House (2008)

A to jsem si tak do poloviny filmu říkal, že to bude tak na 3 hvězdy. Začátek člověka naladí, čeká nějakou akci, pointu, ale kdepak, nic takového se nekoná. Kdo vyžaduje v hororu gore scény, tak tohle obloukem vynechte, není tu ani kapka krve.... (to by mi osobně nevadilo, tedy za předpokladu, že by šlo alespoň o zábavnou duchařinu).

Star Wars: Klonové války (2008)

Proč se to jen tolika lidem nelíbilo.....já se osobně dobře bavil. Je sice pravda, že je zde vidět snaha udělat snímek bližší i hodně mladému publiku, na druhou stranu, pokud tohle berete jen jakousi vsuvku či zpestření do serie Star Wars, zasmějete se, pobavíte a možná vás to i donutí znovu shlédnout některý hraný díl. Ze začátku mě trochu vadil styl animace, ale po čase jsem si zvykl. Příběh je dobrý a mladá padawanka mi nijak otravná nepřišla, můj názor.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Tak tohle nebylo nic převratného a nijak zvlášť zábavného. Některé pasáže filmu ujdou, jiné ne, totéž platí o grafickém ztvárnění. Doufal jsem v něco temnějšího.

Tropická bouře (2008)

Sakra, jo! Jsem rád, že jsem si na tohle vyrazil do kina. Není to žádný super hit, žádný unikátní ani intelektuální oskarový trhák, ale pořádná komedie plná černého humoru, akce a ZNAMENITÝCH hereckých výkonů! Ono již samotné herecké obsazení od počátku slibovalo, že tohle nemůže být propadák. Největší dojem na mě udělal naprosto skělý Robert Downey Jr., je to prostě PAN herec. Dalším milým překvapením byl Tom Cruise, to, co zde předvedl....ještě teď se popadám za břicho. Pokud se nebojíte několika nechutných záběrů (utržená hlava....) a nejste puritáni, kteří se rozhořčí pro každé sprosté slovo (těch je tu opravdu požehnaně), rozhodně si tento film nenechte ujít.

Seznamte se s Davem (2008)

Ale jo, tohle se dá pozřít, sice jen jednou, ale jako klasická rodinná komedie to postačí.

Achiwa Ssipak (2006)

Jižní Korea...ehm, nedávno jsem tu u filmu Mirrors vyjadřoval svůj vztah k filmům z této země a musím říci, že tenhle film je vyjímka potvrzující pravidlo, je to úchylné, debilní, ale hrozně zábavné! Animace je perfektní, dokonce i příběh stojí za to. Za jedno z nejúchylnějších a nejorgiginálnějších anime, které jsem viděl dávám plný počet.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

V podstatě se jedná o velice průměrnou kriminálku, nic víc. Čekáte-li určitou porci tajemna, nadpřirozenosti, koukněte se raději na některý díl ze seriálu.

Zrcadla (2008)

Po krátkém váhání jsem se rozhodl pro 4 hvězdy a to hned z několika důvodů. 1. Na filmy, které jsou made by Jižní Korea již většinou nekoukám, mnohokrát jsem se totiž zklamal, když jsem naivně očekával, že z téhle země vzejde nějaký seriózní film, nikomu nevnucuji svůj názor, ale filmy, které Korea plodí jsou opravdu příšerné, většinou je to jen nuda, nuda a zase jen nuda. Vím, že mnozí lidé vidí ve filmech z tohoto kousku světa cosi originálního a jedinečného, bohužel však nejsem filosof a vidím tak leda prd. To vše říkám z toho důvodu, že jsem neviděl originál, nemám tedy s čím srovnávat, ale stejně....jsem rád. 2. Kiefer Sutherland nepatří zrovna mezi mé oblíbence, ale byl opravdu přesvědčivý a dokázal mě svým realistickým chováním vtáhnout do děje. 3. Bál jsem se, některé pasáže nahání husí kůži. 4. Dobrá hudba, efekty. Hlavním nedostatkem je pár "drobností", jako třeba trochu divný scénář. Když si film rozdělíme do několika částí, je to srozumitelné, paráda, ale pohromadě to moc nesedí, jako třeba co to vlastně vraždilo?.......

Královna ročníku (2007)

Ale jo, v rámci podobných "cool" teenagerských komedií to je celkem zábavná podívaná. Zápletka: Neznámá holka přijde do nového prostředí, získá nové přátele a nepřátele, zamiluje se, vše je fajn, záhy je vše špatně, happyend....takže klasika.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

V zásadě stejné jako první díl, pořád dokola jen hon na Hulka. Z celého filmu je nejlepší souboj dvou "obluďáků" ke konci. Kdyby se trochu zkrátila stopáž, vynechalo pár nudných a zbytečných pásáží, bylo by to jen ku prospěchu.