Beowulf (2007)

Skvelé prepracovaný snímok o hrdinstve, odvahe, túžbe po moci, ale aj o smútku a vlastných chybach, za ktoré sa neskôr musíme zodpovedať doplnený skvelou hudbou a hereckými výkonmi. Grendel bol poriadne škaredý, za to scéna s drakom bola najkrajšia a najlepšia.

Kung-fu mela (2004)

Ďalšia čínska paródia na kung fu, akú som dlho nevidel (naposledy Shaolin soccer) a dobre som sa nasmial. Killers s hudobným nástrojom, cez ktorý hádžu meče a tak podobne, ale pani domáca ich dobre odfúkla svojím krikom. "Zviera je najlepšie!" už tak veľmi neplatilo, keď uvoľnil vnútornú silu Singa, ktorý dokáže ovládať Budhovú dlaň a stojí to za to!

Zlatý kompas (2007)

Bolo to dobré a kto by si bol pomyslel, že hlavná postava z Moulin Rouge Nicole Kidman dokáže hrať aj záporné postavy s takou precíznosťou. Vo filme dokonale zahrala poriadnu beštiu, ktorá chce zabiť vlastného manžela. Škoda len, že väčšina deju sa odohráva v noci a pravdu povediac čakal som od toho trochu viacej, ale dá sa to pozrieť. Najviac sa mi páčil Lorek Byrnison, ktorý s hrdosťou ukažuje, že je medveď a ničoho sa nebojí a keď áno, tak musí ovládnuť strach. Nevedel som, že je to trilógia a preto ma koniec prekvapil. Už sa neviem dočkať pokračovania. Dúfam, že bude čím skôr.

Ostrovní zprávy (2001)

Nádherná a zaujímavá dráma o poznávaní seba samého. Kevin Spacey ako Quoyle stráca ženu (ktorá nebola práve najlepšou ženou a matkou) a nachádza novú sílu v prostredí svojich predkov.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

To bol teda film! Po 3:10 Vlak do Yumy ďalší skvelý western a ešte k tomu dráma. Brad Pitt na konci ako Jesse James bol veľmi podozieravý a všade videl, že na neho niečo šijú. Tá mrazivá hudba skvelo podtrhla každú scénu. Skvelý film.

Transformers (2007)

Nikdy som si nemyslel, že by Transformerov niekedy niekto natočil, ale po Pánovi prsteňov to na seba nenechalo dlho čakať. Keď som bol malý, sledoval som seriál a mal som nejakých Transformerov aj doma. Skvelý dej, skvelá hudba, neskutočné herecké výkony, Shia LaBeouf sa vytiahol a Optimus Prime vyzerá skvelo podobne ako aj ostatní Autoboti.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Práve som dopozeral tento film a musím povedať, že tak skvelý western tu už dlho nebol a rovnako dlhú dobu som žiaden nevidel. Russel Crowe aj Christina Bale zahrali svoje role excelentne, hudba vynikajúca a dej je tiež dobrý. Škoda, že to nemohlo skončiť lepšie, ale aj tak je to u mňa 5*, pretože mám veľmi rád westernovky.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tento seriál som si fakt obľúbil a 3. séria ma zakaždým dostáva čoraz viac. Lilly, come on ..... Lilly, come on .... Lilly ... come on. Najlepšie boli zlozvyky v ôsmom diely.

Hitman (2007)

Podľa mňa skvelý film a hlavného hrdinu 47, ktorého zahral Timothy Olyphant, zvládol skvele. Hral som hru aj pokračovanie a bolá skvelá a konečne niekto filmovo spracoval ďalšiu hru. Mne sa to veľmi páčilo a nemám čo dodať.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Nemôžem si pomôcť, ale dvojka sa mi páčila rovnako ako jednotka ak nie viac. Dokonca niektoré scény boli lepšie ako v jedničke. Skvelá podívana.