• Romantický

Sigan wieui jib (2017)

Duchařiny mám ráda, navnadila mě už reportáž, plus Taecyeon - 3 důvody, proč jsem to chtěla vidět. Chvíli mi sice trvalo, než jsem se do toho zakoukala, ale pak mě to vtáhlo do děje a uteklo tak rychle, že ani nevím jak. Líbil se mi příběh, prostředí, kde se to odehrává, a postupné odhalování záhady, k čemu v onen osudný večer vlastně došlo. S časovými rovinami jsem v průběhu filmu problém neměla, i se mi líbilo, jak byly některé scény ukázány z různých pohledů, ale před koncem mi to přišlo lehce zmatený, že jsem nevěděla, v které době se vlastně nachází. Po zkouknutí se nemůžu zbavit pocitu, že se z toho dalo vytřískat víc, ale jsem vcelku spokojená, asi jsem od toho nečekala víc - 3,5*

Wo lao po m gou cheng II: gong m sheng xing (2012)

Celkem to šlo, ale kvalit jedničky to bohužel nedosahuje. Potrhlost Charlene Choi jako osmnáctileté školačky byla vtipná, teď jako dospělé ženy spíš už trošku trapná. Ani humor založený na jejich rozdílném věku tu nefunguje, takže mě víc bavila romantická linka, než komediální scény. Jediný, kdo perlil, byl Wong Cho-lam v roli povýšeného souseda. Ten mě svými ukecanými výlevy bavil.

Wo lao po wu gou cheng (2002)

Viděla jsem to již několikrát a pořád se dobře bavím, i když do korejské verze tomu kousek chybí. Jako vtipná oddechovka to u mě ale i po letech prostě funguje. Potrhlá Charlene Choi je roztomilá a seriózní Ekin Cheng dotváří ten správný protipól. Jejich věkový rozdíl je základem spousty srandovních situací, u kterých jsem se dost zasmála. Přeloženo.

Tajná mise v Soulu (2017)

Jo! Tak tohle se mi hodně líbilo. Po rozčarování z Asury jsem si zlepšila náladu. Mám ráda filmy s nesourodou dvojkou, která to postupně "dá dohromady", a tady to šlapalo skvěle. Ledově chladný profík Hyun Bin a pohodář Yoo Hae-jin, který nic nehrotí a řešení případů mu taky moc nejde, musí spojit síly, aby vyřešili případ týkající se superbankovek. Jde hlavně o akční jízdu, kterou doprovází super hudba, ale je tam i pár vtipných scének, když naráží na rozdíly mezi Severní a Jižní Koreou. Hyun Bin v akční roli překvapil a drsňácký vzhled se strništěm mu navíc sekne :) Přeloženo.

Ahsoora (2016)

Už podle reportáže jsem se obávala podobnosti s o rok starším snímkem Inside Men a bohužel to tak i dopadlo. Hodně očekávaný drsný snímek se skvělým obsazením u mě ve výsledku vzbuzuje spíš rozpačité pocity. Jako jo, líbilo se mi to, ale... V porovnání s Inside Men z toho vychází Asura o něco lépe, ale i tak to s délkou zas trochu přestřelili, takže tam jsou nudnější úseky, kdy se spíš vykecávají, než by se něco dělo, a téma střetu zkorumpovaných policistů, bezcharakterních politiků a prokuratury u mě taky moc nezabodovalo. Jung Woo-sung byl ovšem super jako vždy, stejně jako "slizoun" Hwang Jung-min.

Jojakdoen dosi (2017)

Viděla jsem reportáž o filmu i trailer, takže nevím proč, ale čekala jsem úplně něco jinýho. Po prvních pár minutách jsem si dokonce říkala, jestli jsem si vůbec pustila správný film, jen Ji Chang-wook mě utvrzoval v tom, že jo :) Myslela jsem si, že to bude něco ve stylu The Con Artists a ono nakonec i trochu bylo, jen tady nevymýšleli promyšlené podvody, aby něco ukradli, ale aby někoho falešně obvinili a díky nezvratitelným důkazům poslali do vězení místo pravého viníka. Vyloupla se z toho povedená akční kriminálka, která si drží slušné tempo až do konce. Ji Chang-wook svou první hlavní filmovou roli zvládnul dobře a líbil se mi i zbytek jeho týmu - taková různorodá směsice, kde měl každý svou úlohu a pěkně se doplňovali. Přeloženo.

Desu noto Light up the NEW world (2016)

Nikdy jsem nebyla fanouškem Zápisníků smrti, ale všechny filmy se pro mě točily lehce nad průměrem. Na jedno zkouknutí dobrý, ale víckrát jsem je už vidět nemusela. Nejlepší byl první díl, pak už to šlo pomalinku z kopce a tenhle poslední je podle mě nejslabší, překombinovaný konec to celkem zabil. Zmizela taky hlavní dvojka a jejich nástupci mi vůbec nesedli, Sósuke Ikemacu v roli Ryuzakiho mi byl vyloženě nesympatický. Jako celek ale fajn a za zkouknutí to stálo.

Deokhyeongjoo (2016)

Film zajímavý, o tom žádná, aspoň jsem se zas dozvěděla něco nového o korejské historii, ale zjišťuju, že filmy z téhle doby mi většinou moc nesedí. A tohle je jeden z nich. Místy se to bohužel trochu vleklo a ztrácelo drive (hlavně v první půlce), na druhou stranu tam bylo i pár napínavých/silných scén, kdy jsem nedočkavě čekala, co bude dál, no a konec byl prostě super. Film má také skvělé herecké obsazení v čele se Son Ye-jin. Já se nejvíc těšila na Kim Jae-wooka, kterého jsem si oblíbila už v Antique, a dlouho ho v ničem neviděla, ale bohužel moc prostoru nedostal. Nebýt té "ucajdané" první půlky, byly by to 4*, takhle 3,5.

Rolleokoseuteo (2013)

Tenhle film mě asi nikdy nepřestane bavit. Viděla jsem ho už minimálně 5x a stejně se pořád směju nahlas, jako když jsem koukala poprvý. Ha Jung-woo se svým prvním režisérským počinem dokázal, že mu to jde nejen před kamerou, ale i za ní. Velký díl na tom, že se mi tenhle filmík tak líbí, má Jung Kyung-ho a jeho nadávkové výlevy. Ale i ostatní postavy jsou sympatické a vytváří v letadle tu správnou zábavnou atmosféru.

Modeonpameo (2014) (seriál)

Příběh čtyř měšťáků - bývalých členů rockové kapely, kteří se přestěhují na vesnici, aby pěstovali zelí, plus v hlavní roli Lee Hong-gi z FT Island - to jsem prostě chtěla vidět. Lee Hong-giho mám ráda jako zpěváka i herce, tak jsem byla zvědavá, co předvede tentokrát. No a že se teda předvádí. V prvních pár dílech mi to jeho přehrávání lezlo na nervy, ale pak jsem si zvykla, když mi došlo, že celý seriál je vlastně ulítlý a místy dost vtipný. Nejvíc mě bavily nedorozumění mezi Ki-joonem a Bul-Jaou a to, jak si pak všichni Ki-joona dobírali. Stejně jako Ainny se mi moc nelíbila vedlejší dějová linka s hledáním peněz, zbytečně to odvádělo pozornost od snažení hlavní čtveřice. Jinak jsem si oblíbila všechny bláznivé postavičky a jejich osudy. Velkým plusem pro mě byla i hudba, kromě Hong-giho písní zazní i další známé songy.