Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Parádní oddychová komedie s hutnou dávkou černého humoru, originálním příběhem a parádními hereckými výkony. Už jsem začínal mít pomalu dost všech těch novodobých komedíí jako je například Date Movie, kde je "největší" senzací celého filmu breakdance v podání hlavního hrdiny. Tohle má prostě šmrnc.

Bathory (2008)

Ale jo, na tohle se dalo dívat. Po většinu času docela zábavné, bohužel bez silně výrazných momentů, kdy se člověku zatají dech a to se od podobného tématu tak nějak očekává. Bohužel jsem nečetl knihu a o Alžbětě Báthoryové toho mnoho nevím, takže nemohu srovnávat se skutečností či legendami. Nic méně pro Česko velký pokrok.

Speed Racer (2008)

Po vizuální stránce senzace, tedy pominu-li občasnou nepřehlednost díky střihu. Příběh docela šikovně zpracovaný, člověk se nenudí, ale také to nebylo stoprocentní, chvílemi jsem si i říkal, že se tvůrci snaží tou vší pestrobarevností a parádou zastínit určité nedostatky. Shrnuto a podtrženo - výborný film, který mohl být ještě lepší.

Wanted (2008)

Další film, na který se vyplatí zajít do kina. Nevím jestli by mě tento snímek sebral tak jak sebral, kdybych se válel doma na posteli a koukal kde co lítá. Je to opravdu vydařená podívaná, se spoustou akce, dobrým příběhem a parádními hereckými výkony. Opravdu to stojí za ty prachy....a to jsem se bál, protože filmy od Timura Bekmambetova zrovna nevyhledávám, spíše naopak.

Temné patro (2008)

Od skupiny Lordi jsem viděl snad všechny videoklipy, vždy jsem byl nadšený jejich kreativitou a říkal jsem si, jaká by to byla paráda natočit s nimi film, stalo se. Z počátku jsem byl celkem spokojený, tajuplná atmosféra mě naplnila očekáváním a já si říkal, konečně dobrý horor. Čím více se však ukrajovalo ze stopáže, tím více jsem se nudil, jako by se příběh zastavil a neustále se opakovalo to samé dokola a dokola, zastavený čas byl vlastně i jedním z aspektů příběhu, ale v tomto případě to spíše vypadá na zastavení myšlenkových pochodů u tvůrců děje, že by došly nápady? Sem tam něco někde vylezlo ze tmy a pak nic. Z filmu mám prostě pocit, jako bych se díval na nesestříhaný videoklip, nestvůry dělají totéž co ve videoklipech, stojí stejně, chovají se stejně, stejně vystupují. Nejvíce mě dorazil konec, hlavní "obluďák" a nezmůže se na nic víc než jen stát a několikrát zařvat???? ....Možná si neuvědomil, že není na koncertě, ale že točí film....no a pak úplný závěr, to už je opravdu no comment. Plusem jsou snad jen efekty, poměrně zajímavé prostředí a místy slušná atmosféra. Lekacích momentů se také pár najde, ale nic výrazného to není. Je to škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Will je opravdu pan herec, málokdo dokáže zahrát jakoukoli roli tak působivě. Velice dlouho jsem se odhodlával ke shlédnutí tohoto snímku, čekal jsem totiž jen další nezáživný slaďák s nepříliš zábavným dějem a klasickým příběhem. Nyní jsem však velice rád, že jsem si těch pár let počkal, hlavně v tomto období "komediálního sucha". Má to šmrnc, nápad a sakra dobře jsem se pobavil.

Ruiny (2008) odpad!

Nezlobte se na mě, ale tohle je těžce o ho*nech! Mnohem raději bych se díval na další tupej horor pro teenagery než na tohle, vždyť se tu nic neděje, ale vůbec nic! Děj probíhá asi takto: Parta teenagerů vyleze na pyramidu, stojí na pyramidě, spustí se lanem dovnitř + tráva se zatřese a oni vylezou, stojí na pyramidě...asi tak po 30 minutách stále postávají na pyramidě, tráva "brutálně" útočí na nohy chlápka co spadnul do díry + uříznou mu nohy, stojí na pyramidě, jedna dívka dostane panický strach a zabije sebe i přítele, stojí na pyramidě, sedí na pyramidě, cizinci co nechtí aby se tráva rozšířila do okolí zastřelí jednoho z party, když se snaží odlákat pozornost od své dívky + dívka utíká, konec filmu. Tohle by s přehledem vystačilo na amaterský film o délce cca 15 minut.

Suprhrdina (2008)

Krom několika vtipných hlášek opravdu trapné a nudné. Ztráta času...

Alvin a Chipmunkové - Setkání s Frankensteinem (1999)

Relaxační příběh pro děti i dospělé, který svým příběhem neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Krom písniček s otřesným českým dabingem najdeme standardní výchovné prvky pro děti - rozdělujte se s kamarády atd.

Prosíme přetočte (2008)

Nemohu si pomoci, ale jsem poměrně zklamaný. Z tak originálního námětu by se dalo vytřískat mnohem více. Rozhodně jsem čekal větší dávku vtipu, komických scének, větší svižnost, více "akce", lepší příběh a temperamentnější děj. Pokud patříte mezi fanoušky Jacka Blacka a těšíte se z jeho surového vtipu, budete zklamaní, nic takového zde není, Gordy to pohnojil a místo komedie natočil něco jako "dramakomedii", kde bohužel převládá drama. Shrnuto a podtrženo - prázdné, místy hodně nudné.