Skleněné peklo (1974)

Když jsem film viděla před mnoha lety, byla tam scéna jak letící sklo usekne hlavu divákovi, tak jak je to i v knize, později byla tato scéna z filmu vystřižena.

Byl jednou jeden zločin (1992)

Pro mě sqělá komedie, je to remejk filmu Kriminálníci z roku 1960 s Albertem Sordi.

Millerova křižovatka (1990)

Je to volný remejk čb filmu Skleněný klíč z roku 1942 dle Hammetta. Nevím co mělo za smysl dát postavám jiná jména než v knize. Člověk tím ztrácí přehled.

Skleněný klíč (1942)

Poprve sfilmován r. 1935 s Georgem Raftem, režiser Frank Tuttle.

Maltézský sokol (1941)

Maltézský sokol byl sfilmován poprve v roce 1931 s Ricardo Cortezem a Bebe Daniels, režisér Roy Del Ruth.

Scaramouche (1963)

Je to vlastně remejk stejnojmenného amerického filmu z roku 1952 se Stuartem Grangerem a Eleanor Parker, americký má mnohem lepší kostýmy a výpravu.

Nevěrně tvá (1984)

Je to remejk černobílého filmu z roku 1948 s Rexem Harrisonem, původní film je spíše detektivka, kdežto remejk je plnotučná komedie až parodie, mnohem lepší.

Zázračná záchrana bílých hřebců (1963)

Dle komentářů je vidět, že místní vůbec nepochopili o co šlo, američtí vojáci byli ochotni nasadit životy na jejich záchranu proto, aby ty nádherné cenné koně nesnědli ruští vojáci.

Když nastaly deště... (1939)

Když byl román napsán 1937, nemůže se děj odehrávat 1938 (viz), děj se odehrává v druhé polovině 19.stol.kdy se v Indii vyráběly látky, poté dovážené do Anglie.

Msta přichází z močálu (1982)

Tento příběh byl natočen černobíle v 30. letech, viděla jsem ho před 50 lety v brněnském Ponrepu. Byl přesně podle předlohy. Myslím, že dnes je nedosažitelný.