• Romantický

Neol gidalimyeo (2016)

Další suprový thriller z Jižní Koreje. Karty jsou rozdány hned na začátku filmu, ale postupně zjišťujeme, že ne vše je tak, jak se zdálo. Diváky čeká pár překvapení, napětí a krvavých scén a vše graduje až do skvělého konce. Nejlepší pro mě byl jednoznačně záporák Kim Seong-oh, kterýho si sice z pár filmů vybavím, ale nikde asi neměl takhle výraznou roli. Připomněl mi Lee Min-kiho ve filmu Monster, který se mi jako šílený zabiják taky líbil, a i mi přijde, že jsou si ti herci celkem podobní, a do takovéhleho typu rolí se hodí. Přeloženo.

Mad World (2016)

Jaj, tak tohle bylo teda něco. Teď si budu muset pustit něco fakt veselýho. Život s bipolární poruchou je sám o sobě těžký, ale scénáristé naložili hlavnímu hrdinovi ještě mnohem víc. Život se s ním nemazlí - potýká se s tragédií z minulosti, žije s otcem, kterého nemá rád a skoro ho nezná, v malém krcálku, kde se sotva otočí, v osobním ani pracovním životě se mu nedaří a navíc se musí potýkat s projevy své nemoci. Shawn Yue a Eric Tsang v rolích syna a otce jsou vážně skvělí, hlavně Šóník nemocného mladíka zahrál výborně. I když je v zrcadle vidět jen půlka jeho obličeje, hned je poznat, že je najednou něco špatně. Na tuhle scénu asi hodně dlouho nezapomenu. Přeloženo.

Loganovi parťáci (2017)

Na to, jak to bylo skvěle obsazený, to byla pěkná nuda. Největší problém byl v tom, že to měla být komedie, ale mně to teda vůbec vtipný nepřišlo. A i celkově mě to ničím nezaujalo. Strašně se to táhlo, že jsem to horko těžko dokoukala. Hodně slabý 2*.

Sanyang (2016)

Podle zdejšího hodnocení jsem to čekala horší, ale dalo se to. Líbil se mi začátek, když pak začala naháněčka a střílečka v lese začalo to upadat a bylo to takové jednotvárné. Pozornost mi udržovala jen dějová linka o odhalování skutečného vztahu dědy a retardované holčiny, rozplétání rodinných vztahů a vzpomínky na minulost. Po dlouhé době jsem viděla něco s Ahn Sung-gim, který mi do té role seděl, stejně jako záporák Jo Jin-woong, problém jsem měla s Han Ye-ri. Čert vem její věk a roli středoškolačky, ale ona má hodně zvláštní obličej a sem se mi prostě nehodila. Né že by to bylo špatný, ale po zkouknutí se nemůžu zbavit rozčarování, že do toho Korejci moc nedali, ani s výběrem lokací se tentokrát moc nepředvedli. Nakonec tedy 2,5*

Mugen no džúnin (2017)

Pro mě byl tenhle film docela překvápko. Podle reakcí okolí a hodnocení jsem moc nečekala, že se mi bude líbit, navíc když má šílenou stopáž necelé dvě a půl hoďky. Překvapivě to ale nebylo zas až tak špatný. Už to sice znovu vidět nemusím, ale příběh se mi líbil, nenudila jsem se a v poho to bez přeskakování odkoukala až do konce. Jediný, co mě tam štvalo, byla uřvanost Hany Sugisaki. Už jsem na to z asijských filmů zvyklá, ale tohle bylo na mě moc.

Jukyeojaneun yeoja (2016)

Tenhle film asi nebude pro každého. Babča v důchodu, aby se uživila, dělá prostitutku a obšťastňuje stejně staré dědoušky. Palec nahoru pro Youn Yuh-jung, že některé scény teda natočila. Jinak mě to ale moc nezaujalo. Když se její postava na začátku ujme malého filipínského chlapečka na útěku, říkala jsem si, že film bude o jejich vztahu, ale směr, který to nabralo, mě moc nebavil. Dějová linka kolem klučíka a ostatních obyvatel domu, kde žijí, se sice prolíná až do konce filmu a i se mi líbilo, kam se ubírala a jak to skončilo, zbytek už byl bohužel slabší, takže nakonec 2,5* A ještě malý detail, kterého jsem si všimla, až když jsem se po zkouknutí dívala na jména herců. Yoon Kye-sang... Nemohla jsem uvěřit, že ten milý chlápek od vedle je stejný herec, který v The Outlaws ztvárnil vyšinutýho zabijáka. Vůbec jsem ho nepoznala.

Miok (2017)

Než jsem si to pustila, nevěděla jsem, co přesně čekat. Reportáž jsem sice viděla, ale když jsem pak zkoukla odvážné screeny z filmu, nebyla jsem si jistá, co z toho vyleze :) Příběh sice není moc originální, ale líbil se mi. Film je na Asii relativně krátký, má spád, takže nezačne nudit. Připomnělo mi to trošku The Villainess, i když hrdinky měly jiný osud a každá se mstila z jiného důvodu. Kim Hye-soo jsem naposledy viděla v Coin Locker Girl, kde mi moc nesedla, ale tady s blond vlasy, zajímavým účesem a charakterem postavy jsem si ji oblíbila hned na začátku. V The Villainess byl charismatický Shin Ha-kyun, tady zas Lee Sun-kyun. Když mu decánko přeskočilo, měl fakt šílený oči. Ten dokáže zahrát snad cokoliv. Sednou mu jak role romantických hrdinů, tak arogantních nebo lehce šílených týpků. Do 4* tomu přesto něco chybělo, takže stejně jako The Villainess lepší průměr. Přeloženo.

Beomjoidosi (2017)

Tohle je teda masakr - facák sem, lepák tam, sek, sek sekyrkou, bod, bod nožem, bum bác palicí a hlavně se trefit. Nedivím se, že to v Koreji vyvolává takový šílenství. Je to dokonce hustější, než jsem čekala. Ma Dong-seoka jsem snad nikdy v hlavní roli neviděla, je to spíš "scene stealer", ale tady v roli ranařskýho poldy podává skvělý výkon. I když je to takový menší grázlík, který si nebere servítky, má srdce na správným místě a divák ho za to prostě musí mít rád. I když se to k tomuhle filmu asi moc nehodí, musela jsem se při pár jeho scénách i usmát - na co má asi helmu pod stolem? Jak gangsteři servírují vejce v sauně? :)) Proti němu se postavil Yoon Kye-sang v roli dlouhovlasýho, lehce vyšinutýho gangstera. Dlouhý vlasy byl nápad samotného herce, který se tak chtěl odlišit od jiných záporáků ve filmech, a myslím, že se mu to povedlo nejen délkou vlasů. Snímek je inspirovaný skutečnou událostí, nevím, jak moc skutečnosti odpovídá, ale nějak je mi to i jedno, vysoká kvalita a realističnost se tomu prostě upřít nedají. Pro mě to není typ filmu, na který bych se v nejbližší době podívala znovu, ale jinak velká spokojenost. Přeloženo.

Já, hrdina (2015)

K tomuhle ani moc nevím, co napsat. Věta, že mě to ničím nezaujalo, to zcela vystihuje. Dvouhodinová nuda, která sotva udržela mou pozornost, zítra si z toho nejspíš nebudu nic pamatovat a za chvíli na ten film zapomenu úplně. Dopředu jsem si nic nezjišťovala a když jsem zjistila, že je to o zombíkách, bylo už pozdě. Začátek ještě ušel, ale pak se mi to líbilo čím dál tím míň a míň.

Haebing (2017)

Ajaj, tak tohle pro mě byla nuda, přitom námět měl takový potenciál a nakonec z toho vznikl film, kde se většinu času nic podstatnýho neděje. Čekala jsem, že se to po počátečním odhalení rozjede a ono nic, nic, dlouho nic. Až poslední třetina za něco stála, ale to už bohužel celý film výš nevytáhne. Od JK thrilleru jsem očekávala víc, Korejci to určitě umí líp, než jen samý řeči a akce skoro žádná.