledování. A přesto si to pouštím znova a dal bych klidně za 5. Za poněkud trapné Cruisovo hraní si na otce, ale hlavně za naprosto nesnesitelně nechutné dítě jménem Dakota, u níž jsem si přál, ať jí ufouni sežerou do deseti minut, pouze 4.

Johanka z Arku (1999)

Toto se nepovedlo. Johanka nepůsobí jako bojovnice od Boha, ale jako obyčejná česká hysterka, která vříská na starýho, že přišel z hospody o půl hodiny později a nedal prkýnko na hajzlu dolů... Kvůli ní je to téměř nekoukatelné.

Swing Kids (1993)

Zajímavý filmek a moje srdeční záležitost, protože jsem tam vydatně hrál v komparsu. V galerii na první fotce u stolu vykukuje zpoza hlavy Balea moje černá hlava (fakt :-)), v pozadí mezi Balem a brýlatým hercem kamarád a spolužák Dan. Natáčeno v karlínském divadle v roce 1992 a je to scéna jak přestanou hrát a tancovat swing a přejdou na polku, protože přichází návštěva z HJ..