Jurský svět: Nadvláda (2022)

Nejtrapnější, nejhloupější a nejzbytečnější sto čtyřiceti sedmi minutový průtok jurských fosilních hoven určených pro dnešní již většinovou populační skupinu méně bystrých lidí. 15%

Chuck Steel: Noc vampíčů (2018)

Všechno popisuje zdejší obsah filmu. Jen bych k tomu ještě dodal, že jde opravdu o mistrovské dílo, které se jen tak nevidí! Snad se dočkáme i pokračování s vlkodlačími prostitutkami :) 90%

The Sadness (2021)

Kdyby tohle vyšlo v devadesátých letech, tak bych se tomu aspoň zasmál, ale na dnešní dobu je to totální zívačka. Spousta scén není ani vidět, protože je otočená kamera, takže vidíte cákající krev a můžete si tak maximálně domyslet, co se tam děje. Tohle že má být nějaký extrém, gore? Tohle může šokovat jedině někoho, kdo se v životě maximálně tak říznul do prstu v kuchyni při krájení mrkve a to byla jediná krev, kterou za svůj život viděl. zzZ Filmoví scénáristé a rejžové by se mohli někdy podívat na kompilace vražd a zúčtování drogových kartelů, aby měli motivaci na věrohodné "gore" do filmu. 25%

Moonfall (2022)

Roland, zřejmě po dvojité trombóze mozku, vytvořil tento dějový poblijón, na který se ale kupodivu dobře dívá. 50%.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Asi je něco špatně, když kresby v titulcích jsou věrohodnější předloze Star Wars než samotný seriál. 45%

Statečná Georgia (2022)

New York, rok 1930, a sen dívky, která se chce stát hasičem v době, kdy dle zákona může být hasičem pouze muž. Fireheart nabízí kouzlo dobového města, plno vtipných scén a vynikající hudební doprovod. Scénář je na běžné téma, jděte za svým snem a nevzdávejte se. L'Atelier Animation dokazuje, že dokáže udělat kvalitní animaci jako velká studia. Od filmu jsem nic nečekal, takže pro mě překvápko. Hezké je, že je film věnován všem hasičům a v titulcích jsou vybrané fotky žen, které nastoupily do hasičského sboru. "What an amazing costume. The mustache is very convincing." "It's my dog's butt hair." 85%

The Spine of Night (2021)

Příběh šamanky z bažin, která vypráví příběh o božstvu, lidstvu, magii, krveprolití, egoismu, pýchy, poznání a o touze po moci ve formě modrého božského květu, který uzavírá a otevírá nový cyklus bytí. Film je zasazen do nádherně prokresleného temného světa, ale na postavy je použita rotoskopie z osmdesátek, která může být pro někoho inspirativní a nebo také brána jako rušivý element, ale v dnešní době spíše ubírá na dokonalosti. Pocta takovým filmům. 90%

K zemi hleď! (2021)

Dnešní absurdní svět v kostce. 90%

Kentaurie (2021) (seriál)

Má to hloubku. Má to šťávu. Má to duhu. Má to barevný kentaury. Co víc si přát :3 Ne fakt, je to vážně dobrý. Pokud nejste zarputilí odpůrci dnešní korektní doby a máte rádi převážně záchodový humor, tak si to určitě užijete. 67% + 3%

Monkey King Reborn (2021)

Z názvu jsem očekával zrození opičího krále, podobný příběh jako u zrození Nezhy, ale tady už je Wukong dospělý a doprovází svého mistra. Hlavní děj je klasický preset většiny čínských animáků s božstvem. Nejprve je seznámení se stvořením světa z chaosu, pak následuje vypuštění démona, a na konci děje je zahnání démona. Téhle osnovy se drží i opičí král. Film dokáže hlavně zaujmout rozmanitým prostředím a akčními scénami, ale takový je už standart u čínských animáků. Občas se s animací šetřilo, ale bitky vypadají velkolepě, hlavně když bojuje Wukong se svou holí. Hodně mě bavila Wukongova arogantnost a namyšlenost a s nimi spjaté vtipné momenty. Na scéně se objeví ovocný bůžek, který má být zřejmě roztomilým prvkem ve filmu, ale na mě jeho chování působilo moc rozporuplně, protože se choval jako mimino, ale byl natolik inteligentní, aby dokázal rozumně používat životní sílu čchi. V závěru filmu se Wukong kvalitně rozehřál, takže snad v dalším díle nevychladne. Každopádně pro opičího krále mám ale nostalgickou slabost, takže za mě 78%.