X-Men: Apokalypsa (2016)

Kromě Fassbendera prachmizernej casting odříkává fušerský dialogy v břídilsky vyprávěnym příběhu bez emocí a špetky zájmu o nezajímavý postavy. S přimhouřením oka slibná Magnetova linka v podání Fassbendera je zavražděná hned z kraje Polskou fraškou plnou WTF momentů, po který sem s otazníkama v očích sledoval bleskovej přerod taťuldy v tupý, planetu devastující labilní monstrum a zpět. Ze začátku slibnej záporák díky svým 160cm výšky působí směšně a ke konci je z něj jen barevná karikatura. Tomuhle filmu sem nevěřil nic.

Ledové království (2013)

Daleko lepší než Tangled - uvěřitelnější a dobře napsané reálnější postavy, na mě fungující humor, lehce přeplácaný, ale zajíjmavější a komplexnější příběh, za mě jasných 5*

Kostka (1997)

Skvělá žánrovka, kterou pro mě bohužel naprosto zruinoval konec. Ani ne tak to, že vysvětlení nula, ale to že ona událost na konci se prostě podle pravidel kostky a záverečného nastavení prostě nemohla stát a sloužila jen k tomu, aby tvůrci mohli mít in-your-face zakončení. Nehledě na to, že jednání postav se mi na konci zdálo psychologicky naprosto mimo.

Příchozí (2016)

Arrival k mýmu velkýmu zklamání po geniálním Sicariovi bohužel úplně nedeliveruje. Následuje plno spoilerů ! Ze začátku efektně budovaný napětí vyvolává obrovský očekávání, že přijde intelektuální žranice a to se bohužel nestane. Nosný téma poselství mimozemšťanů, dar lidstvu a težiště příběhu, je jazyk heptapodů, ale jak proces jeho překladu, tak vysvětlení jak vlastně funguje je totálně odfláklý, rychlý, neuspokojivý. Namísto toho se film vyžívá v zbytečně dlouhých záběrech hrdinčiných flashforwardů a ze začátku toho jak se chobotniček bojí. Povídku sem nečetl, ale přišlo mi, že Villneuve si řekl, že změní vyznění a film založí právě na ní a příběh trochu upozadí, ale díky tomu se pro mě film rozpadá a postrádá uvěřitelnost. I proto, že na mě ta osobní emocionální rovina vůbec nefungovala, mám lehce problém s castem hlavní hrdinky a i když tohle pominu, postavy mě vlastně vůbec nezajímaly a místy sem při zmíněných dlouhých záběrech fakt nudil. A díky tomu, že mi celá linka jazyka, myšlení a vnímání času heptopodů přišla totálně odfláklá, byl pro mě závěr trochu v kategorii wtf, všechno se tam dělo moc rychle a jakoby náhodou, prostě fláknem tam flashforward na telefonát číňanovi, tam se jako vona dozví co má říct a máme to, všichni happy. Dávám čtyři, protože sem slintal nad skvělým vizuálem, kterej je v cgi scénách prostej efektních kudrlinek a přitom umí bejt velkolepej a protože na mě fungovala atmosféra a napětí se místama dalo krájet. Stejně ale zůstává hořká pachuť obrovskýho nevyužitýho potenciálu.

Uvězněni v čase (2007)

absolutně nechápu zdejší čtyřhvězdičková hodnocení, já sem to do konce nevydržel. Atmosféra funguje, ale děj je v detailech a chování postav tak neskutečně hloupý, že pro mě postrádal jakoukoli uvěřitelnost, nevěřil sem, že by se v reálu takhle mohl odehrát, všechno se děje účelově, křečovitě, nereálně. NÁSLEDUJOU SPOILERY - první podezření sem začal mít, když "hrdina" hned z kraje zdrhá před zafačovaným sebou a kontroluje situaci dalekohledem. V takový situaci by nikdo dalekohled nepoužil, nikdo by si takhle v nebezpečí nesnižoval zorný pole, bylo to tam jen kvůli tomu, aby tam mohla přeběhnout děsivá šmouha a my se mohli bát. A takhle to šlo pořád dokola - hrdina si do bezpečnýho úkrytu prorazí díru cihlou místo toho aby hledal nějakej vchod, když ho honí zafačovanej, leží na cestě na zemi a čeká místo úprku, vleze do nějaký kádě s kdovíčim, kam ho naláká fousatej magor s tim, že se tam může schovat (když ho předtim zafačovanej viděl přes okno), pak samozřejmě chce jet vysvětlit domu ženě, že je z budoucnosti nebo zabít druhýho já, nabourá (jasně) a když už si ránu na čele zaváže tak aby vypadal jako strašák z pole tak slečno co ho zachraňuje je s tim uplně v pohodě... tady někde sem to pomalu vzdal, už se to nedalo vydržet, dávám 2 hvězdičky za atmosféru, jinak shit

Neviditelní (2014) (seriál)

Absolutně nechápu zdejší jednohvězdičkový vysvědčení od tolika lidí. Konečně svěží závan komedie a fungujícího originálního absurdního humoru v záplavě Ulic a dalších škvárů. Má to slabší chvilky i postavy, ale celkově se v pátek těšim na další díl. Langmajerovo neřád je absolutně perfektní. Pochopim, že to všem nesedne, ale hodnotit tu jako "odpad!" ? Chytněte se za frňáky a podívejte se na další díl, odpad patří jinejm seriálům. Dávám 5 na truc.

Vražda (2007) (seriál)

Po první sérii musím dát jen za 3 hvězdičky. Iritovalo mě někdy až zbytečně pomalé tempo, ale hlavně mě neskutečně žrala častá nelogičnost a někdy vyložená imbecilnost chování postav. To se týkalo i vyšetřování, někdy se pro účely scénáře detektivům snížilo IQ někam k bodu mrazu a slepě sledovali něco/někoho za současné totální ignorace dalších osob a faktů. Dalším problémem je pro mě zde hodně vychvalovaná ponurost - miluju, ponuré a temné seriály, ale tady se tvůrci až moc často atmosféru snaží tvořit dlouhými záběry na postavy, které neustále kouří a hledí beze slova někam do zdi, kdy se tvůrci asi snaží až moc křečovitě zobrazit nějaké těžkotonážní vnitřní pnutí. Představitelka Lund pak zas pro změnu v mnohých lokacích podle mě trochu přehrává a dlouze šmejdí očima jakoby to mělo vyjadřovat nějaký její šestý smysl, kterým odhalí to, co jiným policistům unikne, ale to absolutně nekoresponduje s dějem, kde se žádná senzační geniální odhalení nekonají a kde se Lund často chová absolutně nelogicky - POZOR SPOLER - např. celá scéna končící zabitím Mayera, to sem trpěl jak zvíře. Plus konec jak ze Se7en, který sem narozdíl od zmíněného thrilleru také nebyl schopen uvěřit. Suma sumárum podle mě přes nesporné kvality tvůrci příliš tlačili na pilu kvůli atmosféře a na úkor toho se víc nevěnovali věrohodnosti, která je pro mě u kriminálního seriálu to nejdůležitější.

Návrat Sherlocka Holmese (1986) (seriál)

Daleko lépe zpracované a poutavější příběhy než ty přechozí z Adventures Of Sherlock Holmes kde se mi opravdu líbily jen díly s profesorem Moriartim.

Šéfka (2011) (pořad) odpad!

Top manažera vybírá hulvát v sukních, kadeřník kterej se našel ve funkci, rád se poslouchá a je důležitej jak ředitel jaderný elektrárny... top manažer se pozná podle toho jak si vede v casinu, oním náročným sítem prošla "osobnost", která říká, že nebrečí zatímco brečí, do kamery... HALUZ. Přikovalo mě to k obrazovce, několikrát sem znechuceně přepnul abych se po chvíli vrátil, protože sem nemoh vydržet zvědavostí co v téhle freakshow předvedou dál a vsadim se, že až dneska v 8 začne druhý díl, budu čekat u obrazovky a budu se těšit až mi zase spadne čelist.

Sicilská rebelka (2008)

Silný příběh, slabé zpracování. Viděno jen v mizerně česky dabované verzi, ale u obrazovky mě udržela jen skutečnost, že se jedná o popis pravdivých událostí. Jinak toporné dialogy a mdlé herecké výkony... Takže paradoxně z filmu pro mě nejsilnější, uplně nečekaný výtrysk emocí, byl kus z dokumentu se záznamem pohřbu Rity, který následoval uplně na konci.