Místnost sebevrahů (2011)

Na môj vkus to mohlo byť menej emo, ale dalo sa to prežiť. Na druhej strane sa mi páčil celý ten prerod z celkom normálneho chalana až na chorého človeka emočne na dne. 7,1/10.

Greyhound (2020)

Keby mal film možno o hodinu viac, tak by to bol slušný vojnový veľkofilm. Myslím si, ale že by bol aj nudnejší, preto oceňujem, že ho tvorcovia urobili kratší a tým pádom svižný a plný zmysluplnej akcie. V konečnom dôsledku ale išlo iba o pár stretov s nemeckými ponorkami a čakanie na leteckú podporu. Vodné súboje boli urobené veľmi pútavo. Možno ešte taká drobná vec, ktorá mne vadí, ale to je čisto subjektívna záležitosť, rád by som konečne videl Toma Hanksa v nejakom kvalitnom (dajme tomu dramatickom) nie biografickom filme, kde hrá kapitána, pilota alebo veliteľa. Zdá sa mi, že si posledné roky vyberá najmä takéto úlohy. 7,1/10.

Ray (2004)

Film je dobrý a pútavý, no mne vadilo, že sa zameriava iba na pár rokov Rayovho života, ktoré asi patrili k tým najbúrlivejším. Mňa by zaujímali aj tie ďalšie a páčilo by sa mi, keby film pokrýval celý Rayov život. Taktiež mi celá tá trauma z detstva prišla nasilu a nedobre zapracovaná. Alebo to možno bolo iba tým, že už to v životoch slávnych osobností nie je ničím výnimočné. 7,8/10.

Bludné kruhy (2020) (seriál)

Pre mňa to pôsobilo ako typický seriál z produkcie HBO. Samotný príbeh je zaujímavý, ale nie je to dokopy nič extra. Kľudne by sa z toho dal urobiť 150 minútový film, netreba 6 hodín. Výkon Marka Ruffala sa mi nezdal nejaký výnimočný, a to preto, že on hrať vie a už to v minulosti ukázal. Tu to iba opäť potvrdil, ale hral to, čo vie. Nejaká dvojrola to ani nebola, kedže jeho dvojča Thomas sa až toľko v seriáli neukázal a viac ho iba spomínali, ako by reálne hral. Takže to bolo o jednom z bratov, ktorý sa snaží zistiť kto je jeho otec a vyriešiť si rodinné problémy. Za najzaujímavejšie považujem denníkové rozprávanie seriálového dedka Marka Ruffala alias Domenica. 7,8/10.

Král Staten Islandu (2020)

Pete Davidson sa na túto úlohu úplne hodil. Možno to bolo aj tým, že ten film bol skoro presne o jeho živote. Inak to malo fajn atmosféru a veľa známych hercov. 7,2/10.

Lean on Pete (2017)

Príbeh novodobého Atreya a jeho koňa. Prekvapilo ma, že si tu zahralo celkom dosť známych hercov. Film pekný a veľmi som Charliemu držal palce, nech to s ním dopadne dobre. 7,2/10.

Bratrstvo pěti (2020)

Film si takmer nemohol vybrať lepší čas na uvedenie, pretože tá téma je veľmi aktuálne. Na môj vkus Spike Lee to celé Black Lives Matter a utlačovanie černochov prezentoval moc okato a v prehnanej miere, ale tak on sa v tomto veľmi vyžíva a bojuje za rovnoprávnosť, takže sa tomu nemožno moc diviť. Musím pochváliť, že sa neuchýlil k otrasnému omladovaniu postáv, tak ako Martin Scorsese v Irishmanovi. Tu boli hlavní hrdinovia zobrazení symbolicky, teda rovnakí ako vo filmovej prítomnosti, resp. boli trochu viac v tieňoch, aby to ten (ne)rozdiel zmiernilo. Síce to na mňa najmä zo začiatku pôsobilo mätúco, zvykol som si. Film celkom zaujímavý a dobrodrúžny s pár prekvapivými momentami. 7/10.

Výhody cestování vlakem (2019)

Veľké prekvapenie, aj keď aj to je otázne, pretože Španieli už nejaký ten rok produkujú kvalitnú filmovú a seriálovú tvorbu, takže nejaký lepší štandard od nich očakávame. Tento film bol aj temný a miestami hororový, ale aj bláznivý a vtipný a zaujímavo prepletený. 7,45/10.

Příjezdové cesty (2019)

Milý a príjemný film, ktorý dosť pripomína lepší Gran Torino. Nič dramatické ani zaujímavé sa tu neudialo, avšak je to fajn pozeranie. Páčila sa mi postava matky, ktorá mi ako jediná prišla zaujímavá. 7/10.

R (2010)

Drsná a neúprosná realita väzníc. 7,6/10.