• Romantický

Rieol (2017)

Tohle teda bylo obrovský zklamání. Na nový film s Kim Soo-hyunem jsem se hodně těšila, navíc když jsem podle reportáže čekala akční jízdu, místo toho se mi dostalo zmateného čehosi. Vůbec netuším, co si o tom myslet, stejně jako wocotamgou. Začátek ještě vypadal slibně, ale pak se to začalo ubírat směrem, který jsem nepobrala. Ani Kim Soo-hyun mě nijak zvlášť neoslnil. Pár bitek sice měl, ale v některých vypadal spíš směšně, než drsňácky. Navíc to bylo šíleně dlouhý, některé úseky byly zbytečně natahovaný, nesmyslný, nic se v nich nedělo a film to ubíjelo. Jediný, co mě nutilo film dokoukat, byla zvědavost, jak to dopadne a jak mi tu slátaninu tvůrci vysvětlí, což se ale taky jaksi moc nestalo. Navíc úplný konec byl stejně na palici jako celý film. Jediný, co se mi fakt líbilo, byla poslední písnička v závěrečných titulcích, takže aspoň poslední minuta a půl stála za to.

Tamjeong Honggildong : sarajin maeul (2016)

Musím bohužel říct, že i pro mě byl film celkově zklamání. Né že by byl špatný, ale čekala jsem od něj mnohem, mnohem víc. Je tam pár vizuálně hodně pěkných scén, plus pár dobrých momentů, ale jinak je to takový nijaký. Konec to o trochu vytáhnul, ale to už to jako celek nezachránilo. Přišlo mi, jako by to hodně dlouho nemohlo chytit dech a pořádně se rozjet. Lee Je-hoon v poho, ale víc se mi líbil hlavní záporák v podání Kim Seong-gyoona a dvojice holčiček, které tomu svou ukecaností a bezprostředností dávaly správný šmrnc. Lee Je-hoon byl pro mě zatím best v Paparotim, kde hrál grázlíka, který se chce stát operním pěvcem.

Suo yi……he hei fen jie hun le (2016)

Po delší době opět čínská komedie, která se mi líbila, protože se tu vyhnuli zbytečným ztřeštěnostem, ujetostem a přeplácanosti. Sice námět, jak chudá dívka ke štěstí přišla a hvězdu si ulovila, originální není, ale to mi nevadilo. Hlavní dvojice si hezky sedla a hodně mě bavila i postava manažera, který vždy zachraňoval den. Hlavní mužskou roli si střihnul další hrající člen EXO, Park Chanyeol. Když ho porovnám s Do Kyung-sooem, se kterým jsem v nedávné době viděla dva filmy, přijde mi přirozenější a sympatičtější.

Pandora (2016)

Zajímavé téma, pěkně natočeno, i s více než dvouhodinovou stopáží to hezky odsýpalo, pořád bylo na co koukat, ale... Místy to bylo dost nesmyslný a strašně uřvaný. Na jistou míru křiku a pláče jsem u Korejců zvyklá a beru ji, ale tohle bylo až moc. Přišlo mi to sice lepší než Věž smrti, ale do 4* tomu prostě ještě něco chybělo - 3,5*.

Tókjó Ghoul (2017)

Tohle není zrovna můj šálek čaje, ale nakonec to nedopadlo tak nejhůř, odkoukala jsem to pěkně celý. Líbil se mi příběh a šedé zobrazení ghúlů a agentů, kteří je loví. Ani jedna strana nebyla úplně bílá nebo černá. Místy to ale na mě bylo až moc ujetý a celkem nechutný. U scény, kdy jí oko, mi nebylo zrovna dobře od žaludku :) Ve výsledku lehký podprůměr - 2,5*

P to JK (2017)

Japonské romantiky ze školního prostředí mi většinou sednou a i tohle byl ten případ, film jsem si užila. Když se hlavní dvojice dala dohromady hned na začátku, říkala jsem si, o čem ten film vlastně bude, ale scénáristé to vymysleli fakt pěkně. Děj hezky plynul, postavy byly sympatické, přirozeně zahrané, žádné šílenosti, ujetosti a tlačení na pilu, takže pro mě hodně příjemná záležitost, na kterou se ráda podívám znovu - 3,5*

Toire no Pieta (2015)

Nic moc jsem nečekala, vlastně jsem koukala jen proto, že to má český překlad, jinak bych si to nepustila. Na jednu stranu mě to celkem překvapilo, že jsem celé dvě hoďky vydržela koukat bez nutkání přeskočit zrychleně dopředu, ale na druhou to bylo místy dost ucajdaný a zbytečně natahovaný. Taky mi vadilo, že i v takovémhle filmu si Japonci neodpustí ty svoje ujetosti, vzhledem k tématu a postavám se mi do toho vůbec nehodily.

Kkoon (2017)

Na Podvodníky jsem se hodně těšila, takže jsem si je hned musela pustit. Čekala jsem něco ve stylu Zlodějů, což teda moc nebylo, přesto mě nezklamali. Mám tenhle typ filmů ráda, takže se mi to dost líbilo, navíc mě to na konci dokázalo svou promyšleností ještě překvapit. Hlavní mužská dvojka, Hyun Bin a Yoo Ji-tae, byli skvělí jako vždy a ostatní z podvodnické party je pěkně doplňovali. Film má šmrnc, takže mě nenudil, a i když tam není vše tak, jak se na první pohled zdá, není to zbytečně překombinované. Za mě určitě spokojenost a ráda se na to mrknu znovu. Přeloženo.

Imgeumnimeui sageonsoocheob (2017)

Byl jednou jeden... takový zvláštní král... Chytrý, mazaný, bezprostřední, akční. Lee Sun-kyun ho zahrál naprosto parádně, takovéhle bezstarostné role mu prostě sedí. A Ahn Jae-hong mu skvěle sekunduje v roli lehce nemotorného kronikáře se zvláštním darem, který taky dokáže překvapit. Ty dva si výborně sedli, chemie funguje a jejich výstupy baví. Sice to není úplně komedie, ale pár vtipných scének se tam najde. Příběh je spíš zaměřen na pátrání po zrádcích, kteří se snaží krále svrhnout. A nebyl by to zapálený král, aby se do toho taky nevložil. Připomnělo mi to Detective K, jen tady nevyšetřuje profíkaný detektiv, ale král. Přeloženo.

Žádná volba (2017)

Třetí díl SPL série, který ovšem s předchozími nijak nesouvisí. Z obsazení dvojky zůstal (asi) jen Louis Koo a Tony Jaa. Lojzík se ale tentokrát postaví na stranu dobra a hledá v Thajsku svou pohřešovanou dceru. Toník bohužel jen přicmrndává v menší roli policisty, což je škoda. Moc prostoru k předvedení nedostal. Většina bitek tak zůstala na Yuem Wu a Lojzovi, který mě svým výkonem překvapil. Většinou se ve filmech ohání zbraní, ale tady předvedl i bojové umění. Konečně je to film z HK, který se mi fakt líbil. Akčňáky jim prostě jdou. Přeloženo.