• Romantický

Bůh války (2017)

Další čínský historický snímek s mraky postav, tentokrát o bojích Mingů proti pirátům, samurajům, róninům a japonským vojákům. Je to fakt pořádná směska, při prvním koukání jsem měla v některých bitvách problém určit, kdo je kdo. Velkých bitev je tam celkem dost, ale mně se nejvíc líbily scény, ve kterých Vincent Čao předvádí své bojové umění. Sammo tam měl spíš jen takový štěk a moc toho nepředvedl. Kvality se tomu upřít nedají, ale mám z toho i pár dní po zkouknutí pořád takový neurčitý pocity, takže nakonec průměr. Přeloženo.

Buy Bust (2018)

Celkem bída. Skoro dvouhodinové pobíhání po slumu protkané bitkama a jinak kde nic, tu nic mě moc nenadchlo. A to začátek vypadal slibně. Pak to ovšem byly dlouhé scény o ničem, kvůli čemuž to ztrácelo spád a pozornost upadala. Žádná z postav taky nezaujala, nebyla mi sympatická, abych jí fandila. Vlastně mi bylo jedno, jak to dopadne. Jen aby už byl konec. Taky mi vadila angličtina, zněla v tom divně. Jediný co mě místy příjemně zatahalo za uši, byla hudba. I když zas na jiných místech se její pokusy o navození dramatické nebo napínavé atmosféry minuly účinkem.

Byeonsan (2018)

Nějak jsem od toho filmu moc nečekala, takže výsledek byl pro mě milé překvapení. Líbilo se hodně. Hudební filmy jsou moje. I když tu nejde jen o hudbu. Několik písní sice zazní, ale hudba dotváří jen podkres k příběhu komplikovaného vztahu otce a syna, kteří se musí vypořádat se svými životy a vyrovnat s minulostí. Rap mi ne vždy sedne, ale tady to bylo fajn. Texty písní sedí do děje, odráží pocity hlavního hrdiny a on se jimi snaží vyrapovat a vyrovnat se svým nelehkým životem. Park Jung-min dokazuje, že kromě role autistického kluka, který válí na klavír (Keys to the Heart), zvládá i rap. Nemohla jsem se rozhodnout, ale nakonec 4* Přeloženo.

Bylo, nebylo - Hyperion Heights (2017) (epizoda)

Hmm, tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Ze zvědavosti tomu dám ještě šanci a uvidím, jak se bude příběh odvíjet dál, ale jinak byl první díl celkem bída. Už 6. série vařila místy z vody a tohle je ještě horší. Nový postavy mě nezaujaly a s výběrem Henryho dcery a jeho Popelky šlápli tvůrci pěkně vedle. Nelíbilo se mi ani místo, kde se příběh odehrává. Storybrooke měl svý kouzlo, to tady chybí.

Cizinka - Na ty, co jsme ztratili (2017) (epizoda)

Po slabší druhé sérii, jejíž hlavní dějová linka mě už do počátku moc nebavila a koukala jsem jen ze setrvačnosti, Cizinka znovu nabrala tempo a příběh se začal ubírat směrem, který mě baví, a přistihla jsem se, že se těším a netrpělivě čekám na další díl, jako to bylo u první řady. Doufám, že si svou kvalitu udrží až do konce série.

Cold War II (2016)

Vyšetřování pokračuje a proti Aaronu Kwokovi se spikli snad všichni. Povedený pokračování, který navazuje na první díl a musím říct, že si udrželo i jeho kvalitu. Když jsem se dozvěděla, že se chystá pokračování, přemýšlela jsem, o čem by to tak mohlo být, ale to, co vymysleli, mě dostalo. To, jak rozdali karty, jsem teda nečekala. A vůbec bych se nezlobila za trojku :) Herecký obsazení je opět skvělý, přibyl ještě Chow Yun-fat a díky za to, že si konečně zahrál v něčem normálním. Po mírném zklamání z Three konečně HK kriminálka, která mě fakt bavila. Přeloženo.

Čchüan min mu ťi (2013)

Viděno znovu po letech a pořád stejně skvělý. Soudní thriller, kde nic není, jak se na první pohled zdá, ale postupně se vše rozmotává až do závěrečného překvapivého odhalení. Parádně a originálně vymyšleno - návraty v čase a jednotlivé úseky od začátku nahlíženy z pohledu hlavních aktérů, vše se to pěkně pospojovává a skládá, až z toho vyleze výsledné rozuzlení. Nevybavím si, že bych podobné zpracování už někdy viděla. Aaron Kwok super jako vždy a zdatně mu sekunduje i Honglei Sun, v závěsu s Nan Yu. Velká spokojenost po všech stránkách. Přeloženo.

Čung_E (2023)

Nic moc teda, slabota. Lepší se podívat na něco skutečně JK, ne od NF. Nápad dobrý, ostatní dost pokulhává. Postavy ukřičený, přehrávající, nesympatický. Především jedna z hlavních ženských hrdinek, úplný Donnie v sukních. Fajn byla akorát Park So-yi v roli malé Seo-hyun, která mi přišla uvěřitelná. Ze začátku dost vázne i děj, skoro nic se neděje, nuda, akčnější konec už to bohužel nezachrání. S odřenýma ušima a přimhouřenýma očima 2*.

Daegyeol (2016)

Opilí mistři se vrací. Myslím, že čekání se vyplatilo. Bavila jsem se. Připomnělo mi to staré filmy s Jackie Chanem o opilém mistrovi a s JCVD nebo Lorenem Avedonem, kdy musí mladý bojovník projít výcvikem u zkušeného mistra, aby pomstil v souboji svého staršího bratra. Sice mám k pár novotám výhrady, ale jako celek to bylo fajn. Pěkná akce, sympatické postavy a i několik vtipných scének, kdy mi hrál úsměv na rtech. Přeloženo.

Daeho (2015)

S přírodou by si člověk neměl zahrávat, zvlášť když proti němu stojí Král hory... Na tenhle film jsem původně koukat nechtěla, protože mě reportáž moc nezaujala, ale když se pak objevily titulky, řekla jsem si, že mu dám šanci. No a jsem ráda, že jsem to viděla. Zatím pořád nevím, jestli to chci vidět znovu nebo ne, ale za to jedno zkouknutí to určitě stálo. Vizuálně je to moc pěkný - podzimní a zasněžená krajina je tam fakt nádherná, stejně tak záběry z lovu v lese stojí za to, tygříci a vlčci se jim taky povedli, ale lovit tygra dvě hodiny je přeci jen trochu moc. I když je to prokládáno úseky, kdy se řeší něco jinýho, je to celkem dlouhý. Líbil se mi ale propletený osud tygra a lovce (Choi Min-sik) a i to, jak tygra ve filmu zobrazili. Byla to taková "šedá postava" - sice zabil spoustu lidí, ale přesto jsem mu fandila, protože to dělal, jen aby ochránil svou rodinu. U některých scén jsem měla skoro slzy na krajíčku. 3,5*