Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Svet kúzel sa vracia! Alebo nie? Úprimne nemal som veľké očakávania pred týmto filmom, neveril som, že by mohol mať také čaro a atmosféru ako Potter, ale napokon to bolo celkom príjemné prekvapenie. Film bol priamočiary a jednoduchý, bohužiaľ až príliš. Chýbalo tam to, čo zdobilo práve Pottera a Rowlingovú - prekvapivé dejové zvraty. Yates poňal film dosť povrchne, stavil na atmosféru kúzelníckeho sveta z New Yorku v 20 - tych rokoch minulého storočia, ale to je dosť málo. Hádam sa to v ďalších častiach zlepší, priestor tam je, ako štart novej série je to fajn, avšak bojím sa, že ak zostane režisérom Yates, nič prelomové neuvidíme. Zatiaľ len 3/4 spokojnosti. 75%

Logan: Wolverine (2017)

Najlepšie vyrozprávaný príbeh nejakej postavy, aký som kedy videl. Nebolo to dokonalé, ale malo to blízko tomu. Lepšia hudba, kratšia minutáž a bolo by to perfektné. Treba vyzdvihnúť aj Jamesa Mangolda, oproti predošlému Wolverinovi o 2 triedy lepšie. Absolútny herecký koncert, či už Jackman alebo Stewart a Dafne Keen, úžasné prekvapenie. Top scéna na farme, škoda následného zbrzdenia tempa pred finále a taktiež veľkolepá ponurá, depresívna atmosféra. Akcia hrá skôr druhé husle, ale to nebolo vôbec podstatné. Najlepšia rozlúčka s Loganom, aká mohla byť. 93%

Deadpool (2016)

Drzý a sebavedomý počin od T. Millera, v ktorom nabúral všetky moje predstavy o tých “ múdrych a slušných“ X-menoch. Film sa od začiatku nesie v rýchlej a dynamickej akcii, kde vulgarizmy a Reynoldsove hlášky lietajú len taký fukot. Úvod ma šmrnc, hneď ma dokázal vtiahnuť, postupne však úroveň ide dole. Ryanovi Reynoldsovi rola rozhodne sadla, jeho W. Wilson ma však nedokázal baviť stále. Z času na čas tresol niečo vtipne, ale väčšinou šlo o prázdne keci plné “ fuck” a chviľami som mal pocit, že sa pozerám na nejakú paródiu o X-menoch. Zaporák bol podľa mňa slabý, postáv trochu málo a záver sa nevyhol klišé, napriek tomu film prináša konečne čosi nové a vyzdvihuje značku MARVEL na inú úroveň. Deadpool je film, ktorý je úplným protipólom pre tých inteligentných X-Men filmoch a dokáže zaujať práve touto odlišnosťou a originalitou. 76%

Kung Fu Panda 3 (2016)

Obstojne ukončenie výbornej série od DreamWorks, kde však už autori nič svetoborné neurobili. Kung fu panda 3 neponúka v podstate nič nove a zasadne, originalita a nápaditosť sú už preč, vtipy ešte celkom idú ale dej je spracovaný dosť povrchne. Film ubehol celkom rýchlo, nezaškodilo by keby bol o čosi dlhší a bolo tam toho viac a vo väčšej miere akcie. Čo sa týka práve akcie a kung fu súbojov, žiaden sa nevyrovná tým z prvych dvoch filmov, vždy keď to už vyzeralo, že divák dostane poriadne kung fu mele, autori s tým sekli, čo je podľa mňa škoda – práve súboje robili s pandy tak výborný animak. Dej je však pekne prepojený s prvými dvoma časťami a nove postavy sú tiež podarene ( Poov otec, Kai). Panda 3 v konečnom dôsledku spĺňa hlavný ciel a to je pobaviť a ako zaver série je to dôstojné ukončenie kung fu cesty pandy Po. 75%